Отново Рамос, отново от дузпа, отново 1:0 за Реал Мадрид (видео) 05 юли 2020 | 16:58
За втори път в рамките на няколко дни Серхио Рамос донесе минимална победа на Реал Мадрид в Ла Лига, с което тимът поне за няколко часа дръпна със 7 точки пред Барселона в борбата за титлата. Днес капитанът беше точен от дузпа за 1:0 над Атлетик Билбао на “Сан Мамес”. Защитникът се разписа в 73-ата минута, след като ВАР помогна на главния арбитър да отсъди нарушение срещу Марсело. Рамос вкара от наказателен удар и срещу Хетафе в четвъртък, като за последните пет срещи има 4 попадения. По-късно днес Барса гостува на Виляреал, а “белите” са фаворити и заради леката си програма в последните четири кръга.

“Лос меренгес” вече са в серия от седем победи в първенството, а в последните си четири двубоя дори не са допуснали гол. Този следобед в Билбао Зинедин Зидан даде едновременно шанс от първата минута на Марко Асенсио и Родриго Гоес, които в нападение си партнираха с Карим Бензема. Очаквано Едер Милитао зае мястото на контузения Рафаел Варан в центъра на защитата. Еден Азар и Начо Фернандес също бяха аут заради травми, а Тони Кроос седна сред резервите.
Атлетик е на осма позиция и има шансове за място в Лига Европа. “Лъвовете” бяха записали три успеха в последните четири кръга до днес. Раул Гарсия, който имаше три гола в изминалите две срещи, отново си партнираше с Иняки Уилямс в предни позиции.
В 4-ата минута Реал пропусна отлична възможност за гол. Тогава Асенсио стреля от пряк-свободен удар от любимата си позиция, Унай Симон спаси, а след това Бензема не успя да насочи в мрежата с глава след пас на Даниел Карвахал.

Следващата възможност се откри пред Иняки Уилямс в 20-ата минута, когато нападателят на домакините се измъкна отдясно. Точно пред наказателното поле обаче Милитао се намеси по перфектен начин и изби топката.

В 22-ата Асенсио центрира отлично към Родриго на далечната греда, но бразилецът не уцели вратата.
В ответната атака секунди по-късно Уилямс шутира мощно, но кълбото профуча над гредата.
По-късно Асенсио сложи топката по перфектен начин и на главата на Бензема, но и той не намери целта.

Защитата в бяло обаче продължаваше да изпуска Уилямс, но в 36-ата минута той направи пореден пропуск, макар да се намираше в засада.
Второто полувреме започна с удар на Лука Модрич, който обаче беше спасен с лекота от Симон.
В 54-ата минута Тибо Куртоа се отличи с ключова намеса в наказателното си поле, пресичайки пътя на топката към Уилямс.
Реал така и не можеше да наложи предимство, но грешка на Дани Гарсия в 70-ата минута даде нужния тласък. Футболистът на Атлети настъпа Марсело в наказателното поле и след намесата на ВАР реферът посочи бялата точка. Рамос отново не сгреши и тимът на Зидан взе аванс от 1:0.

Малко по-късно Рамос настъпи Раул Гарсия в своето наказателно поле, но този път и ВАР, и съдиите на терена не реагираха.

"Лъвовете" видимо нямаха сили за натиск, но в 85-ата пред Раул Гарсия се откри възможност да застраши Куртоа, но той стреля крайно неточно.

Малко след това Бензема пропусна да удвои, след като стражът на Билбао спаси.

В добавеното време Рамос се отличи с важна проява и в защита, лишавайки домакините от шанс за изравняване.

Остана време и за леки сблъсъци между футболистите, които реферът "охлади" с жълти картони.

Даниел Карвахал  Даниел Карвахалжълт картон
85' Федерико Валверде  Федерико Валвердеизлиза
Тони Кроос  Тони Кроосвлиза
Иняки Уилямсизлиза Иняки Уилямс  78'
Асиер Вийялибревлиза Асиер Вийялибре
Дани Гарсияизлиза Дани Гарсия
Oihan Sancetвлиза Oihan Sancet
74' Родриго  Родригоизлиза
0
73'

06 юли 2020 | 08:49

А като е в засада свирили се ДУЗПАТА??Ти като ги разбираш?Една година в груповата фаза срещу Милан ви свириха комична дузпа.Преди да се изпълни корнера ,Пуьол се подхлъзна и съдията свири дузпа.Нищо ,че топката беше в пълен престой ,а и нямаше нарушение.Тогава и мъжкаря Пуьол се почуди какво става Рейтинг: 3 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

скричта (Гост) 191 отговор
06 юли 2020 | 06:50

Стопроцентова дузпа, особено за стандарта на Реал. Спомням си една друга дузпа за тях, май беше от шампионския сезон на Моу:...Посленди минути на мача, резултата е равен, изпълнява се ъглов за Реал, не помня срещу кой играеха. Топката се центрира в наказателното поле и Пепе скача, както понякога аз скачам в морето - с гъза напред. Топката минава само на няколко метра от него и той замалко да я стигне,но се блъсна в защитник, вдигна високо ръце и изпищя. Докато падаше на земята съдията беше свирил дузпата, в това време защитникът се оглеждаше за да разбере какво се случва...Тук вече може да говорим, че ситуацията е спорна, а иначе за тази последната - стопроцентова дузпа. Рейтинг: 2 2

Да ве (Гост)
06 юли 2020 | 08:46

Кажи кой мач , а не на изус да пишеш. ТАЯ ДУЗПА Е ОТ МАЧА МИЛАН-БАРСЕЛОНА СМЕШНИКО. Рейтинг: 2 0

скричта (Гост)
06 юли 2020 | 16:16

Беше някакъв мач от първенството, заклевам се! После Роналдо я вкара. Не помня дали си показа плочките. Рейтинг: 0 1

05 юли 2020 | 23:42

Като даваха дузпи за симулациите на Суарес коня ,гмурканията на Неймар бея ,на симуланта Санчес ,да не споменавам и най-големия Алвеш.Тогава не си коментираха дузпите ,а на чисти дузпи викат ,че нямало хахахах Е нищо на тия дето бяха дори без да има контакт ,те бяха истински дузпи.Стил Барселона ,тогава не бяха симулации.ХАХАХАХ колко е жалко да си фен на барса. Рейтинг: 5 1

YU2-VAL_GLAD-2B_BACK! (Гост) 186 отговор
05 юли 2020 | 22:31

Запомнете добре чистата верна истина в случая: РЕАЛ в сегашната си супер-кампания на ЗиЗУ се явяват нещо като последователни ТРАДИЦИОНАЛИСТИ - много сходно и подобно на АТЛЕТИте на 40Л0-то от миналата година: с по 1 плюс гольче вперьод и бавно и спокойно и най-вече уверено крачка по крачка напред, нагоре и към върха, респ. КЕМПИОНската титла в ЛаЛИГАта - дали с дузпа или не, нема никакво значение,след като Кралският РЕАЛен КЛАБ нема спиране и си взима своето, т.е. полагаемото му се на всеки етап от кампанията. ВСичко останало са подробности от сюжета, които утре вече ще бъдат добре забравени мижави и никому ненужни дребни НЕЗНАЧИТЕЛНИ детайли...А пък СР4-АП поставя нови РЕКОРДИ в Шпанската ЛаЛИГА: Ето това е, което ще се помни от поколенията. ФАКть. А пък ония - полуФАЛИТ-ралите от прАвинСИята сиггь-ньор-4ета и явни катунь-ар-4ета дали са конкуренция или не, дали се сила или не - никой вече НЕ го брига в Шпанския столичен град.Факт Рейтинг: 1 2

Аз (Гост) 185 отговор
05 юли 2020 | 22:30

Всичките им "титли" са такива. Фалшив отбор, фалшиви "футболни" фенове. Рейтинг: 11 7

flawless (Гост) 184 отговор
05 юли 2020 | 22:08

боже каква дузпа... тея от Ла лига управниците са безкрайно нагли. Толкова нагло и явно да бутат реал да стане шампион, без да им пука от нищо. Рейтинг: 13 7

гост (Гост) 183 отговор
05 юли 2020 | 22:01

Не рева,а констатирам,също съм написал че не заслужаваме да сме шампиони.Така че ако ми прочетеш коментара и малко да вникнеш в това което съм написал ще разбереш че не рева,това че обичам футбола и гледам футбол повече от 50 години и иска да гледам истински футбол.Знаеш ли, че от 96 година не съм стъпвал да гледам български мачове.Казваш не допускат голове Реал,но как да допуснат след като подобни нарушения се подминават от съдиите.Симулират като казваш от Барселона с което съм съгласен,но защо не напишеш и симулантите от Реал,бъди откровен,какво те бърка да го напишеш,мисля че не си на заплата към Реал,така че може да бъдеш откровен.Бях го написал предишен коментар и сега ще се повторя,че Реал този сезон са в пъти по добре организиран отбор с равностойни смени и дълга скамейка,и заслужават да спечелят,но не съм съгласен да го сторят по този начин.Убеден съм че и без помощ от съдии пак щяха да са напред,но по трудно и щеше да е по вълнуващо,а за мен щеше да е удоволствие да ви поздравя за спечелената титла.А сега някак си е изкуствено.И накрая освен че съм фен на Барселона съм и фен на Испанския футбол,което ще рече че на финали на Ш.Л. съм бил винаги за Испанските отбори без значение как са се казвали. Рейтинг: 1 2

Пул (Гост) 182 отговор
05 юли 2020 | 22:00

Не разбирам нещо?Като е в засада ,как ще се свири дузпа?Това ,че топката не е насочена към него не значи ,че не е в засада.Та той е зад всички от Реал. Рейтинг: 4 2

Patriot (Гост) 181 отговор
05 юли 2020 | 21:57

Пълен ташак другия път направо може да дадат служебна победа на Реал Артрит а догодина направо да им дадат купата преди старта на първенството да не се мъчат. Рейтинг: 5 3

Da (Гост) 180 отговор
05 юли 2020 | 21:42

В всяко първенство има леко бутане на топ отборите...понякога става дразнещо като Ювентус преди два сезона...но в крайна сметка шампион става най добрия почти винаги Рейтинг: 4 3

Daaa (Гост) 179 отговор
05 юли 2020 | 21:40

Реал са по силни от Барселона и затова ще са шампиони ...Уефалона да реве от съдии хахахахахахааххахахахаххахааххахахахаххаха срам нямате Рейтинг: 7 9