Зрелищният футбол на Барса се завърна, макар титлата да е далеч (видео + галерия) 06 юли 2020 | 00:53
Испанският шампион Барселона изигра един от най-силните си мачове този сезон при успеха с 4:1 при гостуването си на Виляреал в двубой от 34-ия кръг на Ла Лига. Автогол на Пау Торес (4) даде аванс за каталунците, заличен от попадение на Жерард Морено (14). Луис Суарес (20) и Антоан Гризман (45) вкараха великолепни попадения. Ансу Фати добави четвърти гол в 86-ата минута. Въпреки успеха Барса е на четири точки зад лидера Реал Мадрид четири кръга преди края.

Наставникът на гостите Кике Сетиен заложи в атака на звездното трио Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. Сержи Роберто влезе в средата на терена до Артуро Видал и Серхио Бускетс. Хави Кайеха подреди 4-4-2 Жерард Морено и Пако Алкасер в нападение.
След едва три игрови минути топката попадна в мрежата на “жълтите”. Сержи Роберто се включи напред, подаде вляво за Жорди Алба, който центрира прострелно в малкото наказателно поле. Пау Торес протегна крак и си отбеляза автогол, изпреварвайки Гризман, който се готвеше за атрактивно изпълнение с пета - 0:1. Вместо това той застъпи крака на вратаря.
Попадението донесе ритъм на срещата. Топката се движеше бързо и често сменяваше наказателните полета. В 14-ата минута домакините хванаха съперника с контра действие. Пако Алкасер се измъкна на ръба на засадата след превъзходен пас на Саму Чъквуезе. Пако подаде към далечната греда за Санти Касорла. Ветеранът стреля опасно по земя, Марк-Андре тер Стеген изби, но на крака на Жерард Морено, който без забавяне насочи в мрежата за 1:1.
В 16-ата минута Луис Суарес се шмугна в наказателното поле, стреля под ъгъл и вратарят Серхи Асенхо изби с крака. При корнера Жерард Пике стреля коварно с глава и изненада стража, който не успя да улови и се създаде напрежение. В 20-ата Меси отне топката, тръгна през центъра и освободи Суарес леко вляво. Уругваецът вкара великолепен гол с мигновено изпълнение с вътрешен удар. Топката отиде зрелищно в далечния горен ъгъл за 1:2. Попадението беше под номер 194 за Лучо с екипа на Барса, с което той изравни третия най-добър реализатор в история на клуба - Кубала.
Двата тима играеха много атрактивен и агресивен футбол с често използване на висока преса. В 36-ата пореден хубав рейд на Сержи Роберто отвори пространства пред вратата на "подводницата". Испанският футболист подаде Луис Суарес, който не намери вярно продължение. Минута по-късно домакините изградиха много бърза атака. Резервата Карлос Бака стреля силно от малък ъгъл - Тер Стеген изби. В 38-ата Гризман се стрелна отляво и подаде към далечната греда за свободния Видал. Чилецът имаше страхотна възможност, но сякаш затвори очи и шутира в ръцете на вратаря.
Полувремето завърши с изключителен гол за гостите от "Камп Ноу". Меси остави зад Гризман с петичка, а а френският нападател много технично копна топката, прехвърли вратаря и отбеляза с помощта на напречната греда - 1:3.
Второто полувреме стартира с намалено темпо. В 57-ата минута Нелсон Семедо сгреши успоредно на пеналта подаване и за малко Клеман Лангле да се подлъже да извърши нарушение за червен картон. Чъквуезе отне, а френският бранител понечи да го задържи, но бързо се усети, а поемането на топката не беше прецизно. Минута по-късно Артуро Видал подаде за Луис Суарес, който реши да не подава към Гризман, а искаше да завърши сам от малък ъгъл - вратарят чукна топката с ръце.
В 66-ата Меси изведе резервата Иван Ракитич, който много хубаво видя Видал. Чилиецът нанесе силен удар, при който вратарят Асенхо реагира майсторски. Двайсетина секунди по-късно Алба шутира в близкия ъгъл и стражът на виляреалци отново беше на мястото си. Каталунците продължиха да натискат пред наказателното поле на съперника. В 69-ата Сержи Роберто извади ниска топка за Меси, който сложи крак и насочи към далечния ъгъл. След намеса на ВАР попадението не беше зачетено. В 81-вата се откри възможност пред Мартин Брейтуейт, който се опита да финтира вратаря, но успя да завърши в мрежата.
В 86-ата 17-годишният Ансу Фати вкара за 1:4 след удар по земя към близкия ъгъл. В добавеното време Меси нацели напречната греда от пряк свободен удар. При добавката Асенхо спаси брилянтно. В крайна сметка срещата завърши 1:4.
Иван Ракитич4 Иван Ракитич
86' Ансу Фати  Ансу Фатигол
82' Жерард Пике  Жерард Пикеизлиза
Ronald Araujo  Ronald Araujoвлиза
73' Серхио Бускетс  Серхио Бускетсизлиза
Мартин Брайтуайт  Мартин Брайтуайтвлиза
72' Антоан Гризман  Антоан Гризманизлиза
Ансу Фати  Ансу Фативлиза
Карлос Бакаизлиза Карлос Бака  70'
Fernando Rodriquezвлиза Fernando Rodriquez
60' Луис Суарес  Луис Суаресизлиза
Мой Гомесвлиза Мой Гомес
45' Антоан Гризман  Антоан Гризмангол
Пако Алкасеризлиза Пако Алкасер  36'
Карлос Бакавлиза Карлос Бака
20' Луис Суарес  Луис Суаресгол
Пау Торесжълт картон Пау Торес  18'
Жерард Мореногол Жерард Морено  14'
3' Пау Торес  Пау Торесавтогол
Пау Торес
3'
Жерард Морено
14'
20'
Луис Суарес
45'
Антоан Гризман
86'
Ансу Фати

Добави коментар Коментари (77)

Простата истина (Гост) 77 отговор
06 юли 2020 | 17:58

Барса е уникален отбор, които е перфектен в почти всеки аспект на най-великата игра на света. Този отбор е създаден да бъде конкурентен на една малка част от историята на Реал Мадрид Рейтинг: 1 2

Леганеса (Гост) 76 отговор
06 юли 2020 | 14:12

Месю игра ли.Или то само срещу Ейбар, Леганес, Валядолид, Майорка може. Вчера видя ли КРАЛЯ какво направи. Завинаги джуджето ще е в сянката му Рейтинг: 3 11

? (Гост)
06 юли 2020 | 15:12

И кво направи кралицата ву, джендърчета? След две години и 50 опита, ооо чудо, вкарал пряксвободен. А предния му опит, от пряксвободен я прати в ТЪЧ?!?! ХАХАХАХА Меси играе за отбора, за това трупа асистенции, а Глистиано Аналдо дай му да стреля срещу малките отбори, а срещу Наполи, Милан, Интер и Лацио, не го търсете, ако няма някоя дузпичка за пропускане. Хахаха Рейтинг: 8 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Абе (Гост)
06 юли 2020 | 17:35

Сякаш по малкия Неси пръв постави рекорд за 4 поредни Златни топки, първия гутболист с 5 такива и единствения в историята с ШЕСТ. За Златните обувки същата работа,ауж Аналдо бил голям голмайстор. Голям голмайстор, и пак с по-малко призове за голмайстор на Европа от плеймейкъра Меси. Меси освен че няколко пъти получава приза за най-добрия плеймейкър в света, едновременно става и голмайстор в Европа и ШЛ. Кралицата ти кога ще постигне нещо подобно? Явно никога, защото все повече и повече започва да чака на гюме, с организацията на атаките е скатан. Те това е вашата геййКралица, само добутва топката във вратата след 10 изстрела, докато Меси прави хеттрик и от голове, и от асистенции. Рейтинг: 6 1

? (Гост)
06 юли 2020 | 18:13

Нулео кога титла с Аржентина? Кога с голове и асистенции в ШЛ колкото крилото Роналдо? Кога 5 ШЛ, кога ЗТ и ЗО с два отбора, кога играч на сезона в три първенства? Кога със 100 гола с националния? Рейтинг: 1 8

? (Гост)
06 юли 2020 | 18:34

Тъппак, да започна и аз с такива глупости,а? Глистиано Аналдо кога с индивидуална награда с националния, че да разберем колко полезен е бил в мачовете? Кога с 6 Зкатни топки? Кога с 6 Златни обувки? Кога с 91 гола за една година като ПЛЕЙМЕЙКЪРА Меси? Кога с повече голове на клубно ниво? Кога ще бъде най-голямата легенда на един клуб? Аналдо кога с нахради за най-фобър голмайстор и плеймейкър в един сезон? Кога с повече асистенции от Меси? Кога с повече усоешни дрибъла, създадени положения и ключови подавания? Сравняващ ПРОСТо консуматора Аналдо с голмайстора и плеймейкъра Меси. Тези факти не можеш да ги промениш. Рейтинг: 6 0

Целият (Гост) 75 отговор
06 юли 2020 | 10:25

футболен смят се смее на Ривал Съдиит. за 15 години едва втора съдийста титличка. единствено тази 12-13 някъде си я спечелиха. 15 години робини на Лионел Меси и компания. Нямам идея какво е отборът ти да е мачкан, търкалян, онождан и подиграван 15 години от един и същ съперник. Рейтинг: 9 7

06 юли 2020 | 09:28

Откакто футболът се завърна на Меси не му върви пред гола и е вкарал само 3 в 7 мача. В същото време обаче има 7 асистенции и е играч на мача във всичките 7 двубои. ВСИЧКИТЕ! Това е Меси - най-великият футболист в историята. Гледам статистиката и Меси е бил играч на мача 20 пъти в Примера този сезон. 20! Напълно недостижим. Всички други футболисти са от 10 надолу. Смятай Меси с 20, а втория с 10 ли вееееее? На 33 години да си все още в друга галактика. Меси ще се пенсионира с 15 години като номер едно в света. Кажете някой друг в историята, който е бил толкова дълго на абсолютния връх и то с разлика. Чакам! Рейтинг: 24 4

Кристиян (Гост)
06 юли 2020 | 14:30

+20 гола и + 20 асистенции някои правил ли го е някога в Европа да ли не играл меси а Рейтинг: 4 0

! (Гост)
06 юли 2020 | 15:24

Правили го са и преди Меси това като Тиери Анри,но децата това от къде да го знаят. Те си знаят само Меси. Рейтинг: 4 1

поздрави (Гост) 72 отговор
06 юли 2020 | 09:17

Браво на Барса. Фен съм на Реал, не съм гледал мача, но сега от репортажа виждам красиви голове, скорост, Меси добре подаде за головете. Няма нужда да се плюем в измислени форуми, вместо да се наслаждаваме на футбола и да подкрепяме отборите си. Успех, но не може да се признае, че тази година Реал МАдрид заслужава повече титлата. Не знам Барса без Меси дали ще свикнат и колко време ще им трябва, няма да е малко, много е добър Рейтинг: 20 2

с (Гост)
06 юли 2020 | 09:18

Исках да кажа, че не може да не се признае, че Реал тази година заслужава. Просто сме по - постоянни , въпреки спада последните мачове от към реализиране на голове Рейтинг: 8 3

Аз (Гост)
06 юли 2020 | 09:32

Реал не заслужава титлата по никакъв начин. Само в два кръга да им отнемат бутанията и са -4 точки, а на Барса само в два кръга да им махнат резачкте и са +4 и изведнъж ХОП Барса са на върха с 4 точки пред Реал. Това са САМО ДВА КРЪГА, а това съдийство го гледаме вече 7 ПОРЕДНИ КРЪГА. Сваляй белите очила и виждай реалността. Реал са измислен отбор с измислена история. Нищо не заслужават този сезон. Най-слабата Барса в последните 15 години пак е над тях. Най-резултатния и най-забавния отбор в Ла Лига с РАЗЛИКА. Дори и със слабата защита пак сме класа над съдийския отбор от столицата, който го носят на гръб мач след мач и му бутат победи с клизма. Рейтинг: 11 11

хахаха (Гост)
06 юли 2020 | 10:03

най-постоянни били. Най-постоянно ви бутат съдиите. Без тях сте нищо. Рейтинг: 4 6

жалката реалност (Гост)

Гледал съм с Рони и Ето о, времената на СТоичков съм бил малък. Сега проблемът е, че няма такива играчи. Има недоказани младоци с по един силен сезон като Жоао Феликс за по 150 млн. Много е ограничен изборът и не виждам освен Мбапе кой може да дърпа конците след Меси Рейтинг: 7 2

Айде у лево (Гост)

втора съдийска титла за белите ш матки. Рейтинг: 6 1

локо (Гост)

Гледал ли си Барса с Роналдиньо и Ето, Стоичков и Ромарио. Ще свикнат и без Меси. Когато имаш пари да купуваш най добрите, няма проблеми. Рейтинг: 13 1

. (Гост) 71 отговор
06 юли 2020 | 09:15

Мачът беше много хубав до 1:3. След това Виляреал рухнаха и срещата се доиграваше. Преди гледах най-вече Висшата лига и Серия А, но напоследък гледам все по-често Ла Лига. Футболът е динамичен, техничен и доста приятен за гледане като цяло. Рейтинг: 10 2

да знам ако реша (Гост)
06 юли 2020 | 09:19

Кажи кои отбори освен Реал и Барса си струва да гледам и да ми е кеф от играта им, да го имам предвид . Принципно гледам само Реал и понякога Барса Рейтинг: 2 1

Аз (Гост)
06 юли 2020 | 09:37

Гледай Севиля. Традиционно това е вторият най-интересен отбор за гледане след Барса. Реал играят футбол от 20 век с много центрирания и далечни шутове. Пък и като почнат да ги бутат съдиите мачовете им се обезмислят и няма смисъл да се гледат. Рейтинг: 11 5

. (Гост)
06 юли 2020 | 09:31

Здравей, не съм експерт, но според мен Атлетик Билбао, Виляреал и Хетафе ще ти допаднат. Играят доста приятен футбол. Рейтинг: 6 1

06 юли 2020 | 08:41

Ла Лига е срам. Подиграват се със единствения който привлича интерес към подкупното им първенство Рейтинг: 6 7

06 юли 2020 | 07:03

На гризманчо че настъпи и за малко не контузи вратаря нема да давам картон нека и Барса живнат Рейтинг: 8 17

77777777777 (Гост) 63 отговор
06 юли 2020 | 06:46

ДО РОНАЛДО асистенция се брои когато има гол майкати проста иначе пасове ако иска 200 да прави на мач а защо не вкара той най големия защото няма топки за такива мачове Рейтинг: 2 12

Ако сравняваш директно (Гост)
06 юли 2020 | 09:12

Роналдо е по-стар виж преди 3години колко е вкарвал Рейтинг: 3 1

? (Гост)
06 юли 2020 | 07:30

Какво си се разревал ве, сополанко? На кого не е вкарал Меси миналия сезон? Меси вкара на всеки отбор минимум 2 гола, и завърши с 12 попадения в ШЛ. А Глистиано Аналдо само с 6. Рейтинг: 20 6