Слован громи без Божиков 04 юли 2020 | 21:19
Отборът на Слован (Братислава) записа разгромен успех с 4:0 над Земплин (Михаловце) в среща от 26-ия кръг на шампионския плейоф в първенството на Словакия. Столичани, които отдавна си гарантираха защитата та титлата, записаха 9-и пореден успех във всички турнири. Българският бранител Васил Божиков, както и други важни фигури в тима получиха почивка за този двубой, за да бъдат запазени за финала за Купата на Словакия на 8 юли срещу Ружомберок.

Дори и в този променен състав Слован не срещна никакви затруднения в днешната среща. Ноно даде аванс на домакините в 40-ата минута, константинидис си отбеляза автогол в 43-ата, а още две попадения добави Рафаел Ратао в 49-ата и 61-ата минута, за да оформи победата с 4:0.

Слован вече има актив от 67 точки на върха в класирането и води с 19 пред втория Жилина. Земплин остава на 6-ото място с 32 точки.