Десподов и Щурм записаха тежка загуба 02 юли 2020 | 01:55
Националът Кирил Десоподов и неговият Щурм Грац записаха тежка загуба с 2:5 при гостуването на осигурилия вече титлата си в Австрия Ред Бул Залцбург в двубой от 31-ия кръг. Българинът започна като титуляр и беше заменен в 63-ата минута при резултат 0:2.
Десподов остана без треньор, уволниха Ел Маестро след поредица от загуби
Първото полувреме не предвещаваше с нищо, че мачът ще е толкова резултатен. В 22-ата минута Удейеми даде аванс за домакините и така двата отбора се оттеглиха на почивка. Слез паузата "биковете" се развихрира и с попадения на Онгуене (53), Собослай (73), Койта (85) и Бериша (88) оформиха своя убедителен успех. За Щурм Грац попаденията отбелязаха Китейшвили (79) и Домингес (87).

Щурм игра с човек по-малко в последните 20 минути, след като Любич беше изгонен с втори жълт картон. Така тимът на Десподов, който доскоро беше воден от бившия наставник на ЦСКА-София Нестор Ел Маестро, записа пета поредна загуба и е шести в шампионската група без шанс за участие в евротурнирите.

Добави коментар Коментари (2)

Литекс (Гост) 2 отговор
02 юли 2020 | 06:37

Тоя убитак нали беше голяма надежда хаха Рейтинг: 0 1

Кака Зори от Луханск (Гост) 1 отговор
02 юли 2020 | 04:11

Той е бил в траур заради загубата на Литекс на финала и затова не е играл нищо наш Кири Рейтинг: 8 3

Българи зад граница

Десподов вече тренира с основната група 21 септември 2020 | 22:19
Велковски с асистенция за разгромна победа на Серкъл Брюж 21 септември 2020 | 23:57
Отборът на Страхил Попов поднесе втора поредна изненада (видео) 22 септември 2020 | 04:57
Антони Иванов напуска Университатя Крайова 22 септември 2020 | 13:03
Стойчо Младенов с равенство в Казахстан (видео) 21 септември 2020 | 05:12
Спарта (Прага) направи впечатляващ обрат срещу Карвина 14 септември 2020 | 01:22
Георги Костадинов се размина с контузия в слабините 21 септември 2020 | 16:03
Слован с равенство срещу Жилина, Божиков не игра 20 септември 2020 | 22:41
Лясков на пейката при загуба на Олимпия 20 септември 2020 | 22:27
Пашов и Чандъров титуляри при равенство на Академика (видео) 20 септември 2020 | 21:52
Мартин Минчев дебютира за Спарта с драматична победа (видео) 20 септември 2020 | 21:35
4 от 4 за Университатя, но без Антони Иванов 20 септември 2020 | 00:27
Сепси се спаси от домакинска загуба, Димитров влезе като смяна 19 септември 2020 | 23:02
Малинов остана на пейката при загуба на Льовен 19 септември 2020 | 22:22
Пионе Систо донесе първи успех на Мидтиланд, Краев с цял мач и жълт картон 19 септември 2020 | 21:33
Интер U19 започна с успех, Никола Илиев остана на пейката 19 септември 2020 | 16:18