Манчестър Юн мина през продължения, за да стигне до 1/2-финал за ФА Къп (видео) 27 юни 2020 | 22:05
Манчестър Юнайтед се нуждаеше от продължения, за да пречупи Норич като гост в първия четвъртфинал от турнира за Купата на Англия. Тимът на Оле Гунар Солскяер се наложи с 2:1 след победен гол на Хари Магуайър в 118-ата минута. Преди това двата отбора си бяха разменили по едно попадение в редовните 90 минути. Одион Игало беше точен за Юнайтед в 51-вата, а Тод Кантуел беше изравнил в 75-ата. През целите добавени 30 минути “червените дяволи” имаха числено превъзходство, след като защитникът на “канарчетата” Тим Клозе беше изгонен с директен червен картон в 89-ата.

Норич е големият аутсайдер в Премиър лийг, но тази вечер измъчи именития си противник. Солскяер реши да даде почивка на намиращите се в силна форма Пол Погба, Маркъс Рашфорд и Антони Марсиал, като всички те бяха сред резервите. Заради възможността да използва цели шест смени обаче, мениджърът успя да завърши двубоя с освежен състав. Титуляри бяха Серхио Ромеро, Диого Далот, Джеси Лингард и Игало. Теему Пуки пък поведе атаката на Норич.

Почти до края на редовното време Юнайтед имаше само един удар във вратата, но червеният картон на Клозе даде нужното предимство на гостите.

Юнайтед се опита да наложи превъзходството си още от началото, но това не му се удаде. Играчите на Норич смело се бореха за всяка топка и нямаха намерение да се защитават. Независимо че футболистите на Солскяер владеха кълбото в над 70% от времето, чисти положения нямаше.

За цяло първо полувреме гостите не отправиха нито един удар в очертанията на вратата, а в 44-ата минута дори можеха да допуснат гол. Тогава Лукас Руп получи шанс да шутира от изгодна ситуация, но топката беше избита.

Играчите в червено започнаха по-силно втората част и в 51-вата минута поведоха в резултата. Центриране на Люк Шоу рикошира в телата на няколко играчи и се озова в Игало, който от въздуха насочи кълбото в мрежата. По този начин нигериецът продължи серията си да се разписва във всеки мач на Юнайтед, в който започва като титуляр.

Малко след час игра Солскяер направи тройна смяна, като един от появилите се на терена беше Рашфорд.
Опасно центриране от фал в 69-ата минута за малко да доведе до гол в мрежата на Манчестър Юнайтед. Тогава обаче топката отскочи от тялото на Бен Годфри и промени пътя си.

Норич стигна до изравнителния гол в 75-ата минута, когато Тод Кантуел прониза Ромеро с далечен шут - 1:1. Едва след това Погба влезе в игра.
"Канарчетата" не бяха далеч от второ попадение в 84-ата, когато Максимилиан Аарънс шутира опасно до гредата. Секунди по-късно само намесата на Брендън Уилямс попречи на Онел Ернандес да стреля от ситуация сам срещу вратаря.

В 89-ата Тим Клозе задържа излезлия сам срещу вратаря Игало и беше изгонен.
Бруно Фернандеш получи шанс да се разпише от последвалия пряк-свободен удар на границата на наказателното поле, но кълбото се отби в стената.

В даденото 6-минутно добавено време се игра само пред и в наказателното поле на Норич, но до гол не се стигна. Така срещата премина в продължения.

В тяха натискът на Юнайтед беше още по-голям, което позволи на Солскяер да вкара Марсиал вместо бранител - Ерик Байи. Рашфорд и Погба застрашиха Тим Крул, но нидерландецът отрази ударите им.

Усилията на гостите се отплатиха в 118-ата, когато заигралият като нападател Магуайър засече отблизо за крайното 2:1 в полза на Юнайтед.

Съставите:
НОРИЧ: Крул, Аарънс, Годфри, Клозе, Люис (118-Ида), Тетей, Маклийн, Руп (63-Ернандес), Буендия (91-Дуда), Кантуел (90-Трибул), Пуки (71-Дърмич)

МАНЧЕСТЪР ЮН: Ромеро, Далот (62-Уилямс), Байи (97-Марсиал), Магуайър, Шоу, Мактоминей (78-Матич), Фред (78-Погба), Мата (62-Грийнууд), Фернандес, Лингард (62-Рашфорд), Игало

Адам Уче Идавлиза Адам Уче Ида
118' Хари Магуайър  Хари Магуайъргол
109' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешжълт картон
96' Ерик Байи  Ерик Байиизлиза
Антони Марсиал  Антони Марсиалвлиза
Емилиано Буендияизлиза Емилиано Буендия  91'
Ондрей Дудавлиза Ондрей Дуда
Тод Кантуелизлиза Тод Кантуел  90'
Том Трибулвлиза Том Трибул
Тим Клозечервен картон Тим Клозе  89'
78' Скот Мактоминей  Скот Мактоминейизлиза
Неманя Матич  Неманя Матичвлиза
Фред  Фредизлиза
Пол Погба  Пол Погбавлиза
Тод Кантуелгол Тод Кантуел  75'
Теему Пукиизлиза Теему Пуки  71'
Йосип Дърмичвлиза Йосип Дърмич
63' Диого Далот  Диого Далотизлиза
Онел Ернандесвлиза Онел Ернандес
51' Одион Игало  Одион Игалогол
0
51'
Одион Игало
Тод Кантуел
75'
118'

28 юни 2020 | 10:50

Алегри или някой друг що годе класен треньор, два-три входящи и изходящи трансфера, тогава нещата стават различни. Рейтинг: 5 2

ERNETPARI (Гост) 15 отговор
28 юни 2020 | 08:33

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 2

13>0,1 (Гост) 14 отговор
28 юни 2020 | 07:44

Всички фенове на пуля да ми ядат уя и да не коментират Властелина на ВЛ Рейтинг: 19 7

6666 (Гост) 13 отговор
28 юни 2020 | 00:53

Ъъъъ колко мача се играят на четвъртфинали за ФА, бре, Спирталци, че това е "първи четвъртфинален мач". аре, не сте в час, ама поне малко мозък да имате да се замислите за чий има продължения Рейтинг: 4 2

6666 (Гост)
28 юни 2020 | 00:55

Опс, пардон, може да не са се осрали в случая, а първия четвъртфинал да имат пред вид първият от всичките мачове между различни отбори, което е ок Рейтинг: 2 0

Ужаст (Гост) 12 отговор
28 юни 2020 | 00:50

Рекордьори по получени дузпи и червени картони за противниковите отбори са Манафите. С толкова дузпи и съдийски аванти да си на шесто място е срамно!! Рейтинг: 10 27

just spas (Гост)
28 юни 2020 | 02:42

А тия 34 удъра към вратата на Норич`, съдията ли им ги даде? Като знаят как да пе Рейтинг: 15 4

Олеле (Гост)
28 юни 2020 | 07:08

Мю имат същия проблем като на Ливърпул както ги завари Клоп преди 5 сезона - последна фаза на атаката преди гола . Клоп ги учеше на елементарни неща особено Мане , а сега къде са ? Юнайтед имат много добри играчи ,но не се работи в правилната посока Рейтинг: 8 2

27 юни 2020 | 23:00

Победата си е победа няма значение как ще дойде.Норич вложиха доста усилия,а пък Юнайтед не направиха много днес но пък поне сме напред в надпреварата.Надявам се да завършим силно сезонът в ВЛ и може би да вземем някво отличие измежду ФА или ЛЕ. Рейтинг: 19 5

Фен (Гост) 8 отговор
27 юни 2020 | 22:47

Тук има по-малко привърженици на Юнайтед отколкото в статиите на Ливърпул. Вземете да мислите с манафските си картуни дали вар и късмета е причината разликата между Ливърпул и Юнайтед да е 30 точки или просто отборчето ви не е достатъчно добро. Да днес бихте...сигурният изпадащ Норич при тва с 300 зора, но все пак помислете дали има шанс не ВАР, ами това, че сте като селски отбор пред Сити и Ливърпул да е причината да сте 6ти в класирснето Рейтинг: 10 32

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ИСТИНАТА (Гост)
28 юни 2020 | 02:51

Само за брой привърженици не говори. Допреди 2 години познавах 2ма фвна на Ливърпул. Сега хора дето не са гледали 2 мача през живота си ми обясняват, че са от Ливърпул. Всички са от Пул. Уж не ставаме, пък влизаш и ни пишеш под статиите. аз тия за Пул въобще не ги отварям. Ясно е кой колко е фен. Рейтинг: 14 4

Оле - ле (Гост)
28 юни 2020 | 07:18

Прав си , отборчето не върви от 4-5 сезона .така е и Челси , Сити и Лестър които имат титли през последните 5 сезона. Дано и Ливърпул да е по- често с титла а не на всеки 30 години Рейтинг: 7 3

поп Грую (Гост) 7 отговор
27 юни 2020 | 22:33

говнайтед да ми ядат уя Рейтинг: 7 28

Ютд (Гост) 6 отговор
27 юни 2020 | 22:15

Слаб мач за Юнайтед, такива мачове трябва да ги решаваме в първото полувреме още, чака ни мн тежко гостуване на Брайтън, а ние играем 120 мин с Норич... Рейтинг: 23 0

Алкохоликът от Лудогорец (Гост)
27 юни 2020 | 22:37

Виж,честно казано този сезон не вярвам да влезем в топ 4.Много искам,но не вярвам.Челси вече дръпна с много пред нас,а програмата им доколкото знам е лесна.Едва ли до края ще изгубят много точки.Ние обаче трябва да бъдем перфектни докрая и да спечелим поне 90% от възможните точки.Според мен ще е добре да хвърлим сили в ЛЕ и да я спечелим. Рейтинг: 15 1

До Алкохоликът от Лудогор (Гост)

Според мен Лестър трябва да изпреварваме,не Челси.Последният ни мач през сезона ще е срещу Лестър.Трявба дотогава да сме поне на 2 точки от тях. Рейтинг: 15 2

27 юни 2020 | 22:57

Така е,Лестър са в криза,но пък и те имат дори повече точки от Челси.Борбата за топ 7 е жестока.Може би единствено Шефилд Юнайтед отпаднаха,след поредните равенства и загуби. Рейтинг: 9 0

!!! (Гост)
28 юни 2020 | 09:43

Определено имаме голям шанс за топ 4. Лестър гостува на Евертън, Арсенал, Тотнъм, а последни кръг играем с тях. Мен повече ме притесняват вълците. С техните победи по 1:0, като нищо ще вземат да ни изпреварят. Важното е до последния кръг да сме в играта, както се казва. Ние играем с Лестър, Челси с Вълците, така че шанс има и до голяма степен си зависи от нас. Рейтинг: 2 0

ЯЛОФ КУНЧЕФ ПРИПОК ЛЪФСКИ (Гост) 5 отговор
27 юни 2020 | 21:58

ЯЛОФ КУНЧЕФ ПРИПОК ЛЪФСКИ ВОЛ непотребен,бе3дете ,бе3жена,бе3деца,бе3грроб,бе3 уй.Йбал съм въ лумпени на Едиверен и Луковица Рейтинг: 1 6

Гневен (Гост) 4 отговор
27 юни 2020 | 21:42

Фен съм от 1968г.До сега не сме имали по некадърен треньор и по бездушен отбор. Рейтинг: 3 30

Фен (Гост)
28 юни 2020 | 00:06

Ей, много лош късмет човече. Последната спечелена титла е била през 1967г. Жалко. Видял си само подарените от ФА. Рейтинг: 3 12

go4o ivanov (Гост)

явно вече си стар, пък и те хората вече са бездушни ти отбор искаш и при ван гаал бяхме по зле и при ония мишок мойс... Рейтинг: 7 1

Киро (Гост)
28 юни 2020 | 07:27

Ами , все така сме от 5 сезона , поне не играем защита като при преводача от Барса. Най ми беше интересен Ван Гал с тефтерчето по тъч линията. Рейтинг: 5 0

Изветрял си вече (Гост)
28 юни 2020 | 12:57

Това е първия треньор , който ги обедени игледа да ги развие като отбор...неможе всеки мач да мачкат, далече са още , но определено има огромен напредък...за трансферната полити само браво и нищо друго-разкара старите и скъпоплатените,продължава да дава шанс на младите...надали си им фен от 68-ма , щеше да си имаш на представа колко трудно започна и сър Алекс...нестава с магическа пръчица, време трябва Рейтинг: 2 0

смешните дяволи (Гост) 3 отговор
27 юни 2020 | 21:34

хората доживяха да видят титла на Ливърпул но едва ли някой ще доживие да гледат.мач в Англия без да ва подпират брутално.... Рейтинг: 10 36

Вижоще

Англия

Принудителният експеримент на Клоп този път се провали и Аталанта взе реванш (видео) 25 ноември 2020 | 23:55
Манчестър Сити е на 1/8-финал след много пропуски и един гол (видео) 25 ноември 2020 | 21:51
Байерн и Ливърпул с най-много номинации за футболист на годината на ФИФА (гласувайте) 25 ноември 2020 | 11:56
Бруно Фернандеш обясни защо е преотстъпил дузпата на Рашфорд 25 ноември 2020 | 16:19
Фърдинанд: В Ман Юнайтед няма лидери, Магуайър и Фернандеш не са такива 25 ноември 2020 | 17:58
Погба отново с контузия 25 ноември 2020 | 11:09
Ван де Беек: Позицията ми няма значение, доволен съм от мача 25 ноември 2020 | 09:55
Солскяер: През първото полувреме показахме отличен футбол 25 ноември 2020 | 02:57