Арсенал нанесе удар по амбициите на Уулвс за топ 4 (видео) 04 юли 2020 | 21:20
Арсенал постигна четвърта поредна победа във всички турнири и същевременното нанесе тежък удар по амбициите на Уулвърхамптън за топ 4, след като надделя с 2:0 над "вълците" на "Молиню". Букайо Сака (43') и Александре Лаказет (86') сломиха тима на Уулвс, който имаше само победи след рестарта, и то без допуснат гол. Така отборът на Нуно Еспирито Санто остана на две точки зад Челси, който е с мач по-малко, и на три зад Манчестър Юнайтед, който по-рано днес излезе на четвърто място.

Мениджърът на домакините бе направил само една промяна в сравнение с двубоя с Астън Вила. Адама Траоре замени Диого Жота, който остана на пейката за началото. Микел Артета предприе три корекции в своята единадесеторка. Седрик Соареш, Еди Нкетиа и Букайо Сака започнаха за лондончани за сметка на Ектор Белерин, Рийс Нелсън и Александре Лаказет.
Още в 15-ата секунда домакините можеха да открият резултата, след като Хименес отправи добро извеждащо подаване към бързия Траоре. Мартинес обаче излезе много предвидливо и спаси. Това си остана и единствената по-сериозна възможност за "вълците" преди почивката.

Арсенал стигна до три добри положения. В 26-ата минута Патрисио спаси удар на Обамеянг, а десетина минути след това стражът на Уулвс се намеси чудесно и след изстрел на Нкетиа. След намесата на португалеца топката срещна и гредата. Две минути преди почивката обаче лондончани взеха предимство. Центриране на Тиърни отляво рикошира в ръката на Дохърти. Левият бранител на Арсенал претендираше за дузпа, но топката стигна до Сака, който я намери много добре от въздуха, вкарвайки зрелищен гол.
Това бе и първо попадение на 18-годишния талант в Премиър лийг. Уулвърхамптън пък допусна първи гол във вратата си от 448 минути.
"Вълците" започнаха много надъхано втората част. В 64-тата минута Адама Траоре получи великолепен извеждащ пас от Жота. Мартинес излезе умно напред, а испанецът копна топката над вратаря, но не успя да намери рамката за него.
В 86-ата минута Лаказет, който се появи три минути преди това, удвои, след като със страхотно първо докосване елиминира Коуди, след което стреля в далечния ъгъл. Голяма заслуга за попадението имаше и Джо Уилок, който проби отдясно и асистира на французина.

Минута след това Арсенал можеше да стигне и до трети гол, но изстрел на Уилок бе изчистен пред голлинията.
С днешния успех "топчиите" се доближиха на три точки зад Уулвърхамптън.
Диого Жота Диого Жота18 Джоузеф Уилок28 Джоузеф Уилок
Морган Гибс-Уайт Морган Гибс-Уайт17 Ейнсли Мейтланд-Найлс15 Ейнсли Мейтланд-Найлс
Педро Нето Педро Нето7 Ектор Белерин2 Ектор Белерин
Лукас Торейра11 Лукас Торейра
Александре Лаказет9 Александре Лаказет
90' Гранит Джака  Гранит Джакажълт картон
Жоао Моутиньоизлиза Жоао Моутиньо  89'
Морган Гибс-Уайтвлиза Морган Гибс-Уайт
88' Лукас Торейра  Лукас Торейражълт картон
86' Александре Лаказет  Александре Лаказетгол
Конър Коудижълт картон Конър Коуди  84'
83' Едуард Нкетиа  Едуард Нкетиаизлиза
Александре Лаказет  Александре Лаказетвлиза
Дани Себайос  Дани Себайосизлиза
Лукас Торейра  Лукас Торейравлиза
79' Ейнсли Мейтланд-Найлс  Ейнсли Мейтланд-Найлсжълт картон
76' Букайо Сака  Букайо Сакаизлиза
Джоузеф Уилок  Джоузеф Уилоквлиза
Седрик Соареш  Седрик Соарешизлиза
Ектор Белерин  Ектор Белеринвлиза
Ромен Саисжълт картон Ромен Саис  75'
Мат Дохъртиизлиза Мат Дохърти  72'
Педро Нетовлиза Педро Нето
56' Киърън Тиърни  Киърън Тиърниизлиза
Ейнсли Мейтланд-Найлс  Ейнсли Мейтланд-Найлсвлиза
Леандер Дендонкеризлиза Леандер Дендонкер  55'
Диого Жотавлиза Диого Жота
43' Букайо Сака  Букайо Сакагол
32' Давид Луис  Давид Луисжълт картон
6 Извършени фалове 11
43'
Букайо Сака
86'

04 юли 2020 | 21:51

Честито на феновете на Арсенал. Надиграха ни в този мач тактически. Като гледах съставите в началото си мислех че нашите нападатели ще ги минават като пътни колчета, но... не се получи добър мач за нас. С този мач свършват мечтите за ШЛ за нас. Според мен Ман Ю и Челси ще се класират за сметка на Лестър. Рейтинг: 12 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

THE KING 14 (Гост) 4 отговор
04 юли 2020 | 21:39

Доста млад състав на Арсенал. Изненадаха ме приятно с по-свежата и борбена игра. Липсва ни плеймекър да организира играта. В центъра на защита също трябва качествен трансфер. Остават няколко мача за обиграване, като целта си остава ФА къп. Рейтинг: 18 3

Arsenal (Гост)
04 юли 2020 | 21:57

на мен ми липсват Беркамп , Виера , Пирес и още десетина други Рейтинг: 9 1

лелее (Гост) 3 отговор
04 юли 2020 | 20:34

Арсенал води като гост на еидн от най- силните отбори и някакви реват за слаба игра и объркан състав :Д Рейтинг: 15 2

Некой си (Гост)
04 юли 2020 | 21:00

Води, но гледаш ли мача. Играят като селски отбор през първото полувреме, никаква индикация за красив футбол, мисля че колегите точно това казват. Рейтинг: 6 7

Важно е да спечелиш (Гост)
04 юли 2020 | 21:12

В такива мачове с по - силни противници не е важно да играеш красиво , а да спечелиш ако ще и само да риташ напред Рейтинг: 18 2

alo6o (Гост)
04 юли 2020 | 22:36

Добре е да спечелиш,ако може и с добра игра.И незнам къде ги причисли Улвс към по силните отбори?!До гола Арсенал играха ганкиното. Рейтинг: 2 0

alo6o (Гост) 2 отговор
04 юли 2020 | 20:12

М дааа определено НИЩО не е останало от играта на Арсенал от преди няколко години!Лондончани се мъчат сякаш срещу Ливърпул играят.Ама така ще е докато оназ скръндза американска държи еднолично акцийте и съсипва отбора!!! Рейтинг: 9 3

zlobarq (Гост) 1 отговор
04 юли 2020 | 20:08

Хаха трагични сме, пасове само назад и никаква идея как да се мине центъра. Сака от много добър по лявото крило е трагичен по дясното,Пепе не е в групата а на скамейката само Лаказет като по офанзивен, странна постройка на играта, жалко за Арсенал , който играеше красив футбол.... Рейтинг: 6 8

Англия

Ливърпул без Алисон и Тиаго срещу Арсенал? 28 септември 2020 | 10:52
Уест Хам живна с разгром срещу Уулвърхамптън (видео) 27 септември 2020 | 22:55
Манчестър Сити постигна споразумение за трансфера на Рубен Диаш 28 септември 2020 | 08:53
Лийдс ще се подсили с играч от Байерн 28 септември 2020 | 11:08
Роджърс предупреди останалите в Лестър да не бъдат зависими от Варди 28 септември 2020 | 11:18
За първи път отбор на Гуардиола получи пет гола, Варди и преди е имал хеттрик срещу Сити 28 септември 2020 | 00:37
Моуриньо отказа да коментира съдията, но отговори на Солскяер 27 септември 2020 | 23:16
С хеттрик на Варди Лестър разгроми Ман Сити на "Етихад" 27 септември 2020 | 20:21
Дузпа шокира Тотнъм в края и го лиши от победа (видео) 27 септември 2020 | 17:59
Лийдс спря с головите фиести, но продължи да впечатлява (видео) 27 септември 2020 | 15:57
Жезус аут за един месец, Сити остана без нападатели 27 септември 2020 | 13:57
Лампард: Очаквам да видя подобрение в представянето ни 27 септември 2020 | 13:38
Футболистите на Оксфорд Юнайтед пътуваха с таксита за мач на шампионата заради куриозна ситуация с клубния автобус 27 септември 2020 | 13:13
Дест окончателно избра Барса, каталунците искат и украинец от Ман Сити 27 септември 2020 | 02:28
Ранен гол стигна на "светците" за победа срещу Бърнли (видео) 27 септември 2020 | 00:11
Челси опита да се самоунищожи с неадекватна защита, но навакса изоставане от три гола (видео) 26 септември 2020 | 21:30