Хеттрик на Марсиал вдъхнови "червените дяволи" за победа над Шефилд (видео) 24 юни 2020 | 21:53
Отборът на Манчестър Юнайтед постигна убедителна победа с 3:0 над Шефилд Юнайтед в двубой от 31-ия кръг на Премиър лийг, изигран на “Олд Трафорд”. В герой за “червените дяволи” се превърна техният нападател Антони Марсиал, който днес се отчете с хеттрик (7’, 44’, 74’).

Голямата новина в състава на Оле Гунар Солскяер бе свързана със завръщането на звездата Пол Погба като титуляр. За последно той започна от първата минута на 30 септември миналата година при домакинското равенство 1:1 с Арсенал. Последваха само три негови включвания като резерва заради контузия. Той замени Скот Мактоминей, а неговият партньор в средата на терена бе Неманя Матич, който бе предпочетен пред Фред. В защита нямаше промени, а в атака единствената такава бе младият Мейсън Грийнууд, който действаше по дясното крило вместо Даниел Джеймс.
Гостите пък бяха подредени в 3-5-2, като двамата им нападатели бяха Дейвид Макголдрик и Лис Мусе. Отсъстваше обаче титулярният им страж Дийн Хендерсън, тъй като той е собственост на клуба от Манчестър. Така неговото място на вратата бе заето от Саймън Мур.

Още при първата си възможност за гол, "червените дяволи" стигнаха до такъв. Това стана в 7-ата минута, когато в близост до вратата Марсиал засече силен пас на Маркъс Рашфорд. В 13-ата домакините осъществиха чудесна атака, но под натиска на Джак Робинсън Рашфорд не успя да нанесе точен удар, с който да удвои преднината на своя тим.
В 18-ата Бруно Фернандеш стреля от пряк свободен удар, но Мур го изби в корнер. Две минути по-късно Рашфорд отново не отправи добър шут и така противниковият страж улови топката. Секунди след това Хари Магуайър се разписа с глава след корнер, но голът му не беше признат заради негов фаул в атака.

Последваха минути на натиск от страна на "остриетата", като в 30-ата изстрел на Джон Лундстрам прелетя над вратата. Точно преди почивката, в 44-ата минута, Марсиал наказа гостите за втори път в мача след асистенция на Уан-Бисака.
В 48-ата минута Крис Башам центрира към резервата Оливър Макбърни, но Уан Бисака изби топката след неговия удар с глава. Последваха силни минути за домакините, като в 57-ата шут на Грийнууд рикошира в противников играч и мина на сантиметри от страничната греда. В 71-ата младият нападател отново пробва да се разпише, но ударът му се оказа много неточен.
В 74-ата Марсиал направи двойно подаване с Рашфорд и прехвърли елегантно Мур за третия си гол в мача. Така французинът се превърна в първия играч на "червените дяволи" с хеттрик в шампионатен мач след оттеглянето на сър Алекс Фъргюсън през 2013 година. В 80-ата Солскяер предприе много любопитен ход, като извърши всичките си пет смени наведнъж. Това се случи за първи път в историята на Премиър лийг. До края на мача Макбърни и Уан-Бисака отправиха изстрели, които не затрудниха двамата вратари.
С днешния успех Манчестър Юнайтед събра 49 точки и все още е пети в класирането, но вече само на два пункта от четвъртия Челси. Шефилд пък записа трети пореден мач без гол и победа след подновяването на първенството, като с 44 пункта заема осмата позиция в таблицата.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - ШЕФИЛД ЮНАЙТЕД 3:0

1:0 Марсиал (7')
2:0 Марсиал (44')
3:0 Марсиал (74')

Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Погба, Матич, Грийнууд, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал

Шефилд Юнайтед: Мур, Башам, Ягиелка, Робинсън, Балдок, Лундстрам, Норууд, Флек, Стивънс, Макголдрик, Мусе
Люк Шоужълт картон Люк Шоу  67'
64' Дейвид МасГолдрик  Дейвид МасГолдрикизлиза
Ричайро Живкович  Ричайро Живковичвлиза
46' Оливър Норууд  Оливър Норуудизлиза
Антони Марсиал
7'
44'
74'

Добави коментар Коментари (12)

АЛЕКСАНДРОВ (Гост) 12 отговор
25 юни 2020 | 10:15

ПОП Грую, много Ви се иска 30 и повече години Ман. Юн. да няма титла като Ливърпул, но реално няма начин това да се случи. Изживяват особена криза най-вече заради некомпетентността, на ръководните фактори, сигурен съм че този период ще отмине, и всичко ще си дойде на място. Рейтинг: 12 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

.... (Гост)
25 юни 2020 | 21:09

Точно казано, Глейзър осраха, но това отличава грандовете от папатаците.. Рейтинг: 0 0

24 юни 2020 | 23:08

браво, вие си бийте грандове като Шефилд, а ние ще празнуваме 1-то място ахаха Рейтинг: 3 37

25 юни 2020 | 21:07

Пари слагаш ли, ако да вземи от мама или на баба пенсията и пак залагай ; Рейтинг: 1 0

Majmuni4 (Гост) 8 отговор
24 юни 2020 | 22:32

Една негърска победа Рейтинг: 3 35

вуйче (Гост) 7 отговор
24 юни 2020 | 22:11

Разбирам го Уайлдър.Чака ги полуфинал с Арсенал за купата.Иначе след петорната смяна и натиска на МЮ,неговите можеха да строшат краката на няколко от Юнайтед, като награда за арогантността на Оле-мале сънчо и подигравката му с късата скамейка на малкия отбор.И да го видим после колко ще му останат резервите и как ще им плаща заплатите!!!Това е истинският финансов феърплей, но разкараха Стоук и Хъл, Пюлис и Алардайс от играта. Рейтинг: 2 31

Ютд (Гост) 6 отговор
24 юни 2020 | 21:58

Силен мач, едни 5-6 гола трябваше да им натресем, Рашфорд направи няколко пропуска, но като цяло даде две асистенции, така че му е простено днес Рейтинг: 37 2

Оффф (Гост) 5 отговор
24 юни 2020 | 21:55

Мале, тези ги разпраха. Такова надмощие не съм виждал скоро във мач от ВЛ. Ако играеха като немците за резултат, спокойно отиваха на 8-9:0 нещата. Рашфорд има доста да наваксва след паузите. Матич беше невероятен!!! Рейтинг: 41 6

Алкохоликът от Лудогорец (Гост) 4 отговор
24 юни 2020 | 21:50

Добро представяне,аз съм доволен!Истината обаче е,че ще победим отбор,които следващия сезон ще се бори за оцеляването си във Висшата лига.Изключително слабо играят Шефилд Юнайтед откакто се поднови сезона и с тази игра не ги виждам в игра. Рейтинг: 31 3

24 юни 2020 | 21:05

Много слаби тия Шефилд, в първата половина бяха нахъсани , сега са толкова зле , личи си че няма никъв хъс за игра Рейтинг: 4 0

j (Гост) 1 отговор
24 юни 2020 | 20:31

тоя пак ква схема вади лол Рейтинг: 1 0

Англия

Ново условие да станеш мениджър в Англия - Солскяер нямаше да се "класира" 02 декември 2020 | 12:48
Точкова система ще решава трансферите на Острова занапред 02 декември 2020 | 12:58
Астън Вила - Нюкасъл е първият отложен мач в Премиър лийг през този сезон заради коронавирус 01 декември 2020 | 18:58
Отново спрягат Алегри за Арсенал 02 декември 2020 | 04:53
Двама от Челси са в трансферните планове на Ювентус 02 декември 2020 | 05:47
Опашка от желаещи за халф на Борусия (Мьонхенгладбах) 01 декември 2020 | 04:41
Арсенал няма да рискува с Давид Луис след ужасяващия сблъсък с Раул Хименес 02 декември 2020 | 09:54
Моуриньо си хареса защитник на Сасуоло 02 декември 2020 | 06:18
Гуардиола: Заслужавахме да победим 02 декември 2020 | 03:01
Клоп: Това бе най-фантастичното ни представяне в Шампионската лига 02 декември 2020 | 02:23
Порто спря победната серия на Ман Сити, но въпреки това "гражданите" спечелиха първото място (видео) 02 декември 2020 | 00:09
Тийнейджърски гол изпрати Ливърпул на 1/8-финалите след груба грешка на Онана (видео) 01 декември 2020 | 23:51
Цели шест проблема паднаха от плещите на Солскяер, Де Хеа и Погба на линия 01 декември 2020 | 18:18
Солскяер: Кавани е готов да излезе срещу бившия си отбор 01 декември 2020 | 17:30
Лампард: Ще има ротации, но искаме да спечелим групата 01 декември 2020 | 16:24
В Челси вярват, че са фаворити за подписа на Алаба 01 декември 2020 | 15:39