Реал Мадрид се измъчи, но се приближи към титлата (видео + галерия) 03 юли 2020 | 00:56
Лидерът в Ла Лига Реал Мадрид надви много трудно гостуващия Хетафе с 1:0 в дуел от 33-ия кръг на първенството, игран пред празните трибуни на “Алфредо ди Стефано”. Серхио Рамос реализира дузпа в 79-ата минута. През първото полувреме останаха съмнения за дузпа на Карвахал срещу Оливера. Гостите от Южен Мадрид изиграха много солиден мач, но сгрешиха фатално малко преди края. Така “белите” вече имат четири точки преднина пред Барселона пет кръга преди края.

Зинедин Зидан заложи на Иско в стартовите 11 в близост до Карим Бензема и Винисиус Жуниор. Лука Модрич се завърна сред титулярите, а Ферлан Менди замени Марсело. Пепе Бордалас подреди 4-4-1-1 с Хайме Мата най-отпред.

След едва 15 секунди игра футболист на гостите получи жълт картон. Давид Тимор влезе грубо в краката на Иско и съдията реши да не се бави. Не бяха изминали и две минути, когато Карим Бензема стреля от дъгата в рамките на вратата - вратарят Давид Сория не се затрудни. Гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" започнаха със самочувствие и до голяма степен даваха ритъм на мача. В деветата минута се случи така, че Чаби Ечейта отправи коварен удар - Тибо Куртоа действа концентрирано и изби.
В 16-ата "сините" изградиха нова хубава атака след отнета топка от Винисиус Жуниор. Марк Кукурея беше изведен прекрасно и Дани Карвахал умишлено го фаулира. Халфът на "белите" получи само жълт картон, тъй като Рафаел Варан беше наблизо.
В 23-ата Иско подаде вляво за Менди, който центрира опасно в наказателното поле, Винисиус протегна крак и насочи по земя, но вратарят Сория се прояви със страхотно спасяване. "Лос бланкос" започнаха по-често да владеят топката и да се пренасят в половината на съперника, за разлика от първите двайсетина минути. В 33-ата Рафаел Варан беше сменен принудително от Едер Милитао.
В 36-ата високата преса на Хета позволи на Реал да развие хубава контра. Капитанът Серхио Рамос се беше включил и центрира към далечната греда. Там Иско отправи акробатичен удар - вратарят Сория съумя да спаси. Първото полувреме ще се запомни и с две спорни ситуации. При първата Карвахал връхлетя необмислено в тялото на Оливейра. при другата имаше нарушение на границата на наказателното поле на гостите.
"Сините" на Бордалас започнаха силно и второто полувреме. Те пресираха високо и нерядко отнемаха топката. В 57-ата минута Лука Модрич шутира от 20 метра, топката рикошира и профуча опасно покрай гредата. Минута по-късно куртоа сгреши с изнасянето на топката, но Хайме Мата стреля над гредата от 19 метра.
В 63-ата минута Зинедин Зидан направи тройна смяна, пускайки в игра Феде Валверде, Марко Асенсио и Родриго. В 77-ата минута "лос меренгес" успяха да вдигнат оборотите и да се възползват от пространства. Дани Карвахал беше изпуснат по десния фланг, нахлу до наказателното поле, смени посоката и беше препънат от Матиас Оливейра. Оливейра се подведе и остави крака си, за да спре своя съперник. Капитанът Серхио Рамос се разписа, реализирайки за пореден път о бялата точка - 1:0.
До края гостите опитаха да отвърнат на удара.
Мариано Диасжълт картон Мариано Диас
84' Давид Тимор  Давид Тиморизлиза
Файсал Фажир  Файсал Фажирвлиза
Мауро Арамбари  Мауро Арамбариизлиза
Анхел Родригес  Анхел Родригесвлиза
83' Мауро Арамбари  Мауро Арамбарижълт картон
Серхио Рамосдузпа Серхио Рамос  79'
75' Хайме Мата  Хайме Матаизлиза
Хорхе Молина  Хорхе Молинавлиза
Дамиан Суарес  Дамиан Суаресизлиза
Джейсън  Джейсънвлиза
72' Хайме Мата  Хайме Матажълт картон
69' Марк Кукурея  Марк Кукуреяизлиза
Марко Асенсиовлиза Марко Асенсио
52' Дамиан Суарес  Дамиан Суаресжълт картон
Едер Милитаожълт картон Едер Милитао  47' Ален Ниом  Ален Ниомжълт картон
Лука Модричжълт картон Лука Модрич  45'
Рафаел Варанизлиза Рафаел Варан  33'
Едер Милитаовлиза Едер Милитао
Серхио Рамосжълт картон Серхио Рамос  26'
Даниел Карвахалжълт картон Даниел Карвахал  15'
1' Давид Тимор  Давид Тиморжълт картон
Серхио Рамос
79'

03 юли 2020 | 14:32

Това, че Барса са зле, не значи, че ние сме добре... бе хора. Отбори като Хетафе отнасяха по 5 тупалки на мач и Моя мая така се казваше тогавашния им вратар вадеше още толкова, дори с на Мауриньо автобусните тактики. Футболът на зидан не е атрактивен. Реал винаги с 3-4 паса до голова ситуация са играли. Сега имаха само 2 положения за цял мач. Рейтинг: 7 3

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

мадрид (Гост)
03 юли 2020 | 22:23

е и, това не значи, че не са трагедия. Да речем, че съм съгласен.. дай ми някой пример с резултат 4:0 ; 5:0 или тотално сгромолясване на съперник последните 2 години...няма. Майорка трябваше да ги отвеем. Рейтинг: 2 1

`- (Гост)
03 юли 2020 | 17:10

Ти не знам дали следиш испански футбол, но хетафе са на четвъртфинал в лига европа и на 5 точки от шампионска Рейтинг: 8 0

Срещу Кралете (Гост)
14 юли 2020 | 03:53

Всички тъпчат двойна доза и ритат и блъскат като за последно а на Пърца се дупат и праат шпалири Рейтинг: 1 0

flawless (Гост) 91 отговор
03 юли 2020 | 11:52

пак дузпа... разбира се Рейтинг: 7 6

гост (Гост) 90 отговор
03 юли 2020 | 11:01

Всички фенове на обективния футбол знаят как бяха спечелени тези четири Ш.Л. от Реал,по същия начин и със същите средства печелиха и в Премиера последните си две,а сега се очертава да спечелят и третата си пак така.През първото полувреме съдията дава пет минути продължение,а в края на мача четири,при положение че са се направили всички смени и имаше и вар за дузпата.Ако резултата в края беше нула на нула сигурно щяха да играят до гол от страна на Реал.Дузпата не искам да я коментирам,даже и Стиви Уондър ако е слушал този мач щеше да разбере,че това е симулация от страна на Карвахал.Както каза коментиращия след мача в студиото привърженик на Реал,че Карвахал се е възползвал оптимално от създалата се ситуация и със своите умения е успял да постигне това нарушение.Даже като обясняваше ехидно се подсмихваше с което потвърди че Карвахал е симулирал по скоро отколкото да е бил фаулиран.И това е фен на Реал.А пък съдията само това чакаше,някой да се свлече в наказателното поле,за да изпълни директивата наложена му от по горна инстанция.На никой от феновете на Реал това което съм написал няма да му се хареса и ще ми поставят минуси ,но мисля че това няма да ви направи по щастливи,нито пък аз ще взема да си режа вените от това.Накрая само ще споделя че Барселона с показаното през този сезон не заслужават да са шампиони,така, че с вашите минуси ще противоречите на написаното от мен в края на поста ми. Рейтинг: 19 19

Pesho (Гост)
03 юли 2020 | 11:14

Мисля че всеки обективен фен е наясно че всеки сезон в ШЛ има спорни моменти в мнго от мачовете. Винагие е било така и винаги ще бъде. Реал имаше предимство заради добрите си бекове, силните си халфове и головете на Роналдо. Неприятно е за много хора но е факт че Реал баха най-добрия отбор по онова време. Колкото до снощната дузпа пусни си я пак и ще видиш че е повечв от очевадна. В реално време се видя контакта. Рейтинг: 17 6

гост (Гост)
03 юли 2020 | 15:15

Да ще се съглася,че има спорни моменти,но ще ви отговоря така;Когато спорните моменти са само в полза на само един отбор,то тогава те навяват други мисли.Не само головете които вкараха от засади,но имаше други обстоятелства,например нарушения които бяха за картони,но не им бяха показвани,допълнителните минути които са дават,също правят впечатление,за еднотипни нарушения на единия отбор се подминават а на другия се отсъждат,все такива тънки детайли,и привържениците на даден отбор не ги отчитат или си слагат розовите очила,както е модерно да се казва сега.Всички надигат глас когато съдиите са помогнали на Барса но за помоща на Реал са по ниски от тревата.Ето още веднъж го казвам;Барселона не заслужава да е шампион тази година с това което показа на терена,казвам го като привърженик на Барселона повече от 35 години насам.А за контакта за дузпата го гледах много пъти от различни камери,имам сателитна телевизия и гледам всички Испански спортни програми,ако беше пред вратата на Реал,мисля че нямаше да твърдиш това.А и Карвахал затисна един в наказателното поле което също можеше да се отчете като нарушение,но съдията реши друго..А и да погледнем и предишните три четири мача и там имаше доста сериозни дискусионни ситуации,за които се изказаха бивши футболни деятели и футболисти които казаха че отборите играли с/у Реал са ощетени,това поне не е мое мнение. Рейтинг: 2 6

Ха ха ха (Гост) 89 отговор
03 юли 2020 | 10:09

А за мача - Хетафе играха доста нахъсано ..все пак се борят за Европа ! Много добра преса особено в началните минути на двете полувремена ! Иско направо изобщо не е за този отбор ! трябеаше друг да почне титуляр и щеше да е друго ! Той още с поемането и мачка тая топка като мекица с тея крака , а Хетафе с тая преса висока не позволяват подобно мачкане ! той винаги си я мачка топката де ,не е само в този мач ! Дузпа имаше ! след смените Реал заиграха ,както тряаше да е целия мач ,не само последните 15-20 мин ! Рейтинг: 5 2

Pesho (Гост) 88 отговор
03 юли 2020 | 10:02

Слаб мач на Реал, много трудности при изнасянето на топката. Браво на Хетафе, мн. симпатичен отбор с открит атакуващ стил. Чета пак някакви разочаровани фенове пак дузпа пишат. Дузпата 100% я има. Който твърди обратното е ясно на кой отбор е фен. Рейтинг: 18 4

Ха ха ха (Гост) 87 отговор
03 юли 2020 | 09:52

Еййй много злоба от тея каталунски мишки ! ей еййй нямало дузпа ...та те даже не протестираха играчите на Хетафе ,та кво остава да говорим за ВАРа ?!?!? Много сте злобни ! Смешни били мачовете ! Нали в Ел класико ви надупиха почти на два пъти , ама и там им помогнаха нали ? Я си спомнете на Ноу Камп кой беше орязания отбор ,та да вържете Х-са ?? Мишкета сте и тая година без Купа - Валат ! То и с тая игра не сте заслужили нищо ,но само ревете като разпрани мас.ии ! п.тки! Свиквайте ! Рейтинг: 16 4

Барса фарса (Гост)
03 юли 2020 | 10:04

Нормално, какво очакваш от сапаратиска пасмина!? Рейтинг: 10 3

Fen (Гост) 86 отговор
03 юли 2020 | 09:48

За трети път пиша коментар,предните два ги триете!Защо?Искам да кажа,че Реал са като наш ЛеФски-без дузпа не минават.А тоя космат нахалник и грубиян е достатъчно нагъл да се плези като пълен простак! Рейтинг: 6 16

КЗЛитекс (Гост)
03 юли 2020 | 10:05

Оле.. Петолъчката умре!! Рейтинг: 6 2

PARIONLINE (Гост) 85 отговор
03 юли 2020 | 09:35

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 4

111 (Гост) 84 отговор
03 юли 2020 | 09:10

до кога с тия смешни дузпи бели пр**титутки Рейтинг: 10 19

Не Ми Дреме (Гост) 83 отговор
03 юли 2020 | 09:08

Напълно разбирам радостта в бялата част...Все пак,да станеш Шампион за 3-ти път в последните 15 години си е причина за голяма радост... Рейтинг: 16 20

... (Гост)
03 юли 2020 | 09:33

Не е като да си спечелил 4 шампионски лиги за 5 години , от които 3 поредни... Рейтинг: 23 8

Баш ти дреме! (Гост)
03 юли 2020 | 10:06

Шампионска кога, катун... Рейтинг: 14 2

гост (Гост)
03 юли 2020 | 10:08

Всички фенове на обективния футбол знаят как бяха спечелени тези четири Ш.Л. от Реал,по същия начин исъс същите средства печелиха и в Премиера последните си две,а сега се очертава да спечелят и третата си пак така.През първото полувреме съдията дава пет минути продължение,а в края на мача четири,при положение че са се направили всички смени и имаше и вар за дузпата.Ако резултата в края беше нула на нула сигурно щяха да играят до гол от страна на Реал.Дузпата не искам да я коментирам,даже и Стиви Уондър ако е слушал този мач щеше да разбере,че това е симулация от страна на Карвахал.Както каза коментиращия след мача в студиото привърженик на Реал,че Карвахал се е възползвал оптимално от създалата се ситуация и със своите умения е успял да постигне това нарушение.Даже като обесняваше ехидно се подсмихваше с което потвърди че Карвахал е симулирал по скоро отколкото да е бил фаулиран.И това е фен на Реал.А пък съдията само това чакаше,някой да се свлече в наказателното поле,за да изпълни дерективата наложена му от по горна инстанция.На никой от феновете на Реал това което няма да му се хареса и ще ми поставят минуси ,но мисля че това няма да ви направи по щастливи,нито пък аз ще взема да си режа вените от това.Накрая само ще споделя че Барселона с показаното през този сезон не заслужават да са шампиони,така, че с вашите минуси ще противоречите на написаното от мен в края на поста ми. Рейтинг: 5 14

1912 (Гост) 82 отговор
03 юли 2020 | 08:42

Само човек който носи синьо-червени очила може да каже,че това не е дуспа. Рейтинг: 17 11

Добро утро (Гост)
03 юли 2020 | 11:27

Селски, а на училище кога ще ходиш Рейтинг: 2 0

yyy (Гост) 81 отговор
03 юли 2020 | 08:00

Това е абсурд. Играчът целенасочено търсеше контакт с крака на противника и се строполи. Всеки играл малко футбол дори пред нлоха знае, че при толкова Мики Ален контакт не можеш да паднеш. Престъпни дузпи се дават за Реал и Барса. За какво е този вар изобщо? Рейтинг: 13 15

Какво е (Гост)
03 юли 2020 | 08:05

"пред нлоха" и "Мики Ален контакт" ХАХАХАХАХАХ От злоба и яд си почнал да пелтечиш ве парцал катунски ХАХАХАХАХА Рейтинг: 20 6

Да (Гост) 80 отговор
03 юли 2020 | 07:56

Искам Реал да бие до края с 1:0 с гол от дузпа.Hala Madrid Рейтинг: 37 9

Вижоще

Испания

Куман с атака към временния президент: Думите за Меси не помагат 04 декември 2020 | 15:04
Неймар ще преподпише, ако Меси пристигне в Париж 04 декември 2020 | 11:58
Съдът счете изпита на Луис Суарес за "фарс", вече има наказани 04 декември 2020 | 14:26
Барселона предлага нов договор на Дембеле 03 декември 2020 | 19:00
Президентът на Барса: През януари играчите няма да вземат нито евро 03 декември 2020 | 17:42
Рамос и Карвахал пропускат битката на "Санчес Писхуан" 03 декември 2020 | 16:44
Рамос организира спешна среща в Реал 03 декември 2020 | 14:44
Ювентус вижда Юмтити като заместник на Киелини 03 декември 2020 | 14:25
Йович поднови тренировки, след като даде отрицателен тест 03 декември 2020 | 14:20