Манчестър Юнайтед докосва топ 4 след убедителен успех над Брайтън (видео) 01 юли 2020 | 00:05
Манчестър Юнайтед затвърди добрата си форма си след рестарта на сезона в Премиър лийг и постигна убедителен успех като гост над Брайтън с 3:0 в двубой от 32-ия кръг. Резултатът откри Мейсън Грийнууд в 16-ата минута, а в 29-ата и 50-ата Бруно Фернандеш покачи до 3:0. "Червените дяволи" бяха господари на терена на "Амекс" и заслужено се поздравиха с успеха, който ги изкачи на петата позиция с равен брой точки с шестия Уулвърхамптън - 52. Брайтън пък ще продължи битката си за оцеляване като в следващия кръг гостува на Норич. Манчестър Юнайтед пък приема Борнемут. Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер нямаше нови проблеми с контузени футболисти след 1/4-финала за ФА Къп срещу Норич и излезе с оптимален състав.

Двубоят започна с териториален превес на гостите, които бяха близо до откриване на резултата в 12-ата минута, когато след удар от границата на наказателното поле на Бруно Фернандеш топката срещна страничната греда. Преди това и домакините имаха перспективна атака, но нападателят Аарън Конъли игра с ръка в наказателното поле, което беше видяно от реферите.Така се стигна до 16-ата минута, когато Манчестър Юнайтед откри резултата чрез Мейсън Грийнууд. Той получи топката от Уан-Бисака, напредна в наказателното поле, където преодоля капитана на Брайтън Дънк и прати топката ниско до близката греда, а стражът Райън не успя да реагира.

В 21-ата минута Юнайтед получи хряк свободен удар в близост до наказателното поле, но ударът на Бруно Фернандеш беше слаб и неточен. В 23-ата минута португалецът центрира от ъглов удар, Магуайър стреля с глава, но не намери вратата. Все пак устремът на гостите се материализира в 29-ата минута. Тогава след продължителна атака топката попадна у Погба пред наказателното поле. Французинът видя свободния си съотборник Бруно Фернандеш и я чукна към него, който без колебание стреля и след рикошет в крак на бранител на Брайтън топката влезе за втори път в мрежата на Райън.

След гола темпото поспадна, а Юнайтед продължи да владее повече топката и да разиграва в половината на Брайтън. Втората част започна с опит за натиск от страна на домакините, но Манчестър Юнайтед наказа първата им грешка. В 50-ата минута "червените дяволи" организираха бърза контраатака, започната от Неманя Матич. Той подаде топката към Грийнууд на фланга, който я центрира в наказателното поле, където от движение Фернандеш я прати за трети път в мрежата.
В 60-ата минута Брайтън стигна до най-доброто си положение в мача. Реферът отсъди пряк свободен удар пред вратата на Де Хеа след нарушение на Погба. Зад топката застана Макалистър, който хитро изведе Леандро Тросар зад отбраната. Белгиецът стреля по диагонал, но малко не достигна топката да влезе във вратата на Юнайтед.

В 69-ата минута Давид Де Хеа направи изключително спасяване след удар на Конъли, като с върха на пръстите отклони топката в ъглов удар. Испанецът отново прояви класата си в 76-ата минута след свиреп удар на Неал Мопе от наказателното поле. В тези минути Солскяер извърши и петте си смени, което наруши ритъма в играта на Юнайтед, но от друга страна при този резултат нищо не застрашаваше крайния изход на срещата.

В заключителните минути и стражът на Брайтън Райън се показа в добра светлина, като отрази удар на Скот Мактоминей. Объркване пред вратата на домакините в последната минута на редовното време можеше да доведе до четвърти гол, но в крайна сметка резултатът се запази непроменен.

Брайтън - Манчестър Юнайтед 0:3
0:1 - Грийнууд 16
0:2 - Фернандеш 29
0:3 - Фернандеш 50
Брайтън: Райън, Лампти, Дънк, Дъфи, Бърн, Монтоя, Бисума, Стивънс, Прьопер, Макалистър, Конъли.
Манчестър Юнайтед: Де Хеа, Уан-Бисака, Линдельоф, Магуайър, Шоу, Матич, Погба, Грийнууд, Фернандеш, Рашфорд, Марсиал.

Аарън Муйвлиза Аарън Муй
78' Антони Марсиал  Антони Марсиализлиза
Одион Игало  Одион Игаловлиза
Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордизлиза
Даниел Джеймс  Даниел Джеймсвлиза
64' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешизлиза
Андреас Перейра  Андреас Перейравлиза
Пол Погба  Пол Погбаизлиза
Скот Мактоминей  Скот Мактоминейвлиза
Люк Шоу  Люк Шоуизлиза
Брендън Уилямс  Брендън Уилямсвлиза
50' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешгол
49' Люк Шоу  Люк Шоужълт картон
Тарик Ламптиизлиза Тарик Лампти  46'
Леандро Тросарвлиза Леандро Тросар
Дейви Прьоперизлиза Дейви Прьопер
Неал Мопевлиза Неал Мопе
29' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешгол
16' Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудгол
10 Извършени фалове 9
16'
Мейсън Грийнууд
29'
Бруно Фернандеш
50'

Добави коментар Коментари (18)

1912 (Гост) 18 отговор
01 юли 2020 | 11:50

А защо никой не се сеща, че тази година и 5-то място дава ШЛ ? Сити обжалват 3- годишното наказание, но няма да им се размите без хич ! Поне 1 г. ще почиват ! Рейтинг: 7 0

хахахаха (Гост)
01 юли 2020 | 12:51

Дори да се отървете от тях от Шампионската лига, една грешна стъпка и вълците ще ви изядат Рейтинг: 1 2

1912 (Гост)
01 юли 2020 | 13:49

Аз не съм от Юнайтед! И предпочитам точно вълците ! Рейтинг: 0 1

ИСТИНАТА (Гост) 17 отговор
01 юли 2020 | 11:28

Добре, има достатъчно необусновани, хейтърски коментари. Значи МЮ са си свършили работата добре. Рейтинг: 16 0

01 юли 2020 | 09:43

0:3 срещу слабак, като гост... това се напредък. Играхме наистина добре и за разлика от друг път, успявахме да контролираме мача и да го водим така както ни трябва! Казвам го без ирония, защото до сега точно тези мачове ни бяха проблем. Не е случайна и статистиката, че само Ливърпул имат повече спечелени точки срещу горната половина на таблицата. Проблемът ни беше точно срещу слабите отбори. Рейтинг: 22 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Посетител (Гост) 15 отговор
01 юли 2020 | 09:07

Докосват какво ? Понеже са с мач по-малко и въпреки това с по-малко точки. Челси и Лестър с и по една загуба докрая пак са вътре. Челси също са стабилни в момента. Догодина може и да завършат в топ 4 Юнайтед,но в момента най-големият им шанс е да спечелят Лига Европа. Рейтинг: 8 16

Посетител (Гост)
01 юли 2020 | 09:08

С мач повече* Рейтинг: 0 2

!!! (Гост)
01 юли 2020 | 09:36

СЛучайно Лестър в тази невероятна форма ще бият Евертъ, Арсенал и Тотнъм като гост, нали? Отиди да врътнеш една злобарка, че омразата и злобата ти идват в повече. Фен си на нещо или някой, ходи коментирай твоя отбор, Юнайтед го остави на феновете му! Рейтинг: 26 0

01 юли 2020 | 11:33

Титлата ще дойде, спокойно. Знам едни, дето чакаха 30 години да видят титла, тъй че тихо. Рейтинг: 13 1

До ИСТОНАТА (Гост)
01 юли 2020 | 20:28

Да ти кажа повечето чакаха година, година и малко. Те преди две години не бяха чували да Ливърпул. Рейтинг: 1 0

МЮ (Гост) 13 отговор
01 юли 2020 | 07:37

Добре играхме,но да отчетем факта че това е само Брайтън и имаме лесна програма в атака за топ 4. Рейтинг: 21 0

хаха (Гост) 11 отговор

Заглавието да се чете "Манчестър Юнайтед се изравни с Улвърхямптън в борбата за петото място" Рейтинг: 16 34

Аз (Гост) 10 отговор
01 юли 2020 | 00:58

Страхотен мач, Бруно, Матич, Погба и Грийнууд им разнищиха целия отбор, Марсиал и Рашфорд малко се изгубиха днес, а пък второто полувреме Де Хея си смълча "компетентните" критици Рейтинг: 47 0

Ян Бибиян (Гост) 9 отговор
01 юли 2020 | 00:52

Юнайтед доминира Отличен синхрон красиви комбинаций пласиране и головете не закьсняха Засега играят отлично без големи гафове Потенциал са Фернандеш Погба Грийнуд Рашфорд Марсиал Има какво да подобряват Ако си намерят един типичен таран голмайстор Стават сериозен отбор за следващия сезон Изтьрваха Лукаку но бих искал да видя Обемиянг да дойде Следващия мач са с Борнемуйт в кьщи Дали Сити ще ги изхвьрлят решение има но го крият до края на сезона Шанса на Юнайтед за 4 място е точно в Лестьр Ако се издьнят поне два пьти Юнайтед ще хванат Шампионската лига Иначе днес беше симфония в червено Успех в сьбота Рейтинг: 34 2

Алкохоликът от Лудогорец (Гост) 8 отговор
01 юли 2020 | 00:05

Браво,рутинна победа!Бруно Фернандес е страхотен играч!Лятото ако вземем Халанд или Кавани,няма да имаме равни в атака.Защитата ще трябва и тя да се подсили,но сякаш по-наложително е да вземем ST,отколкото CB. Рейтинг: 19 2

да (Гост)
01 юли 2020 | 00:24

Какъв Бруне бе, пич! Грийнууд е играч на мача. На тоя Калитко/Бруно/ половината му пасове грешни, няма и една отнета топка,..Тоя е толкова надценен, че няма накъде. Вкара хубав гол, но 80% заслугата е след перфектния пас на Грийнууд...Момчето сам си изработи и първия гол. Рейтинг: 5 29

1234 (Гост) 7 отговор
30 юни 2020 | 23:02

Дааааа, няма подпиране за говнайтед само дето няколко секунди преди първия гол топката беше в тъч, ама за Брайтън. Рейтинг: 8 56

! (Гост)
01 юли 2020 | 00:11

До хаха 1234 Само минаваш да видиш колко човека искат да го сложат на ма.йка ти на кухата зурла че е изакала такъв нещастен парцал кат тебе ли ? Рейтинг: 22 4

някой си (Гост)
30 юни 2020 | 23:15

Прост ли си или само ей така си приказваш, колкото да си проветряваш лайняната уста? Какви секунди, какви подпиранки пак? Ситуацията с несвиреният тъч няма НИЩО, ама НИЩО общо нито с първият, нито с вторият гол!!! Не се подвеждай по коментаторът на който личи, че е тенденциозен в коментарите си. На сезон срещу МЮ не се свирят поне 20 такива ситуации, в които топката напуска игрището, но не е свирено и атаката на противниковият отбор продължавс! Сещам се дори за два гола, които наистина произлязоха от ситуациите след това, а не като този безмислен тъч, от който нищо не произлелзе. Просто операторът го показа, като ситуация, при която страничният е сгрешил като не е видял очевидно излязла топка! Но вие хейтършетата, сега за един тъч ще оревете пак орталъка! Рейтинг: 29 4

ici (Гост)
30 юни 2020 | 23:33

тоз за един тъч на арсенал , им дадоха дузпа и отмениха 2 гола на шефилда на ливърпул имаше измислен фал миналия кръг срщу кристал паласа ?? Рейтинг: 14 4

haha (Гост)
30 юни 2020 | 23:47

как наскачаха манафурниците веднага да викат по момчето. А аз само минавам да видя да не би да има 2-3 дузпи и някой гол от засада, щото знаем, че е голямо бутането на селското отборче от предградията на Манчестър. Ама ШЛ през крив макарон в следващите няколко години. Рейтинг: 7 34

Тошо (Гост)
01 юли 2020 | 17:35

Ти да не ги бъркаш с онези червени малоумници от града на Битълс, дето имат един дюнерджия който и сам като се спъне и му дават дузпа. А да не говорим пък в Шампионска лига предишните два сезона какво подпиране беше Рейтинг: 1 0

ici (Гост) 6 отговор
30 юни 2020 | 22:57

тва май е оптималния съства личи си че ако някой от рашфорд и мартиал се контузи или няма ден ще са зле нещатата в атака ,гриийнууд играе добре ама още е много млад за оптималан форма през целия сезон Рейтинг: 16 2

Неграмотен (Гост) 5 отговор
30 юни 2020 | 22:54

Тоя коментатора е страшен неграмотник. Бие Алекси Сокачев и Мичмана заедно. Рейтинг: 22 2

Лампард потвърди за новия вратар на Челси 22 септември 2020 | 16:52
Агентът на Бейл: Гарет не заслужаваше такова отношение от Реал Мадрид 22 септември 2020 | 16:21
Славен Билич е обвинен в непристойно поведение 22 септември 2020 | 15:58
Ман Сити ще играе основно с юноши срещу Борнемут за Купата на лигата 22 септември 2020 | 11:44
Даниел Джеймс не иска да си тръгва от Манчестър Юнайтед 22 септември 2020 | 20:39
Деле Али няма да си тръгва от Тотнъм 22 септември 2020 | 17:13
Успешният старт на Манчестър Сити му донесе рекорд 22 септември 2020 | 10:33
Силно първо полувреме донесе трите точки на Ман Сити (видео) 22 септември 2020 | 00:08
Астън Вила стартира успешно (видео) 21 септември 2020 | 21:54
Арсенал привлече исландски национал 21 септември 2020 | 21:09
Тиаго Силва мотивиран да играе и на следващия Мондиал 21 септември 2020 | 19:44
Ман Юнайтед ще купува защитници 21 септември 2020 | 18:39
Двубоят на Тотнъм за Карабао Къп под въпрос 21 септември 2020 | 18:07
"Контра": Охлади ли Ливърпул шампионските амбиции на Челси 21 септември 2020 | 18:02
ФА започва разследване срещу треньора на Суонзи 21 септември 2020 | 14:59
Люк Шоу иска подсилване на състава на Манчестър Юнайтед 21 септември 2020 | 14:14