Манчестър Сити направи шпалир на шампиона, след което го би лошо (видео) 03 юли 2020 | 00:08
Старият шампион на Англия Манчестър Сити разгроми с 4:0 новия такъв - Ливърпул, в голямото дерби от 32-рия кръг на Премиър лийг.  За първи път от 10 650 дни мърсисайдци  излязоха в мач от първенството като носител на титлата, но момчетата на Юрген Клоп, а и феновете на отбора, едва ли ще искат да си спомнят този двубой. Всъщност "червените" започнаха добре, но от 25-ата минута до края имаше само един отбор на "Етихад".  Кевин Де Бройне даде аванс на домакините с гол от дузпа. Десет минути след това - в 35-ата, Рахийм Стърлинг, който изработи наказателния удар за първия гол, удвои. В самия край на първата част Фил Фодън направи 3:0, а Алекс Окслейд-Чембърлейн си отбеляза автогол в 66-ата минута, с което оформи крайния резултат. Така Сити взе реванш за загубата с 1:3 на "Анфийлд" по-рано през сезона. След този двубой разликата между двата отбора е 20 точки.

Джосеп Гуардиола бе направил четири промени в сравнение със състава, който започна при победата с 2:0 над Нюкасъл в 1/4-финала за ФА Къп, игран през уикенда. Едерсон се завърна на вратата. Младите Ерик Гарсия и Фил Фодън също бяха титуляри, както и Родри.

Юрген Клоп заложи на същите 11, които разгромиха Кристъл Палас с 4:0 преди седмица.

Както бяха обещали от лагера на Сити преди няколко дни, "гражданите" посрещнаха новия първенец с шампионски шпалир. Ливърпул започна много офанзивно от първия сигнал. В трета минута обаче Сити организира контра, след която Жезус прати топката във вратата на Алисон. Попадението коректно бе отменено заради засада на бразилеца. Мърсисайдци продължиха да действат експлозивно в атака и минута по-късно Салах излезе на стрелкова позиция, но Едерсон изби. След това Мане опита добавка, но стражът отново се справи.

Срещата продължи да бъде много открита, макар че чистите положения създаваше Ливърпул. В 20-ата минута Салах проби на скорост и нанесе хубав удар, но за негов малшанс топката срещна дясната греда. Три минути след това Манчестър Сити получи дузпа, след като Джо Гомес задържа Стърлинг в наказателно поле. Де Бройне бе безкомпромисен от бялата точка - 1:0.
Десет минути след това "гражданите" организираха страхотна акция. Де Бройне немари Жесус, който изпревари Робъртсън и намери Фодън. Той продължи със страхотен пас към Стърлинг. Бившият играч на Ливърпул се справи с Гомес и стреля в ъгъла.
В 45-ата минута Фодън за пореден път след подновяването на сезона доказа огромния си талант. С много хитро движение той елиминира Робъртсън, направи двойно с Де Бройне и се справи без проблем с Алисон - 3:0.

На почивката Юрген Клоп замени разколебания Гомес и вместо него пусна в игра Алекс Окслейд-Чембърлен. Фабиньо пък бе дръпнат назад и влезе в ролята на централен защитник.

В началото на втората част Стърлинг пропусна добра възможност, а след това Ван Дайк изчисти пред голлинията удар на Фодън. В хода на атаката Де Бройне бе в положение на засада, но тя остана немаркирана.

В 56-ата минута главният рефер Антъни Тейлър отсъди дузпа в полза на Ливърпул заради това, че Кайл Уокър избута с лакът в гръб Мане, който се опитваше да овладее топката. След намесата на ВАР обаче нарушението бе извадено извън наказателното поле и дузпата бе заменена от пряк свободен удар.

Ливърпул тръгна да атакува отново по-масирано, но в 66-ата минута една контраатака на Сити завърши с автогол на Окслед-Чембърлейн, който засече в собствената си врата иначе неточен удар на Стърлинг.
В добавеното врем Рияд Марез прати топката за пети път във вратата на Алисон, но попадението бе отменено, тъй като преди това имаше игра с ръка на Фодън.

Алекс Окслейд-Чембърлейн15 Алекс Окслейд-Чембърлейн
90' Джордан Хендерсън  Джордан Хендерсънжълт картон
85' Садио Мане  Садио Манеизлиза
Такуми Минамино  Такуми Минаминовлиза
Аймерик Лапортизлиза Аймерик Лапорт  79'
Николас Отамендивлиза Николас Отаменди
Рахийм Стърлингизлиза Рахийм Стърлинг
Бернардо Силвавлиза Бернардо Силва
76' Трент Александър-Арнолд  Трент Александър-Арнолдизлиза
Неко Уилиамс  Неко Уилиамсвлиза
Кайл Уокъризлиза Кайл Уокър  73'
Жоао Канселовлиза Жоао Кансело
Алекс Окслейд-Чембърлейнавтогол Алекс Окслейд-Чембърлейн  66'
62' Жоржиньо Вайналдум  Жоржиньо Вайналдумизлиза
Наби Кейта  Наби Кейтавлиза
Роберто Фирмино  Роберто Фирминоизлиза
Дивок Ориги  Дивок Оригивлиза
Габриел Жезусизлиза Габриел Жезус  58'
Рияд Марезвлиза Рияд Марез
Кайл Уокържълт картон Кайл Уокър  56'
46' Джо Гомес  Джо Гомесизлиза
Алекс Окслейд-Чембърлейн  Алекс Окслейд-Чембърлейнвлиза
Фил Фодънгол Фил Фодън  45'
Бенжамен Мендижълт картон Бенжамен Менди  41'
Рахийм Стърлинггол Рахийм Стърлинг  35'
Кевин Де Бройнедузпа Кевин Де Бройне  25'
24' Джо Гомес  Джо Гомесжълт картон
Кевин Де Бройне
25'
Рахийм Стърлинг
35'
Фил Фодън
45'
66'

03 юли 2020 | 20:55

Напълно очевидно е че Сити са с класи над Ливърпул. Единствен вина за загубената титла носи Пеп, който не си купи централен защитник след като освободи Компани. Ако Компани беше останал в отбора, контузията на Лапорт нямаше да има чак толкова съществено отражение. Всички видяхме че Фернандиньо е всичко друго, но не и централен защитник. Очевидно е, че от както Лапорт се върна в отбрана Сити са съвсем друг отбор. Затвориха мачовете срещу Арсенал и Ливърпул на нула, а мача срещу Челси го загубиха 4 минути след като Лапорте напусна терена и то отново заради неадекватна намеса на Фернандиньо. Сигурен съм, че и Пеп си е взел поуките и догодина ще гледаме една много оспорвана кампания барабар с Челси и Юнайтед в сметките. Рейтинг: 5 2

03 юли 2020 | 12:44

Ние от Етихад-Чаршаф сме истинския шампион!Доказахме го снощи!Като изключим 20-те точки разлика,което е меко казано изгав..ряне с живо същество,сме си живи шампиони.Е,ако не броим Ливърпул естествено.Ще видим следващия сезон как ще е в истинските мачове.След като в ШЛ се знае,че пак ще ни из..на..сил..ват! Рейтинг: 5 4

Ебаньие (Гост) 143 отговор
03 юли 2020 | 11:09

Ливърпул изнасили ман сити с 20 точки разлика,сега мач без смисъл,алкохолизирани се радвате,че са паднали,хейтвайте си,разликата ще си остане така изнасилваща,че ман шити ще помнят Рейтинг: 9 9

Пидирунгел (Гост)
03 юли 2020 | 11:22

Разлика в точки не се помнят, помнят се резултатите! Като напишеш в Гугъл Ман Сити - Лузарфул и ще пише 4:0 през 2020-та. Рейтинг: 8 9

Кристиян (Гост)
03 юли 2020 | 12:04

Нямам нищо против и двата отбора но как смеете от Ливърпул да пишете против сити това е най добрия отбор в света най играещия футбол най подредения този отбор можеш да го победиш само с анти футбол а и друго вие от Ливърпул не говорете за разлика 30 години суша така че....... Рейтинг: 7 7

.... (Гост)
03 юли 2020 | 13:30

Доста жалко мислене.Това че водите с 20 точки поради една или друга причина, значи, че спокойно може да си дадете дупето точно на на Сити без колебание Рейтинг: 2 6

Пидирунгел (Гост) 142 отговор
03 юли 2020 | 10:42

Ливерпоол догодина извън топ 6! Куронавироса им спечели титлата. Ако не беше прекъсването на сезона, Ман Сити щяха да станат шампиони. Рейтинг: 8 18

03 юли 2020 | 08:57

На нас не ни пука за този мач`, затова ще излезем с всичкkи титуляри. Имайте малко достойнство поне, като блещите глупости. Рейтинг: 22 4

1892 (Гост)
03 юли 2020 | 09:03

ЧОВЕК НИЕ СМЕ НЕПОДЕМИТЕ, САМО ЛЕКО НАПОЛИ НИ БИХА ПОСЛЕ ПАДНАХМВ ОТ УОТФОРД , ОТ АТЛЕТИКО ЛЕКО , ПОСЛЕ ЧЕЛСИ ЛЕКО НИ БИХА , СЕГА СИТИ МИНИМАЛНА ПОБЕДА, НО СМЕ НЕПОБЕДИМИТЕЕЕЕЕ ЕЙ , НЕПОБЕДИМИТЕ РЕКОРДЬОРИ Рейтинг: 19 5

Истината 2 (Гост)
03 юли 2020 | 11:29

Титлата е наша. Рейтинг: 3 4

Реалист (Гост) 139 отговор
03 юли 2020 | 08:52

Клопан колкото е велик, много пъти е праволинеен тъп германец.Повтаря едни и същи гпешки от години.Няма една читава резерва освен Милнър.Млади които са много далече от нивото да играят в Пул. И стари които не стават. Този японец е за Чемпиншип. На Кейта и Чембъра Ориги им трябва година да влязат във форма а те не играят.Гомес има качества но стпахлив.Двата бега трагични. Мане и Фирмино също.Ваюналдум ненужен слабак - призрак. О Хендерсън най-слабия на терена от всички.Многократно съм казвал че няма никакви качества.Щоба на Клоп не може един съвет да му дадат. Този ще вземат оня накрая нищо. 7-8 играчи изнасят тежестта другото е пълнеж.Каталясва и се вижда резултата. Атлетико Уотфорд МС.Една и съща схема на игра и едни и същи играчи и се вижда резултата. Рейтинг: 8 12

1892 (Гост) 138 отговор
03 юли 2020 | 08:14

НИЕ СМЕ НЕПОДЕМИТЕ , НИЕ СМЕ ШАМПИОНИТЕЕЕЕ , НИ ЧУПИМ РЕКОРДИ , НО НЕ ЗНАЕК ТОЧНО КОИ РЕКОРДИ . НЯМА КОЙ ДА НИ ПОБЕДИИИИИИИИ , ШАМПИОНИ НА СВЕТАААААААААААААА . Рейтинг: 3 3

Генчо Гунчев (Гост) 137 отговор
03 юли 2020 | 08:13

В мач без значение пишат тук някой индивиди. Ако Ливърпул бяха победили щяха съвсем друго да говорят. Мача си беше със значение и то за съперничеството между двата отбора. Все едно Левски и Цска да играят в мач без значение и единият да размаже другият с 4:0 Рейтинг: 29 5

Ще ги видим (Гост) 136 отговор
03 юли 2020 | 07:40

В ШЛ,ще ги видим и догодина.Не в мачове без смисъл.Клоп трябва да обиграе децата в оставащите мачове.Стига толкова рекорди,че конкуренцията се поболе. Рейтинг: 13 16

AAAaaaa (Гост) 135 отговор
03 юли 2020 | 07:36

В мач без значение, какво искаш да стане.По притеснителното дали тази победа,няма да даде някакъв от скок при започването на следващия сезон от Сити.Иначе е видимо,че ще трябва да се пръснат 100 милиона за Кулибали,защото Гомез просто е податлив на такива грешки.В такова време сме,ще трябва да избираме между нападател и централен бранител.Избора отдавна е направен.Колкото до нападанието,там виждам влизането на Райън Брюстър,Шакириако не напусне,Харви Елиът. Рейтинг: 3 8