Пета поредна загуба за Костадинов и Арсенал (Тула) 01 юли 2020 | 20:45
Георги Костадинов игра 90 минути и вложи много усилия, но неговият Арсенал (Тула) падна с 1:3 у дома от Ахмат (Грозни) в мач от 25-ия кръг на руската Премиер лига. За пореден път след подновяването на руското първенство българският халф игра без смяна.

Това е пето поредно поражение за арсеналци, което ги смъкна чак на 9-о място в класирането с 28 точки. Гостите от Грозни пък събраха 27 и вече са по-спокойни, макар и да остават 13-и в класирането. Зенит спечели драматично с 2:1 над Тамбов като гост и води в подреждането с 59 точки, пред Локомотив (Москва) с 48.

Българският национал бе активен както в дефанзивен план, така и опит да гради атаки. В 15-ата минута при атаката за първия гол на гостите той опита да спре опасността и след гола беше наказан с жълт картон.

Гостите нанесоха своя удар в рамките на 7 минути през първото полувреме. Първо Евгений Харин откри в 15-ата минута при контраатака, а 7 минути по-късно Одисе Роши удвои от дузпа. Наказателният удар беше предизвикан от Беляев, който блъсна нахлуващия Понсе. Одисе Роши вкара за 0:3 в 88-ата минута, след като защитата отново не се ориентира при статично положение и авторът на два гола остана непокрит.

Макар че в големи периоди от мача Арсенал държеше инициативата и атакуваше, нападенията на тима се разбиваха в защитата на Ахмат. Все пак играчите на Игор Черевченко вкараха почетен гол в 92-ата минута чрез Евгений Луценко, който засече подаване на Кангва.

Евгений Луценкогол Евгений Луценко  90'
88' Одисе Роши  Одисе Рошигол
83' Евгений Харин  Евгений Харинизлиза
Магомед Митришев  Магомед Митришеввлиза
79' Олег Иванов  Олег Ивановизлиза
Раванели  Раванеливлиза
Виктор Алваресизлиза Виктор Алварес  72'
Максим Володковлиза Максим Володко
Даниил Лесовойизлиза Даниил Лесовой
Александър Ломовицкийвлиза Александър Ломовицкий
71' Олег Иванов  Олег Ивановжълт картон
70' Андрес Понсе  Андрес Понсеизлиза
Фелипе Визеу  Фелипе Визеувлиза
68' Денис Глушаков  Денис Глушаковжълт картон
Горан Чаушичизлиза Горан Чаушич  57'
Игор Горбатенковлиза Игор Горбатенко
Еванс Кангваизлиза Еванс Кангва
Юрий Ковальоввлиза Юрий Ковальов
Сергей Ткачовизлиза Сергей Ткачов  54'
Кингс Кангвавлиза Кингс Кангва
33' Мирослав Богосавац  Мирослав Богосавацжълт картон
Анри Хагушжълт картон Анри Хагуш  24' Евгений Харин  Евгений Харинжълт картон
22' Одисе Роши  Одисе Рошидузпа
Георги Костадиновжълт картон Георги Костадинов  15' Евгений Харин  Евгений Харингол