Мощната атака качи Юнайтед поне за малко на мечтаното място (видео) 04 юли 2020 | 18:54
Манчестър Юнайтед се изкачи на заветното четвърто място в Премиър лийг поне за няколко часа, след като разби с 5:2 Борнемут на "Олд Трафорд" в двубой от 33-тия кръг. По-късно тази вечер Челси може да си върне позицията, ако надиграе Уотфорд у дома. "Червените дяволи" се представиха слабо в защита и много вдъхновено в атака, което направи двубоя толкова зрелищен. Джуниър Станислас (16') даде аванс на гостите след колективна грешка в отбраната на "червените дяволи" и слаба намеса на Давид Де Хеа. Мейсън Грийнууд (29'), Маркъс Рашфорд (35-д) и Антони Марсиал (45') направиха пълен обрат до почивката. В началото на втората част Джошуа Кинг (50'-д) върна надеждата на "черешките", но нови попадения на Мейсън Грийнууд (54') и Бруно Фернандеш (59') не оставиха съмнение за кой ще бъде победата.
Това бе 16-и пореден мач без загуба за тима на Оле Гунар Солскяер.

Мениджърът на Юнайтед заложи на абсолютно същия състав, който започна и при победата над Брайтън. Информациите, че Пол Погба и Бруно Фернандеш могат да пропуснат двубоя заради контузии, които са получили по време на вчерашната тренировка, се оказаха неверни.
Три бяха корекциите в 11-те на Еди Хау. Диего Рико, Люис Кук и Джуниър Станислас стартираха.
Гостите започнаха доста добре на "Олд Трафорд", като пресираха високо своя съперник и го затрудняваха да изнася топката. "Червените дяволи" обаче създадоха първата чиста голова възможност. В 11-ата минута Рашфорд изведе много добре Бруно Фернандеш, който изскочи зад гърба на Аке. Португалецът прехвърли Рамсдейл, но заедно с това прехвърли и неговата вратата, пропускайки чудесна възможност да открие резултата.
В 16-ата минута играчите на Оле Гунар Солскяер се провалиха в отбрана. Линдельоф не успя с глава да пресече центриране на Адам Смит, след което Магуайър се придвижи много тромаво и Станислас го преодоля с лекота. Накрая Де Хеа също се отчете с лоша намеса, тъй като позволи от много малък ъгъл топката да премине между него и близката греда и да влезе във вратата му - 0:1.
Юнайтед се опита да реагира мигновено и три минути след това Рашфорд изпълни добре пряк свободен удар от 25 метра, но Рамсдейл спаси.
В 29-ата минута "червените дяволи" все пак изравниха. Бруно Фернандеш намери по прекрасен начин Мейсън Грийнууд, който направи крачка и стреля изключително силно с левия крак. Рамсдейл докосна топката, но тя влезе във вратата му за 1:1.
Само шест минути след това пълният обрат стана факт, след като Майк Дийн отсъди дузпа за "червените дяволи" заради това, че топката докосна ръката на Смит в наказателното поле на гостите. Рашфорд изпълни и въпреки че Рамсдейл улови ъгъла, топката навести за втори път вратата му - 2:1.

В добавеното време на първата част Марсиал увеличи преднината на Манчестър Юнайтед след страхотен удар от 22 метра, след който прати топката неспасяемо в далечния ъгъл - 3:1.
В самото начало на втората част Ерик Байи, който току-що се бе появил на мястото на Линдельоф, докосна с ръка топката на границата на наказателното поле. Майк Дийн посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му. Джошуа Кинг бе точен, намалявайки резултата. Минута след това топката се озова за трети път вратата на Де Хеа, но това попадение правилно бе отменено заради засада на Грьоневелд.
Много бързо обаче Юнайтед си върна преднината от два гола, след като Грийнууд нахлу отдясно и с нов мощен изстрел, но този път с десния крак, отбеляза второто си попадение днес. Головото зрелище не спря тук! В 59-ата минута направилият пореден силен мача Бруно Фреандеш направи 5:2 след перфектно изпълнен пряк свободен удар.

В 65-ата минута Рашфорд вкара шести гол, след като засече подаване на Уан-Бисака отдясно. Попадението бе отменено заради засада, макар че ситуацията бе доста тънка и линиите, които бяха начертани от ВАР, не доказаха на 100%, че такава има.

До края Люк Шоу, Одион Игало, Пол Погба и Фред пропуснаха да направят победата на Юнайтед още по-изразителна. Добрите намеси на Рамсдейл пък спасиха гостите от сраен резултат.
Борнемут остава на предпоследно място с актив от 27 точки.

Хуан Матавлиза Хуан Мата
77' Адам Смит  Адам Смитизлиза
Джак Стейси  Джак Стейсивлиза
Мейсън Грийнуудизлиза Мейсън Грийнууд  75'
Даниел Джеймсвлиза Даниел Джеймс
Неманя Матичизлиза Неманя Матич  67'
Фредвлиза Фред
66' Доминик Соланке  Доминик Соланкеизлиза
Мейсън Грийнуудгол Мейсън Грийнууд  54'
49' Джошуа Кинг  Джошуа Кингдузпа
Виктор Линдельофизлиза Виктор Линдельоф  46' Дейвид Брукс  Дейвид Бруксизлиза
Ерик Байивлиза Ерик Байи  Арно Грьоневелд  Арно Грьоневелдвлиза
Антони Марсиалгол Антони Марсиал  45'
Маркъс Рашфорддузпа Маркъс Рашфорд  35'
31' Джеферсон Лерма  Джеферсон Лермажълт картон
Мейсън Грийнуудгол Мейсън Грийнууд  29'
15' Джуниър Станислас  Джуниър Станисласгол
0
15'
Джуниър Станислас
Мейсън Грийнууд
29'
Маркъс Рашфорд
35'
Антони Марсиал
45'
49'
Джошуа Кинг
54'
Бруно Фернандеш
59'

Добави коментар Коментари (30)

Hehe (Гост) 30 отговор
05 юли 2020 | 00:24

Bravo eto tovabe da imash pRi Рейтинг: 1 0

МЮ (Гост) 29 отговор
04 юли 2020 | 21:48

Марсиал и Рашфорд отсъстваха през сезона и пак имат по 20 гола за МЮ Рейтинг: 25 0

ман ю фен (Гост)
04 юли 2020 | 22:38

До края на всички турнири очаквам да зашият поне по 5 и се надявам по 10 гола. Най-якото е, че за разлика от други отбори, паузата не им попречи на формата в която навлизаха, дори може да им е била полезна. Това означава, че след като свърши сезона и мине почивката, ще продължат с развитието, което доста напредна. Рейтинг: 17 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Оле (Гост) 28 отговор
04 юли 2020 | 21:13

Poweeer! Uned POWEEE! Това е бъдещето на новия Ман Юнайтед! Рейтинг: 24 0

Оффф (Гост) 27 отговор
04 юли 2020 | 19:18

Защо това нелепо съдийство опита всячески да пречупи Юнайтед в този мач? Червен картон спестен за Борнмут, нереална дузпа в тяхна полза, отменения гол на Рашфорд?!? Каква засада? И въпреки това ги биха лато куцо пиле домат. Ако всички тези решения си бяха отсъдени адекватно, мачът отиваше на 10 :1 поне. С червения картон.. Юнайтед след паузата са неузнаваеми, може би най- атрактивният отбор за гледане след Сити., Рейтинг: 69 2

ИСТИНАТА (Гост)
05 юли 2020 | 03:29

Най-накрая всичкkи са здрави, а и идването на Фернандеш е фактор. Дано така да продължават! Рейтинг: 7 0

487 (Гост) 26 отговор
04 юли 2020 | 19:04

Атаката и полузащитата уникални - Бруно, Грийнууд, Марсиал, Рашфорд, Погба. Това е стилът от времето на Фърги, ама защитата беше катастрофа днес, две напълно излишни индивидуални грешки. Такива изцепки се надявам да не виждаме повече, че могат да ни струват скъпо Рейтинг: 56 1

!!! (Гост)
04 юли 2020 | 20:43

Това на Баий даже не може да се нарече грешка. Лошото е, че Де Хеа отново отсъства от мача. Не мога да разбера какво му стана на това момче. Беше в топ 3 в света, сега е един от най-слабите в Англия. Два пъти щяха да му вкарат от аутлинията! Това е недопустимо. Рейтинг: 17 1

. (Гост)
04 юли 2020 | 21:22

Каква грешка на Баий? Това беше грешка на Матич. Видя ли каква топка му върна, настрани и във въздуха, как да я отиграе? Рейтинг: 9 1

ynwa (Гост) 25 отговор

хахах гувнайтед се радват на 4тото място а ние шампионите ви се смеем мижки 30 точки разлика Рейтинг: 5 89

04 юли 2020 | 19:11

Фен съм на пулл, очевидно от никнейма ми. Подобно мразене и тролване е абсолютно ненужно. Уважавайте съперника и бъдете над получовешките простащини. Рейтинг: 45 2

ynwa (Гост)
04 юли 2020 | 19:14

мижка ливерпул сме 10 пъти по добри от вас мижки титла кога ше земете а 6 шл хахаха скрии се паляг Рейтинг: 3 54

04 юли 2020 | 19:28

Поне не печелим една титла на 30 години. Рейтинг: 48 2

!!! (Гост)
04 юли 2020 | 20:31

Ти си нарицателно за комплексиран тъпанар! жалко, че феновете на велик отбор като Пул, за длъжни да понасят паувни, заради малоумни глупаци като теб. Гледай си отбора и не ни мисли. Рейтинг: 16 1

Sfu (Гост)
04 юли 2020 | 21:52

А бе малък говняр имай малко уважение към съперниците си. Да Ливърпул са велик тим но и Манчестър Юнайтед също. За справка титли за последните 30 години. Рейтинг: 11 0

Справка (Гост)
04 юли 2020 | 22:05

Юнайтед -Сити 2-0 Сити-К..у.р.в.а.пул 4-0 Рейтинг: 7 2

Dimitrov (Гост) 24 отговор
04 юли 2020 | 19:03

Грийнууууууд.... Това момче ги пори почти всеки мач в който играе. Голямо бъдеще го чака - с Марсиал и Раши са супер 3-ка отпред. Ако дойде и Санчо няма да имаме спирка Рейтинг: 44 2

ЦСКА-ЛОВЕЧ (Гост) 23 отговор
04 юли 2020 | 18:55

ТООЯ МАЧ МОЖЕ ШЕ ДА Е 15:2 Рейтинг: 29 2

Фен на Юнайтед (Гост) 22 отговор
04 юли 2020 | 18:41

В вишата лига няма лесни мачове.Този сезон срещу 6-ицата Юнайтед имат само 2 загуби от Арсенал и Ливърпул,иначе дубъл над Сити и Челси една победа и равен над Тотнъм и две равенства с Арсенал и Ливърпул.Може би сезонът ще бъде успешен при триумф в ФА къп или Лига Европа. Рейтинг: 40 2

04 юли 2020 | 18:28

Страхотни изпълнения от Грийнууд и Мартиал както и Фернандес.Като цяло днес в атака Юнайтед са брилянтни,но пък в защита изглеждаме разсеяни.Това младо момче Грийнууд има много хляб в него дано да не ни избяга определено в бъдеще ще бъде голям футболист. Рейтинг: 41 1

Drogba (Гост) 19 отговор
04 юли 2020 | 18:26

Манчестърците им се отрази добре паузата от вируса , личи си че са започнали да играят като отбор , но със средняците , ще видим за купата какво ще стане Рейтинг: 5 11

Ман Юн (Гост)
04 юли 2020 | 18:37

Хубаво е да видиш фенчета на други отборчета да ни гледат,следят и коментират отбора ни! Това говори само за завист,за футболистите и отбора който имаме! Рейтинг: 25 2

дузпа н Честър говнайтед (Гост) 18 отговор
04 юли 2020 | 18:25

такова брутално подпиране и то да ги добутат до 5 място ако се бориха за титла не ми са мисли какво ще е.... Рейтинг: 5 49

gg (Гост)
04 юли 2020 | 18:30

Що не си е.беш п.утката ма.йчина ве по.мияр гну.сен Рейтинг: 26 2

Botnight (Гост)
04 юли 2020 | 18:31

Кво бутане бе смешник.Дузпата на Борнемут, ква е? Ам жълтия картон 1-то пол не е ли червен? А играта и класата виждаш ли ги?Само ще гледате и завиждате на отбора,играчите,класата ни!А и накрая да не забравя....... въри на пу*** си ма*** ; Рейтинг: 32 3

Danko (Гост)
04 юли 2020 | 19:22

Каде ги подпираха бе галфон? За хуя ли? Рейтинг: 13 2

... (Гост) 17 отговор
04 юли 2020 | 18:12

Това на Баи ако беше дузпа всичките сме идиоти първо това беше извън наказателното и второ никаква игра с ръка вижда се ясно че се усря в предната част на рамото лелеееееее пак кажете че съдиите помагат на юнайтед м.... Ви да е... Рейтинг: 37 2

Защо? (Гост)
04 юли 2020 | 18:22

След 100 повторения от ВАР си вижда,че играе с рамо но дават дузпа Рейтинг: 37 1

ici (Гост) 16 отговор
04 юли 2020 | 18:01

Май гринууд ще открието на сезона за нас .лошото ч че взеха тоя хари магуиар за толкоз много пари един силен мач няма за сега , не вярвам да хвърлят пак пари за защитник ,май и санчо няма да вземат заради гриинуд ,доброто е че погба и фернандеш се рабират и имат химията между тех можеш да не могат да игаят заедно но съм обнадежден догодина може и да сме в борбата за титлата кой знае Рейтинг: 21 1

Вижоще

Англия

Резервата Рашфорд вдъхнови Юнайтед с хеттрик (видео) 28 октомври 2020 | 23:53
Челси се развихри в края и стигна до убедителна победа в Русия (видео) 28 октомври 2020 | 21:47
Солскяер: Рашфорд реши мача - това очаквам, когато някой влезе от пейката 29 октомври 2020 | 04:17
Лампард: Хубаво е, че зарадвахме Абрамович в неговата страна 29 октомври 2020 | 00:51
Венгер: Европейска суперлига би унищожила Премиър лийг 28 октомври 2020 | 18:39
Лампард: Отношението към мен е различно от това към останалите мениджъри от топ 6 28 октомври 2020 | 11:42
"Олд Трафорд" може да приеме до 23 500 души за мачовете от Висшата лига 28 октомври 2020 | 17:50
Ромеро настоява контрактът му да бъде прекратен, за да се върне в Аржентина 28 октомври 2020 | 16:38
Клоп захапа Премиър лийг в защита на... Ман Сити 28 октомври 2020 | 14:33
Крауч вярва, че Тотнъм може да спечели титлата в Англия 28 октомври 2020 | 14:09
Пато поема към Чемпиъншип? 28 октомври 2020 | 13:32
Солскяер: Защо да не се целим във финала на Шампионската лига 28 октомври 2020 | 12:41
Евертън постигна известен успех с наказанието на Люка Дин 28 октомври 2020 | 12:02
Пикфорд нае бодигард, след като получи смъртни заплахи 28 октомври 2020 | 11:05
Пеп Гуардиола: Скоро Манчестър Сити ще бъде по-постоянен 28 октомври 2020 | 10:54
От "Олд Трафорд" са решили да активират клаузата на Упамекано 28 октомври 2020 | 10:19