Уест Хам видя светлина в тунела след драматичен успех в дербито с Челси 02 юли 2020 | 00:10
Уест Хам стигна до изключително ценни три точки в борбата за оцеляване. "Чуковете" зарадваха феновете си с успех в лондонското дерби с Челси, след като спечелиха с 3:2 в двубои, изпълнен с обрати.

Вилиан изведе Челси с гол от дузпа малко преди почивката, след като няколко минути по-рано попадение на Уест Хам бе отменено след намесата на системата ВАР. Тимът на Дейвид Мойс успя да изравни преди края на първата част след гол са Сучек. Антонио се разписа в 51-ата минута, а Вилиан изравни в 72-ата. Минута преди края влезлият като резерва Ярмоленко донесе победата на "чуковете" след отлична контраатака.

Успехът, който дойде след три поредни загуби, отдалечи малко Уест Хам от зоната на изпадащите. Тимът вече е 16-и, но с преднина от 3 точки пред 18-ия Астън Вила. Челси пък пропусна да се изкачи на трето място и си усложни битката за място в Шампионската лига, тъй като Манчестър Юнайтед и Уулвърхамптън изостават само на две точки.

Челси имаше предимство по отношение владеенето, като търпеливо изчакваше пролуки в защитата на съперника. Тимът на Дейвид Мойс бе доста прибран и разчиташе на контраатаки. При една от тях още в 13-ата минута Микел Антонио се измъкна, но стреля покрай вратата.

Намиращият се в блестяща форма Кристиан Пулишич пропусна първата добра възможност за "сините". Американският национал получи топката на отлична позиция в 20-ата минута, но ударът му не бе достатъчно точен.

"Чуковете" в голяма част от време се справяха с опитите на съперника да стигне до вратата им, а в 34-ата минута помислиха, че са повели в резултата. След ъглов удар и няколко рикошета топката се озова в Сучек, който успя да я прати в мрежата. След разглеждане на ситуацията с ВАР попадението бе отменено.

Решението отне няколко минути и бе доста спорно. Причината да не бъде зачетен гола бе, че топката се удари в тялото на Антонио, който бе паднал на земята, но в положение на засада.

Разочарованието от това решение стана още по-голямо няколко минути по-късно, тъй като Челси поведе. Пулишич бе повален в наказателното поле от Диоп, а Вилиан бе точен от отсъдената дузпа.

Секунди преди почивката ситуацията от отменения гол се повтори в наказателното поле на Челси. Отново Томаш Сучек прати топката в мрежата след ъглов удар. Този път попадение бе зачетено и Уест Хам изравни резултата.

Отборът на Дейвид Мойс започна силно второто полувреме и в 51-ата минута поведе. Отлична комбинация завърши с подаване на Боуен към Антонио, който се разписа. След почивката "чуковете" играеха по-уверено, а съперникът им нямаше много идеи в атака. Контраатаките на Уест Хам постоянно носеха опасност. При една от тях Лансини стреля над вратата.

Домакините имаха късмет при едно разбъркване в наказателното им поле. Франк Лампард опита да промени нещо, като вкара в игра Лофтъс-Чийк, Маунт и Жиру, който замени разочаровалия Тами Ейбрахам. "Сините" успяха да изравнят благодарение на блестящо изпълнение на фаул от страна на Вилиан.

Срещата отиваше към равенство, когато поредната великолепна контраатака на Уест Хам завърши с гол. Антонио овладя топката на центъра на терена и изведе Ярмоленко. Украинецът, който влезе като резерва, хладнокръвно смени посоката и се освободи от Рюдигер, а последвалият изстрел не остави шансове на Кепа.

Андрий Ярмоленкогол Андрий Ярмоленко  89'
82' Вилиан  Вилианжълт картон
Jarrod Bowenизлиза Jarrod Bowen  78'
Андрий Ярмоленковлиза Андрий Ярмоленко
72' Вилиан  Вилиангол
Деклан Райсжълт картон Деклан Райс  70'
Мануел Лансиниизлиза Мануел Лансини  68'
Джак Уилширвлиза Джак Уилшир
Мануел Лансинижълт картон Мануел Лансини  65'
63' Рос Баркли  Рос Барклиизлиза
Рубен Лофтъс-Чийк  Рубен Лофтъс-Чийквлиза
Тами Ейбрахам  Тами Ейбрахамизлиза
Оливие Жиру  Оливие Жирувлиза
53' Матео Ковачич  Матео Ковачичизлиза
Мейсън Маунт  Мейсън Маунтвлиза
Микейл Антониогол Микейл Антонио  51'
Tomas Soucekгол Tomas Soucek  45'
42' Вилиан  Вилиандузпа
9 Извършени фалове 9
42'
Вилиан
Tomas Soucek
45'
Микейл Антонио
51'
72'
Вилиан
Андрий Ярмоленко
89'

Добави коментар Коментари (21)

Сини боляри (Гост) 21 отговор
02 юли 2020 | 13:34

Само Пулишич и Вилиан играха на ниво отговарящо за Челси, явно Лампард не може да ги мотивира... Трагична, вяла и без идейна игра, а Тами явно си е доста спънат, не става за Челси! Рейтинг: 4 0

Българин (Гост) 20 отговор
02 юли 2020 | 13:19

Уест Хям са с по-големи традиции от Челси! Рейтинг: 3 3

Озадачен (Гост)
02 юли 2020 | 13:41

Например?... Обясни и на нас за тези ТРАДИЦИИ, трошенето на много пари без никакви резултати ли са им традициите на Уест Хям? Рейтинг: 1 0

Kaspar (Гост)
02 юли 2020 | 15:39

Тя и майкати е с по-голями традиции от баба ти, от към курвелък....въпреки ,че е по млада !! Рейтинг: 2 0

CИГYPHИ MA4OBE >>> W W W (Гост) 19 отговор
02 юли 2020 | 11:50

W W W. P r o g n o z i t e 1 x 2. C o m Рейтинг: 0 0

02 юли 2020 | 09:50

Благодарим за оказаното съдействие от Лестър и Челси. Надявам се вторите да са плътно зад нас в четворката : Рейтинг: 6 2

ici (Гост)
02 юли 2020 | 12:17

За летъср е нормално , би трябвало да изпаднат от 4тка нали са локално излоирани ,не мисля че правят кой знае кви тренировки, интересното е че само думи а не привличат юнаитед никой след фернандеш а челси направиха силни трансфери е да ние май ще си върнем ,смолинг който за мен не е по слаб от сегашните защитници Рейтинг: 1 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

k (Гост) 17 отговор
02 юли 2020 | 09:28

Вратаря им на Челси не го видях едно спасяване да направи, а само пищи и недоволства, като му опънат мрежата.. и тоя най-скъпия вратар... евала... Рейтинг: 11 2

челси (Гост) 16 отговор
02 юли 2020 | 09:04

Ако Франки не разкара тоя вратар ще бере много ядове. Рейтинг: 10 1

Мангустите (Гост) 15 отговор
02 юли 2020 | 07:43

Пак са в еуфория.Вие пък къде сте тръгнали?Челси са по-добър отбор в момента и следващия сезон ще го докажат.Снощи просто дадоха на Уест Хям.Клуб,който вложи над милиард последните години и няма как да изпадне. Рейтинг: 3 16

02 юли 2020 | 09:47

Ти да видиш, Челси били легнали на Уест Хям, това може би защото Сити са легнали на Челси, за да могат да направят шпалит на Ливърпул. След това Пул за благодарност ще легнат на Челси сигурно, а Челси ще легнат на Вълците, за да може когато Юнайтед легнат на Лестър, те да ги прецакат! Пий си хапчетата, бе човек! Рейтинг: 11 0

Офф (Гост)
02 юли 2020 | 11:32

Челси са какво, извинявай? Три мача този сезон имаха да докажат това твърдение, резултатът е категоричен, 3 загуби и един единствен гол за Челси в трите мача, дикато те се нагълтаха с голове.от своя страна. Сега и 4-и мач ще има, за да може отново да се покаже надмощието на Юнайтед Рейтинг: 1 3

Samo Juventus (Гост) 14 отговор
02 юли 2020 | 01:18

КУПАТА ЧЕРНО БЯЛААА!!! КУПАТА ЛОКОМОТИВ !! ШАМПИОН Е ЛОКООООО !!! ЛОКО ЛОКО ЛОКООООО !! ОТБОР ЛИУБИМ НА СВЕТААААА ЛОКООООООО Рейтинг: 9 10

Мохамед Реза-рязаният (Гост) 13 отговор
02 юли 2020 | 01:06

Хахаха бате тия верно ли не могат Уест Хем на Мойс да бият бе?!Тоя човек едвам докопа 6 място с Видич,Фърдинанд,Рууни,ван Перси и още куп други звезди,докато беше начело на Юнайтед.Челси с тази непостоянност трябва да забравят за титли.Имат още много да се подобряват. Рейтинг: 14 7

GGMU (Гост) 12 отговор
02 юли 2020 | 00:37

Хахахаха. Тия как си поверваха като жените от шити им клекнаха,помислиха се за най-добрите,сега като няма кой да им се гъзи най-много топ 6... На полуфинала 6:0 минимум GGMU!!! Рейтинг: 21 16

02 юли 2020 | 00:19

Страхотни новини!Моят Ман Юнайтед се доближава още повече до топ 4 и Челси и Лестър да му мислят.А Челси щом не могат да надхитрят най-слабият треньор във Висшата лига,не знам за къде да тръгнали. Рейтинг: 21 9

Лаааампааард (Гост) 9 отговор
02 юли 2020 | 00:13

След като не можеш да надиграеш доказан некадърник като Мойс...Всичко е ясно.Борба за Лига Европа! Рейтинг: 15 10

Клоп (Гост) 8 отговор
02 юли 2020 | 00:08

Тези синичките ли щяха да са ни конкурент за титлата?Или са са объркали,че се конкурират с Нотингам?КОйто между другото е по-голям клуб от тях! Рейтинг: 13 22

CfC (Гост)

Мойто момче ,преди две години се конкурирахте с Нюкасъл и Стоук за осмото място ,така че недей да знаеш много,калитар смешен. Рейтинг: 20 5

Prav si (Гост)
02 юли 2020 | 00:47

Конкурирахме се!Но миналото на Ливърпул е славо,вашето посредствено!Как виждаш бъдещето на фона на 45точки разлика от хегемона? Рейтинг: 7 10

Уест Хам живна с разгром срещу Уулвърхамптън (видео) 27 септември 2020 | 22:55
Манчестър Сити постигна споразумение за трансфера на Рубен Диаш 28 септември 2020 | 08:53
Лийдс ще се подсили с играч от Байерн 28 септември 2020 | 11:08
Роджърс предупреди останалите в Лестър да не бъдат зависими от Варди 28 септември 2020 | 11:18
За първи път отбор на Гуардиола получи пет гола, Варди и преди е имал хеттрик срещу Сити 28 септември 2020 | 00:37
Моуриньо отказа да коментира съдията, но отговори на Солскяер 27 септември 2020 | 23:16
С хеттрик на Варди Лестър разгроми Ман Сити на "Етихад" 27 септември 2020 | 20:21
Дузпа шокира Тотнъм в края и го лиши от победа (видео) 27 септември 2020 | 17:59
Лийдс спря с головите фиести, но продължи да впечатлява (видео) 27 септември 2020 | 15:57
Жезус аут за един месец, Сити остана без нападатели 27 септември 2020 | 13:57
Лампард: Очаквам да видя подобрение в представянето ни 27 септември 2020 | 13:38
Футболистите на Оксфорд Юнайтед пътуваха с таксита за мач на шампионата заради куриозна ситуация с клубния автобус 27 септември 2020 | 13:13
Дест окончателно избра Барса, каталунците искат и украинец от Ман Сити 27 септември 2020 | 02:28
Ранен гол стигна на "светците" за победа срещу Бърнли (видео) 27 септември 2020 | 00:11
Челси опита да се самоунищожи с неадекватна защита, но навакса изоставане от три гола (видео) 26 септември 2020 | 21:30