Автогол помогна на Вердер да оцелее (видео) 06 юли 2020 | 23:34
Макар и по най-трудния възможен начин, Вердер (Бремен) запази мястото си в Бундеслигата. В реванша от баража срещу Хайденхайм "бременските музиканти" стигнаха до 2:2 и след нулевото равенство преди няколко дни тимът, в който помощник треньор е Илия Груев, остана в елита благодарение на головете на чужд терен.

Вердер поведе с попадение, което всъщност беше автогол на Норман Тойеркауф още в 3-ата минута. Усилията на домакините след почивката доведоха до изравнителен гол на Тим Клайндийнст (85'), но това не беше всичко. В четвъртата минута на добавеното време Лудвиг Аугустинсон вкара на празна врата и всички във Вердер си отдъхнаха, а в самия край на мача Клайндийнст изравни от дузпа, но за повече нямаше време.
Старши треньорът на гостите Флориан Коофелт не можеше да разчита на наказания защитник Никлас Мойсандер, който получи червен картон в първия мач. На пейката пък останаха Филип Баргфреде, Дейви Зелке, Леонардо Битенкурт и легендата Клаудио Писаро. Перуанецът, който прекратява славната си кариера, не влезе в игра.

Домакините започнаха изключително притеснени и това се оказа фатално за изхода на двубоя. Още в 1-ата минута отбраната на Хайденхайм изпусна Джошуа Сарджънт, който веднага стреля, но Кевин Мюлер спаси. само две минути по-късно бременци организираха нова опасна атака, а в опита си да изчисти Норман Тойеркауф по неспасяем начин прати топката в собствената си врата.
Гостите усетиха, че бързо могат да решат нещата в своя полза и Милот Рашица отправи хубав изстрел извън наказателното поле, спасен от Мюлер. Вратарят на Хайденхайм реагира подобаващо и в 10-ата минута, когато Дейви Клаасен беше близо до гол с глава.

Това беше най-интересният период в мача. След това Вердер намали темпото и заигра по-предпазливо. Домакините пък нямаха ясна идея как да стигнат до гол. През първото полувреме Хайденхайн не отправи нито един точен удар към вратата на Иржи Павленка.
В началото на втората част Павленка трябваше да се намесва след силен шут на Стефан Шимер. Давид Ото пък отправи удар с глава, но топката излезе в аут. Постепенно Вердер отново взе надмощие и Аугустинсон опита да изненада Кевин Мюлер от далечна дистанция, но вратарят на Хайденхайм внимаваше. Стражът попречи и на Сарджънт да реши всичко с втори гол за гостите.

В 85-ата минута интригата се върна. Свиреп удар на Тобиас Мор прати топката в напречната греда, а оттам тя отскочи на крака на Клайдийнст, който изравни. Малко след това Кристиан Грос не можа да вкара втори гол за Вердер.
Домакините хвърлиха всички сили напред и бяха наказани. Дълбоко в добавеното време авторът на автогола Тойеркауф загуби топката от Фин Бартелс, той пусна на непокрития Аугустинсон и шведът подпечата оставането на бременци в Бундеслигата.

В последните секудни Хайденхайм получи дузпа и Клайндийнст се разписа още веднъж, но това не беше достатъчно.

07 юли 2020 | 10:47

Исках да кажа, че ще наблюдаваме такива отбориФюрт, Падерборн, Инголщат, Улм и други такива, за сметка на традиционните. Нищо чудно Хайденхайм да влязат в елита следващата година. Рейтинг: 8 0

ERNETPARI (Гост) 11 отговор
07 юли 2020 | 09:50

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

ERNETPARI (Гост) 10 отговор

Добри (Гост) 9 отговор
07 юли 2020 | 07:47

Браво и честито на Груев. Рейтинг: 11 0

Алкохолика от Лудогорец (Гост) 8 отговор
07 юли 2020 | 02:37

Браво на бременските музиканти!Според мен няма да е зле клуба да задържи Рашица и да се опита през следващия сезон да надгради с няколко нови попълнения.Може би и трябва да се намери и друг треньор,защото попринцип Вердер Бремен имат добри футболисти. Рейтинг: 14 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

жоро (Гост) 7 отговор
07 юли 2020 | 02:34

И Хамбургер се спасяваха на магия няколко години, но после нещата си дойдоха на мястото. И Вердер и Хамбургер са клубове с традиции и история, но ако продължават по този начин, не ги чака нищо добро. И не трябва да се учудваме, че отбори като Падерборн и Гройтер Фюрт играят в елита Рейтинг: 8 4

Алкохолика от Лудогорец (Гост)
07 юли 2020 | 02:38

Искаше да кажеш не играят,защото единият изпадна,а Гройтер Фюрт от изпадането си през сезон 2012/2013 не са се класирали за 1 Бундеслига. Рейтинг: 11 2

! (Гост) 6 отговор
07 юли 2020 | 01:10

жалко за домакините, заслужаваха да продължат, но малшанс... ЖАЛКО! А козлите им се надупиха, но другия сезон ще си го вземат!!! Рейтинг: 9 8

Фен (Гост)
07 юли 2020 | 01:17

Да бе аман от измислици тип Хайденхайм в Бундеслигата през последните години. Добре че Вердер не изпадна. Рейтинг: 18 6

тццц (Гост)
07 юли 2020 | 03:20

Козлите са Кьолн.... Рейтинг: 11 0

123 (Гост) 5 отговор
07 юли 2020 | 00:12

Кьолн им легна за да играят изобщо бараж. И пак клизми и мъка. Заслужаваха да изпаднат още тази година. Догодина ако пак продължават така са сигурни за втора Бундеслига. Рейтинг: 16 12

air (Гост) 4 отговор
06 юли 2020 | 23:51

дано се върнат към шампионските си дни Рейтинг: 20 6

ROMANIST (Гост) 3 отговор
06 юли 2020 | 23:45

Не просто легендарен клуб а цяла религия в Германия..със най-страстните фенове в бундислигата...а историята и рекордите на този велик клуб..който иска да ги потърси.....заслужава си...!!! БРАВО МОМЧЕТА!!! Рейтинг: 32 8

? (Гост)
07 юли 2020 | 01:11

вижда се колко са велики, това да не ти е Хамбургер, ама и те заминаха. Рейтинг: 6 10

ROMANIST до ??? (Гост)
07 юли 2020 | 06:35

ВЕРДЕР е втория във вечната класация на бундеслигата след Байерн...!!! За другото няма да те отварям..че няма да ми стигнат и 100 страници..провери ако не те мързи??? Рейтинг: 14 5

YU2-VAL_GLAD-2B_BACK! (Гост)
07 юли 2020 | 07:53

До: четящия романи, нещо и от мен пишещия такива фермани: Да, така си е, изцяло верно си подчертал, че Бремен-отборът е наистина 2-ият по дълготрайност на присъствието в БЛ, както и по спечелени купи, отличия и наградки в това първенство след селската чета на бАЙ-бАЙ-ВАР-4ета-та, но и Старото ДИНО Ха-еС-Фау-ту от Северната ханзи-лига също има с какво да се похвали в това отношение цели 2 КЕШа, все пак там се е подвизавал навремето най-Великата легенда на Мейн-ГЛАДБЕК и на Джърманския фузбал неотразимият и ненадминат по своята оригиналност и самобитност Гюнтер НЕТЦЕР, както и тази на самия ЛИВЪРпул от 80-те Кевин Кийгън. А иначе, едно 4ЕСТИТО на Вердерци за успешния им квалификационен плей-офф и докато не манат онова тъпо недоразумение, нарекло себе си треньор, тая куха ливадка /не щем да му произнасям името дори/ то те нема да се оправят и следващия сезон. Затова режи и хвърляй на свинете гнилия развален плод и осъвремени състава. Рейтинг: 6 3

Айнтрахт не успя да прегъне Арминия (видео) 19 септември 2020 | 18:28
Времето във Вердер е спряло и Херта се възползва от това (видео) 19 септември 2020 | 18:24
Директорите на Байерн подразниха с поведението си 19 септември 2020 | 16:36
И Кьолн падна жертва на развилнелия се Крамарич (видео) 19 септември 2020 | 19:01
Неуспешно завръщане за Щутгарт в Бундеслигата (видео) 19 септември 2020 | 18:35
Тотнъм пита за нападател на Майнц 05 20 септември 2020 | 04:26
Унион (Берлин) привлече нападател от Ливърпул 20 септември 2020 | 03:03
На "Старото лесничейство" започнаха с огорчение (видео) 19 септември 2020 | 18:37
Страховит Байерн още в първия мач - 8:0! (видео) 18 септември 2020 | 23:21
Неприятности за Левандовски преди старта на Бундеслигата 18 септември 2020 | 16:49
Футболистът от Хамбургер, който блъсна зрител по време на мач, е наказан за 5 мача и глобен 18 септември 2020 | 16:42
Гьотце може да се завърне в Байерн, твърди "Билд" 18 септември 2020 | 14:05
Тиаго се сбогува с Байерн: Това е най-трудното решение в кариерата ми 18 септември 2020 | 13:15
Разрешиха на част от феновете да се завърнат на стадионите в Бундеслигата 18 септември 2020 | 12:44
Ливърпул ще представи Тиаго още днес, прави го №3 по заплата 18 септември 2020 | 10:39