Интер можеше да поведе с два гола, но след това претърпя кошмар на име Муса (видео) 05 юли 2020 | 20:13
Отборът на Болоня осъществи пълен обрат и победи с 2:1 Интер на "Джузепе Меаца" във вълнуващ двубой от 30-ия кръг на Серия "А". Ромелу Лукаку (22') даде аванс на "нерадзурите", но по-късно партньорът му в атака Лаутаро Мартинес (62') пропусна дузпа. След това настъпи моментът на гостите, които стигнаха до успеха с дебютно попадение на Муса Джувара (74') и гол на Муса Бароу (80'). И двата тима завършиха мача с по десетима души на терена. Първо изгонен беше Роберто Сориано (57') от състава на "рособлу", а след това домакините останаха без Алесандро Бастони (77').

Антонио Конте бе направил четири промени в състава си след разгрома с 6:0 над Бреша. След като бяха резерви във въпросния мач, сега Лукаку и Кристиан Ериксен се завърнаха като титуляри, заменяйки Алексис Санчес и Борха Валеро. По-назад пък липсваха Николо Барела и Виктор Моузес, а вместо тях започнаха Марсело Брозович и Антонио Кандрева. Болоня пък бе в схема 4-3-3 с Бароу в центъра на нападението, докато Рикардо Орсолини и Никола Сансоне бяха по крилата.
В 13-ата минута Лукаку прати топката в противниковата мрежа, но попадението не беше зачетено заради негова игра с ръка. В 17-ата удар на Сансоне попадна право в обятията на Самир Ханданович. В 22-ата Ашли Йънг центрира, последвалият удар с глава на Лаутаро се отби в страничната греда, но Лукаку беше на нужната позиция, за да направи успешна добавка. Така белгиецът стана едва четвъртият футболист, вкарал 20 гола в дебютния си сезон в Серия "А".
В 29-ата Йънг нахлу в наказателното поле, но изстлелът му рикошира и излезе в корнер. Малко след това англичанинът се отчете с нов пропуск. Същото направи и Лаутаро в 32-ата минута, след като Данило сложи крака си на пътя на топката. При следващата атака на Болоня Ханданович попречи на Орсолини да се разпише. В 37-ата минута италианският национал отново стреля, този път от много малък ъгъл, но Ханданович с крак изби топката в корнер.
В 49-ата минута Лукаш Скорупски отрази шут на Кандрева, а в 53-ата Бароу разтресе страничната греда на отсрещната греда. Две минути по-късно полският страж спря опасен рейд на Лаутаро в близост до вратата си. В 57-ата Сориано беше изгонен с директен червен картон за обидна реплика към съдията, който отсъди негов фаул срещу Роберто Галярдини. Едва пет минути след това "нерадзурите" получиха правото да изпълнят дузпа за фаул на Мичъл Дийкс срещу Кандрева. Ударът на Лаутаро от бялата точка обаче беше в центъра на вратата и Скорупски съумя да го избие, както и добавката на Галярдини.
В 64-ата Данило пресече центриране на Кандрева, след което топката облиза страничната греда и излезе в аут. В 72-ата Ханданович изби удар на резервата Джувара, а след това и добавката му. Само две минути по-късно обаче Галярдини допусна грешка, а словенският вратар този път не успя да се справи с далечния шут на 18-годишния талант.
Кошмарните минути за домакините обаче продължиха. В 77-ата именно Джувара изпроси втори жълт и съответно червен картон на Бастони, а в 80-ата Бароу направи обрата в мача пълен. В 84-ата минута шут на Лаутаро срещна тялото на Лукаку, а в 87-ата Ханданович спаси опасен удар на Матиас Сванберг. В 89-ата резервата Алексис стреля неточно, а малко след това изстрел на Джувара беше отразен. В добавеното време чилиецът направи последния пропуск в мача, след като Скорупски изби в корнер негов удар. Така "рособлу" постигна победа като гост на гранда от Милано за втори пореден сезон.
Така третият в класирането Интер (64 т.) вече може да забрави за титлата в Серия "А", тъй като изостава на цели 11 точки от лидера Ювентус (75 т.). Болоня пък се изкачи на деветата позиция с 41 пункта в актива си.

ИНТЕР - БОЛОНЯ 1:2

1:0 Лукаку (22')
1:1 Джувара (74')
1:2 Бароу (80')

Интер: Ханданович, Д’Амброзио, Де Фрай, Бастони, Кандрева, Брозович, Галярдини, Йънг, Ериксен, Лукаку, Лаутаро

Болоня: Скорупски, Томиясу, Данило, Денсвил, Дийкс, Сориано, Домингес, Шутен, Орсолини, Бароу, Сансоне
Лаутаро Мартинес Лаутаро Мартинес10 Муса Бароу99 Муса Бароу
Алексис Санчес Алексис Санчес7 Andri Fannar Baldursson34 Andri Fannar Baldursson
Борха Валеро Борха Валеро20 Матиас Сванберг32 Матиас Сванберг
Кристиано Бираги Кристиано Бираги34 Матия Бани13 Матия Бани
Матиас Весино Матиас Весино8 Муса Джувара26 Муса Джувара
Себастиано Еспозито Себастиано Еспозито30 Родриго Паласио24 Родриго Паласио
Данило Д'Амброзиожълт картон Данило Д'Амброзио  90'
Роберто Галярдиниизлиза Роберто Галярдини  88' Nicolas Dominguez  Nicolas Dominguezизлиза
Матиас Весиновлиза Матиас Весино  Andri Fannar Baldursson  Andri Fannar Baldurssonвлиза
Марсело Брозовичизлиза Марсело Брозович
Борха Валеровлиза Борха Валеро
Лаутаро Мартинесизлиза Лаутаро Мартинес  85' Муса Бароу  Муса Бароуизлиза
Себастиано Еспозитовлиза Себастиано Еспозито  Матиас Сванберг  Матиас Сванбергвлиза
Ашли Йънгизлиза Ашли Йънг
Кристиано Бирагивлиза Кристиано Бираги
80' Муса Бароу  Муса Бароугол
79' Муса Джувара  Муса Джуваражълт картон
78' Родриго Паласио  Родриго Паласиожълт картон
Алесандро Бастоничервен картон Алесандро Бастони  77'
Кристиан Ериксенизлиза Кристиан Ериксен  75'
Алексис Санчесвлиза Алексис Санчес
74' Муса Джувара  Муса Джуварагол
65' Такехиро Томиясу  Такехиро Томиясуизлиза
Матия Бани  Матия Банивлиза
Рикардо Орсолини  Рикардо Орсолиниизлиза
Родриго Паласио  Родриго Паласиовлиза
Никола Сансоне  Никола Сансонеизлиза
Муса Джувара  Муса Джуваравлиза
57' Роберто Сориано  Роберто Сорианочервен картон
Алесандро Бастонижълт картон Алесандро Бастони  41'
Ромелу Лукакугол Ромелу Лукаку  22'
15' Данило  Даниложълт картон
Ромелу Лукаку
22'
74'
Муса Джувара
80'
Муса Бароу

Добави коментар Коментари (47)

PARIONLINE (Гост) 47 отговор
06 юли 2020 | 10:38

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 0

Антонио Перуката (Гост) 46 отговор
06 юли 2020 | 07:57

Аз съм най- добрия тренер на света. Искам още по- висока заплата. Ха ха ха Рейтинг: 3 0

Ахахахахахахах (Гост) 45 отговор
06 юли 2020 | 07:01

Малкото отборченце и със съдията не може да бие вече. Гонят съперников играч, дават им дузпа и те пак губят. Кретенски отбор без манталитет, пълен с прехвалени играчи като Лаутаро Мартинес и комедианри като Галярдини. Рейтинг: 11 1

Livo (Гост) 44 отговор
06 юли 2020 | 00:58

Имаш Ериксен за дузпите,манговците нямат манталитет и обикновенно пропускат. Рейтинг: 6 0

05 юли 2020 | 22:21

Mda lesno e meduza10 da umuva.. Pri reshen shampilnAt..,zasho do 10 krag kogato im podariha 10t go niamashe... PsuvashebDe liht voleibolAa Рейтинг: 3 8

Юве (Гост)
05 юли 2020 | 22:29

Тихо ве,неграмотник.Решена е на ма.йка ти п.уткат! Рейтинг: 5 2

Juve10 (Гост)
05 юли 2020 | 23:10

Абе несретник, кой ви е виновен, че сте най некадърния отбор в Италия ? Рейтинг: 5 3

1908 (Гост)
06 юли 2020 | 00:40

Пенделчета..къде бяхте делихт волея като биеше сервиси в наказателното поле...ниече сме слаби е ясно..но защо трябва всяка година да гледам как Орсато и компания бутат Дузпе от първия кръг към поредната Купена титла.. Рейтинг: 1 4

06 юли 2020 | 01:03

Ами не гледай бе тъпанар.Гледай само Роки той се претрепа да ви бута,ама разбра че сте нещасници и ви заряза. Рейтинг: 3 1

05 юли 2020 | 21:49

Тоя Хуйве10 само кисне тука ,как хваща интернет от кофата не знам. Рейтинг: 10 7

05 юли 2020 | 21:46

Мале и тея ми тръгнали шампиони да стават хаха.Тоя Конте е пълен идиот Рейтинг: 7 2

Вкаранга (Гост) 34 отговор
05 юли 2020 | 21:42

Това, ако не е тото, влиза в историята на най-идиотски загубените мачове. Водиш 1:0, гонят играч противника, получаваш дузпа... и падаш! Рейтинг: 13 1

Реал Мадрид близо до пореден изходящ трансфер 24 септември 2020 | 11:05
Берлускони и Галиани с престижен трансфер по пътя към Серия "А" 24 септември 2020 | 11:19
Мората: Връщам се в Ювентус като по-добър играч 23 септември 2020 | 22:25
Наполи започна преговори с Интер 23 септември 2020 | 17:16
Отборът на Гълъбинов уреди халф от Милан 23 септември 2020 | 21:49
Клоп не се е отказал от Кулибали, Мане работи за каузата 23 септември 2020 | 17:33
Нов случай на COVID-19 в Милан 23 септември 2020 | 17:32
Каляри набеляза заместник на Десподов 23 септември 2020 | 16:40
Тоти пред завръщане в Рома 23 септември 2020 | 15:43
Дженоа взима защитник на Юве под наем 23 септември 2020 | 13:04
Лацио преотстъпи халф на Осасуна 23 септември 2020 | 12:04
Прокуратурата погва Ювентус заради измамата с теста на Суарес 23 септември 2020 | 10:43
Тотнъм започна преговори за оценяван на 60 млн. евро 23 септември 2020 | 10:14
Официално: Ювентус привлече Алваро Мората 23 септември 2020 | 01:18