Брага пак стъпи накриво (видео) 01 юли 2020 | 04:13
Брага се представяше много силно преди спирането на португалското първенство заради пандемията, но след подновяването на сезона отборът регистрира огромен спад и вече не може да е сигурен дори за 4-ото място, даващо право на участие в Лига Европа. Снощи Брага отстъпи драматично на Рио Аве с 3:4, а победният гол за домакините падна от дузпа в последната минута.

Паулиньо откри за Брага в 21-ата минута, а в 27-ата Рикардо Орта направи 2:0 с перфектно изпълнение от пряк свободен удар. Мехди Тареми върна едно попадение в 45-ата минута, а в следващата атака Нуно Сантош изравни с мощен шут с левия крак. Гостите не знаеха как да реагират и до края на полувремето получиха още един гол, дело на Желсон.

В 81-ата минута Паулиньо се разписа за втори път, но Брага не удържа дори равенството, защото в добавеното време Роландо игра с ръка в наказателното поле и получи червен картон, а Тареми превърна дузпата в гол, носейки победата на Рио Аве.

Брага е на 4-а позиция с 50 точки, но Рио Аве събра 47, а Фамаликао остана на 6-о място с 45 точки, след като загуби с 0:1 от Портимоненсе.

Нуно Сантош Нуно Сантош11 Рикардо Орта21 Рикардо Орта
Almoatasembellah Ali Mohamed Almoatasembellah Ali Mohamed18 Бруно Виана36 Бруно Виана
Тарантинижълт картон Тарантини  85'
82' Рикардо Есгайо  Рикардо Есгайожълт картон
80' Паулиньо  Паулиньогол
78' Рикардо Орта  Рикардо Ортаизлиза
Уилсън Едуардо  Уилсън Едуардовлиза
Жоао Палиня  Жоао Палиняизлиза
Joao Pedro Barrades Novais  Joao Pedro Barrades Novaisвлиза
70' Pedro Amador  Pedro Amadorизлиза
Мехди Таремигол Мехди Тареми  34'
26' Рикардо Орта  Рикардо Ортагол
20' Паулиньо  Паулиньогол