Георги Костадинов с жълт картон при домакинска загуба на Арсенал (видео) 07 юли 2020 | 23:19
Националът Георги Костадинов игра цял мач за Арсенал (Тула) при поражението с 2:4 от борещия се за оставане в Премиер лигата Криля Советов. Българският халф, който беше избран за играч на мача при успеха срещу Динамо (Москва) през уикенда, получи жълт картон. За гостите от Самара това беше първа победа под ръководството на Андрей Талалаев.

В Тула беше много топло и отборите излязоха на терена при температура от 30 градуса. Анри Хагуш записа своя мач №100 за Арсенал и преди двубоя получи специална фланелка по този повод. Наставникът на "артилеристите" Сергей Подпалий изненада с включването в титулярния състав на младите крайни бранители Александър Довбня и Даниил Хлусевич.
Арсенал поведе още в 8-ата минута с хубаво попадение на Александър Денисов. Защитникът се възползва от лошо изчистване на топката и с мощен шут я прати зад гърба на Егор Шамов. В края на полувремето обаче Денис Попович центрира от корнер и Виталий Лисцов изравни с глава.

В 57-ата минута самият Попович изпълни по много майсторски начин пряк свободен удар и Криля Советов направи пълен обрат. Скоро след това страхотен пробив на Антон Зинковский завърши с подаване към Максим Глушенков и той вкара трети гол за самарци.

Интригата приключи в 68-ата минута с точния изстрел на Деян Радонич за 1:4. Домакините успяха само да направят загубата си по-почетна с 14-ия гол за сезона на Евгений Луценко.

Това е първа загуба за тима от Тула срещу Криля Советов. Арсенал е 10-и в класирането с 31 точки, а самарци имат 27 и са на предпоследното 15-о място.

Евгений Луценко Евгений Луценко48 Антон Зинковский17 Антон Зинковский
Александър Ломовицкий Александър Ломовицкий27 Максим Глушенков15 Максим Глушенков
Владислав Пантелеев Владислав Пантелеев28 Дмитрий Молчанов86 Дмитрий Молчанов
Горан Чаушич Горан Чаушич20 Паул Антон28 Паул Антон
Еванс Кангва Еванс Кангва10 Деян Радонич9 Деян Радонич
Кингс Кангва Кингс Кангва25 Владислав Тюрин57 Владислав Тюрин
90' Денис Попович  Денис Поповичизлиза
Паул Антон  Паул Антонвлиза
Игор Горбатенкоизлиза Игор Горбатенко  87'
Владислав Пантелееввлиза Владислав Пантелеев
84' Антон Зинковский  Антон Зинковскийизлиза
Владислав Тюрин  Владислав Тюринвлиза
Дмитрий Кабутов  Дмитрий Кабутовизлиза
Дмитрий Молчанов  Дмитрий Молчановвлиза
83' Никита Чернов  Никита Черновжълт картон
Евгений Луценкогол Евгений Луценко  79'
Георги Костадиновизлиза Георги Костадинов  75'
Кингс Кангвавлиза Кингс Кангва
Даниил Лесовойизлиза Даниил Лесовой
Еванс Кангвавлиза Еванс Кангва
68' Деян Радонич  Деян Радоничгол
63' Максим Глушенков  Максим Глушенковизлиза
Деян Радонич  Деян Радоничвлиза
62' Максим Глушенков  Максим Глушенковгол
57' Денис Попович  Денис Поповичгол
Горан Чаушичжълт картон Горан Чаушич  56'
Георги Костадиновжълт картон Георги Костадинов  50'
Сергей Ткачовизлиза Сергей Ткачов  46'
Горан Чаушичвлиза Горан Чаушич
Даниил Лесовойжълт картон Даниил Лесовой  42'
41' Виталий Лисцов  Виталий Лисцовжълт картон
38' Виталий Лисцов  Виталий Лисцовгол
32' Дмитрий Комбаров  Дмитрий Комбаровжълт картон
19' Артьом Тимофеев  Артьом Тимофеевжълт картон
11' Никита Чичерин  Никита Чичеринжълт картон