"Жребците" завършиха отлично сезона в Бундеслигата и ще се наслаждават на Шампионска лига догодина (видео) 27 юни 2020 | 18:25

Борусия Мьонхенгладбах се добра до голямата цел за сезона - място в топ 4 и участие в Шампионската лига догодина след триумф с 2:1 над Херта в последния кръг на Бундеслигата. По този начин те успяха да изпреварят другия кандидат за мястото Байер Леверкузен, който също постигна победа, но все пак остана на две точки до заветното четвърто място.

Домакините започнаха перфектно и успяха да открият резултата още в седмата минута, когато Брийл Емболо  се пребори по прекрасен начин в наказателното поле след дълъг пас към него на Матиас Гинтер, след което подаде на абсолютно свободния Йонас Хофман, за когото остана най-лесното - да прати топката зад Денис Смарш за 1:0.

След 20-ата минута домакините, който са известни и с прякора си "жребците", вдигнаха видимо оборотите и създадоха няколко отлични възможности за удвояване на резултата, но неточни отигравания в последното докосване и добрите намеси на вратаря предотвратиха второ попадение. В 40-ата минута топката дори попадна във Флорйан Нойхаус фронтално срещу стража след лошо изчистване, но ударът му срещна дясната греда.

Второто полувреме започна така както завърши първото - домакините отново бяха по-активния тим и се опитваха да създават положения. В 54-ата минута се откри най-доброто положение до този момент за гостите, когато дълъг пас намери намери резервата Матю Леки непокрит в наказателното поле, но ударът му премина над вратата на Ян Зомер.

В 63-ата минута Брайън Емболо бе изведен очи в очи с вратаря на гостите, но се забави и позволи на Дедрик Боята да го догони и да му попречи. Подобна бе ситуацията и няколко минути по-късно, когато отново швейцарският национал успя да нахлуе в наказателното поле, но изстрелът му премина покрай лявата греда на вратаря.

Все пак логичното се случи в 78-ата минута, когато късо изпълнение на корнер хвана напълно неподготвена защитата на берлинчани, Йонас Хофман нахлу в наказателното поле и отправи отлично подаване към далечната греда, където Емболо изпревари своя пазач и напълно необезпокояван прати топката в мрежата на гостите. По този начин Хофман и Емболо си размениха позициите от първото попадение, а германецът върна жеста към швейцареца.

Гостите се добраха до почетно попадение в продължението, когато отличнен пробив по дясното крило на  Джесик Нганкам завърши с отлично подаване успоредно на голлинията и за Ведад Ибишевич не бе проблем да отбележи. Този гол сложи край на срещата, както и на сезона за двата тима в Бундеслигата. През следващата кампания играчите на Борусия заслужиха правото да се наслаждават на футбол в най-престижния европейски клубен турнир, а Херта завърши на десето място.

Брийл Ембологол Брийл Емболо  78'
76' Пер Килиан Шелбред  Пер Килиан Шелбредизлиза
Jessic Ngankam  Jessic Ngankamвлиза
67' Владимир Дарида  Владимир Даридаизлиза
Ведад Ибишевич  Ведад Ибишевичвлиза
Патрик Херманизлиза Патрик Херман  60'
Ибрахима Траоревлиза Ибрахима Траоре
52' Никлас Щарк  Никлас Щаркжълт картон
50' Пер Килиан Шелбред  Пер Килиан Шелбреджълт картон
46' Александер Есвайн  Александер Есвайнизлиза
Йонас Хофман
7'
Брийл Емболо
78'
90'
Ведад Ибишевич

Добави коментар Коментари (1)

YU2-VAL_GLAD-2B_BACK! (Гост) 1 отговор
27 юни 2020 | 18:51

Защо ли безпричинно съм цензуриран без нищо обидно към никого тук и в цялост и по принцип, кой ще ми каже? Рейтинг: 1 1

YU2-VAL_GLAD-2B_BACK! (Гост)
28 юни 2020 | 00:07

Посоченият от менажера на Мейн-ГЛАДБЕК за основна ключова фигура за крайния успех в БЛ-класиране млад тренер Марко РОЗЕ каза следното в първото си официално изказване след успешно завършилия мач: Всички ние се наслаждаваме на постигнатото и ще отпразнуваме страхотно успеха на моя великолепен тим. Това, което ние реализирахме в края на този тежък сезон и постигнахме тук и сега, го сторихме преди всичко друго за нашите фенове, където и да се намират те в момента. Самият аз знам, че са разпръснати на стотици места по целия свят и се надявам, да са го оценили подобаващо това неимоверно стойностно и грандиозно постижение и изключително ценен и напълно заслужен успех от страна на всички играчи на любимия клуб. Това е 1 особено важен момент за целия тим. И когато чуеш химна на ШЛ, самият ти разбираш РЕАЛно, какво точно означава това, затова аз съм изключително горд с момчетата и моя клуб и се радвам за всички нас тук. Затова именно, всички ние сме много щастливи и супер-доволни от постигнатия голям общ наш успех. Навсякъде по света е обичаен изразът: Тази вечер ще му ударим по едно и от обещаното 1 лесно стават 2, че дори и 3 хубави питиета. Ние самите накрая ще видим докъде ще стигне финалът на пътуването за всички нас в ЕВРОПАта! Затова, специално от мен: Cheers на всички обективно гледащи нещата неутрални фенове симпатизиращи безусловно на Мейн-ГЛАДБАХ независимо от техните лични футболни пристрастия!!! И в заключение да добавя по-нататък идва новата история на този традиционно-легендарен знаменит ТИМ Рейтинг: 0 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

27 юни 2020 | 19:06

И така, спокойно и необезпокоявано си изтичаше 7-та мин., когато дълбоко от своята половина, Кр. Крамер пуска една доста далечна топка и добре адресирана към дъгата на бокса на гостуващата БерлинскаЯ ДАМА, където там елегантно я очакваше и овладява дебнещият наш ЦН, швейцарското острие Брийл ЕМБОЛО, който надделява в лютия двубой с плътно обградилите го ЦЗ на гостите /црните юначни Торунага-сана+ Боята/, след което под носа и ръцете на вратаря им я прокарва към връхлитащия Йонас ХОФМАН, който на празна врата бележи своя тъй съществено важен 3-ти гол в последните 3 мача за повеждащото в момента 1-во попадение за тез подивели жребчета ЯКО бленуващи влизането през ТРИУМФалната АркА на ШАМПИОН-ЛИГАта. След това, в последващите 20-на мин. ХЕРТА се опитва да изравни донякъде баланса на силите, но засега нищо не функционира при тях като хората и остава гостите да се задоволят само с некакви бледи плахи опити за достигане в близост до вратата на ЯН ЗОМЕР. В 21:21 минута пък самият Брийл оставен централно сам малко зад дузпата получава чист подарък от резервния Бърлински вратар Денис Смарш, който изчиства топката право на краката му, но поради неочакваността на жеста и липсата на пълна концентрация той пропуска да я овладее добре и така предоставена му да я вкара на опразнената врата и удвои резултата. В 41та минута Щиндл за 2-ри път удря гредата оставен също като Емболо точно на дузпата, а пък малко преди това Емболо в опит да превземе вратата с фалцовия си удар облизва левия стълб на кийпъра им. Определено Бърлинската Дама трябва да вдигне нивото на представянето си, с оглед много успешния досега техен 2-ри полусезон от тяхна страна, защото са поставени в позицията на постоянно защищаващ се и тотално прессиран отбор от домакинстващите жребчета на Мейн-ГЛАДБЕК. И малко статистика от 1ПВ: общо удари към вратата 13/0, в рамките й 5/0; спечелени двубои 55/45%; греди 2/0 броя; точност на пасовете 87/78% при брой на точните пасове - 284/157; владеене на кълбото 62/38% за домакините от МьонхенГладбах. Предстоят цели 3 нови смени в състава на гостите, като Бруно ЛабадиЯ пуска в действие Леки, Майер+Шелбред /който след 205 мача се връща обратно в родната си НорвегиЯ/ вместо неубедително представящите се до този момент Есвайн, Груич и Платенхарт. За 5-те минути в игра Шелбред и Щарк получават по 1 жълтичко картонче. В 53:07 мин. отбелязваме за статистиката и 1-то леко ударче в посока на вратата на ЯН Зомер, а в 54:21 мин. и Леки получава първата си добра възможност да нанесе много хубав удар от упор /за щастие доста високо над гредата/ от 1 съвсем чисто положение вътре в бокса на разстояние само 5 м от вратата. Сиреч, Херта усилва леко натиска си след направените 3 смени в началото на 2-та половина на мача и до момента почти успява да уравновеси баланса на силите засега. И със сигурност, до настоящия момент Вердер Бремен вече успява да се бетонира на бая спасителното засега 16-то място в БЛ след като води с цела VI-ца /:1/ на козленцата от Кьолн; докато Дюселдорфската Фортуна ЯКО клони към втория ешалон при минус 2 гола срещу столичния Юниън Клаб от Бърлин, а междувременно вторият гол на жалките вице-Кузенци бива отменен от съдията Б.Кортус за фал в нападение. Херта пуска в действие ново острие в лицето на своя ЦН Ведад Ибишевич на мястото на безличния до този момент офанзивно НЕдействащ Дарида и по този начин усилва нападателната си мощ в преден план. И накрая настъпва така дългоочакваният МОМЕНТ от всички фенове на истинската настояща великолепно представяща се традиционно-леджендарнаЯ Борусия в 77:22 мин., когато Брийл ЕМБОЛО оставен сам на далечната лява греда след паса на Йонас ХОФМАН вкарва своето 8-мо изключително важно ИСТОРИЧЕСКО при това за този мача гольче за резултиращото цвай-цу-нул на Мейн-ГЛАДБЕК срещу столичните гости от Герта. И Слава БОГУ! Крайно време беше, след толкова многобройни чисти възможности за бетониране в крайното классиране и тъй ценното водачество в БундесЛигата за заветното 4-то място в Джърманското първенство. А пък за десерт точно в 90-та минута Ведад Ибишевич /имащ общо 127 попадения досега/ отбелязва почетното попадение за Херта от Бърлин оставен сам до лявата греда на вратата на Ян Зомер. И вече като 1 от малобройните БМГ-фенове в родината ни, започвам заслужено да приемам поздравления и благопожелания за достойно извоювания от грандиозно представилите се жребчета с пот,кръв+сълзи билет за ШЛ-Групи в този представителен за классата на всеки клуб изключително ценен и най-престижен ЕВРО-турнир, носещ минимум чистите от данъци 15,3 милиона ЕВРОС за ТЕАМ на Борусия МьонхенГладбах Докато, от друга страна, сега вече споко можем леко и иронично да вметнем в полето на тези мисли, че днес за пореден път от 2+17-та год. /!/ насам, другата несъществена и неосъществила се в последната /почти/ декада години ДортмунДска Борусия пада под колелетата на ХОФенХаймския експрес с цела 4-ка /:0/ и то на техния любим домашен СИ-ПАРК, и по този безапелационен начин се явява малка жива пародия на отбор, който разполага с двойно по-голем бюджет от истинската такава БМГ, но подобно поражение и чист провал не може да си позволи състав, който иска да се равнява по нещо с ЕВРО-Грандовете!! Жалко за претенциите им за нещо по-големо в ЕВРОПАта, независимо от ФАКта, че в последните си 10 мача сме инкасирали само и единствено ЗАГУБИ от тоз отбор!! От мен: Честито на всички симпатизанти на молто-симпатичната БМГ!!!! Рейтинг: 3 1

FCB (Гост)
04 юли 2020 | 16:01

ма къ си глупоф! Рейтинг: 0 0

Германия

Интер и Гладбах си поделиха точките в късна драма (видео) 22 октомври 2020 | 00:36
Футболист на Волфсбург е заразен с коронавирус 21 октомври 2020 | 18:47
Ханзи Флик: Мюлер е треньорът на терена, той управлява отбора 22 октомври 2020 | 04:12
Марко Розе: Добър резултат, на "Сан Сиро" винаги е трудно 22 октомври 2020 | 01:50
Щутгарт удължи негативната серия на Херта (видео) 17 октомври 2020 | 18:32
Облак: Грандовете имат респект към Атлетико 21 октомври 2020 | 16:15
УЕФА обяви, че мач между Байерн и Атлетико ще има 21 октомври 2020 | 16:18
Притеснения в Байерн за заразени футболисти 21 октомври 2020 | 12:39
Серж Гнабри с положителен тест за коронавирус 21 октомври 2020 | 08:51
Ханзи Флик: Байерн ще има големи трудности да спечели всички трофеи отново 20 октомври 2020 | 17:16
Защитник на РБ Лайпциг ще претърпи операция на коляното 20 октомври 2020 | 15:02
Шалке започва разследване срещу феновете си, обиждали на расистка основа 20 октомври 2020 | 12:27
РБ (Лайпциг) ограничи броя на зрителите на 999 19 октомври 2020 | 14:21
Шалке се добра до първа точка 18 октомври 2020 | 21:18
Кьолн спря Айнтрахт за върха в Бундеслигата (видео) 18 октомври 2020 | 18:33
Остава само месец: 15-годишният Мукоко изглежда готов да изумява с екипа на Борусия (Д) 18 октомври 2020 | 16:29