Секунди разделиха Криля Советов от сензационна победа в дебюта на новия треньор (видео) 30 юни 2020 | 21:00
Звездата на Локомотив (Москва) Алексей Миранчук спаси тима от сензационна загуба на собствен терен срещу аутсайдера Криля Советов. Руският национал се разписа в 95-ата минута, за да донесе равенството 1:1 на своя тим. Гостите бяха с нов треньор в лицето на Андрей Талалаев, който замени уволнения Миодраг Божович.

Локо беше отборът в най-добра форма от всички отбори в РПЛ и изгради преднина от 6 точки пред Краснодар и Ростов в битката за второто място. Малцина очакваха "железничарите" да се затруднят с гостите от Самара, които допуснаха общо 6 гола в двата си мача след подновяването на сезона и се намираха на дъното в класирането.

Криля Советов излезе на "РЖД Арена" с ясната идея да се защитава и да разчита на контри, с които евентуално да изненада защитата на домакините. Тази тактика сработи още в 14-ата минута, когато Деян Радонич откри резултата. Голямата заслуга за гола обаче беше на Максим Глушенков. Младият нападател събра около себе си двама бранители пусна перфектен извеждащ пас, след който Радонич прокара топката между краката на Гилерме.

Локомотив веднага се настани в противниковата половина. Жоао Марио и Алексей Миранчук бяха активни и създаваха напрежение пред вратата на Евгений Фролов, но гол така и не падаше. Голям шанс се откри пред Гжегож Криховяк в 31-ата минута, но неговият удар беше блокиран.
Малко по-късно Гилерме се контузи и вместо него в игра се появи Антон Коченков. В 37-ата минута Миранчук подаде на рифат Жемалетдинов, който от идеална позиция стреля в аут.

През второто полувреме Локомотив усили натиска, но това остави много свободни пространства за бързите нападатели на Криля Советов. В 50-ата минута Владислав Игнатиев, който вече имаше жълт картон, фаулира грубо Дмитрий Кабутов и беше изгонен. В 57-ата Коченков спаси опасен удар на Антон Зинковский, който в края на двубоя щеше да се превърне в грешник за самарци.
Четвърт час преди последния съдийски сигнал иракчанинът Сафаа Хади, който се беше появил като резерва, набързо си изкара два жълти картона и Криля Советов също остана в намален състав. Играчите на Локомотив ставаха все по-припрени и не се виждаше как могат да стигнат до гол. В първата минута на добавеното време Глушенков беше изведен сам срещу Коченков, но подходи много несериозно и опита да прехвърли стража, което даде възможност на Ведран Чорлука да изчисти.

Гостите бяха наказани в последната атака в мача, когато Жоао Марио центрира, а Миранчук изпревари Фролов и с рамото си прати топката в мрежата за крайното 1:1. Това беше девети гол през кампанията за халфа, който е автор на всички 4 попадения за Локо в трите мача след възобновяването на сезона.
"Железничарите" 48 точки, а Ростов и Краснодар са с по 41, но "биковете" имат цели 3 мача по-малко. Криля Советов се изравни по точки с Оренбург, като двата тима заемат последните две места в класирането.

Антон Зинковский17 Антон Зинковский
Алексей Миранчукгол Алексей Миранчук  90' Максим Глушенков  Максим Глушенковизлиза
Антон Терехов  Антон Тереховвлиза
Едержълт картон Едер  87'
82' Евгений Фролов  Евгений Фроловжълт картон
Брайън Идовужълт картон Брайън Идову  75'
73' Сафаа Хади  Сафаа Хадичервен картон
70' Сафаа Хади  Сафаа Хадижълт картон
Соломон Кверквелияизлиза Соломон Кверквелия  69'
Дмитрий Живоглядоввлиза Дмитрий Живоглядов
Рифат Жемалетдиновизлиза Рифат Жемалетдинов  56' Тарас Бурлак  Тарас Бурлакизлиза
Антон Миранчуквлиза Антон Миранчук  Сафаа Хади  Сафаа Хадивлиза
52' Александър Гацкан  Александър Гацканжълт картон
Владислав Игнатиевчервен картон Владислав Игнатиев  50'
Ведран Чорлукажълт картон Ведран Чорлука  48'
46' Денис Попович  Денис Поповичизлиза
Паул Антон  Паул Антонвлиза
Деян Радонич  Деян Радоничизлиза
Антон Зинковский  Антон Зинковскийвлиза
45' Дмитрий Кабутов  Дмитрий Кабутовжълт картон
39' Мехди Зефан  Мехди Зефанизлиза
Никита Чичерин  Никита Чичеринвлиза
Гилермеизлиза Гилерме  33'
Антон Коченковвлиза Антон Коченков
32' Владимир Полуяхтов  Владимир Полуяхтовжълт картон
Владислав Игнатиевжълт картон Владислав Игнатиев  27'
14' Деян Радонич  Деян Радоничгол
10' Артьом Тимофеев  Артьом Тимофеевжълт картон