Сблъсъкът Варди - Обамеянг завърши 1:1 (видео) 08 юли 2020 | 00:15
Арсенал и Лестър завършиха наравно 1:1 на "Емиратс". Топреализаторите на Висшата лига Джейми Варди и Пиер-Емерик Обамеянг отбелязаха попаденията. Габонският нападател откри резултата в 21-ата минута, а Варди изравни шест минути преди края. "Артилеристите" играха с човек по-малко в последната част на мача, след като влезлият като резерва Еди Нкетиа получи червен картон.

Варди остана лидер при голмайсторите в първенството, като вече има 22 гола. Обемянг е втори с 20 попадения.

Точката е добра за Лестър на фона на повечето положения, създадени от домакините. Тимът на Брендън Роджърс обаче води оспорвана битка за място в Шампионската лига. "Лисиците" днес отстъпиха третото място на Челси и имат преднина от четири точки пред Манчестър Юнайтед, който е с мач по-малко.

Арсенал беше по-активният отбор в началото. Лондончани очаквано имаха предимство по отношение владеенето на топката и търсеха пролуки в защитата на съперника. Първата по-сериозна опасност обаче бе пред вратата на домакините. Келеши Ихеаначо получи топката от Олбрайтън на добра позиция и стреля, но вратарят на "артилеристите" Мартинес отрази удара с крак.

В 21-ата минута Тиърни отправи хубав удар от дистанция, но Шмайхел бе на мястото си. Секунди по-късно Арсенал поведе. Себайос изведе Сака отдясно, а той сложи топката на крака на Обамеянг пред вратата. За нападателят това бе 20-и гол във Висшата лига от началото на сезона.

Голът даде още повече увереност на "артилеристите" и те изглеждаха опасни при всяка атака. Обамеянг можеше да върне жеста на Сако малко по-късно, но този път Союнджу успя да се намеси. Тройката в нападание - Сако, Лазазет, Обамеянг, комбинираше отлично. Шмайхел опази вратата си след като отрази удари на младия талант и на французина.

Попадение на Лестър бе отменено поради засада в 36-ата минута, когато Ихеаначо прати топката в мрежата след подаване на Варди. Малко по-късно вратарят на "лисиците" направи ново отлично спасяване, след като Белерин сложи топката на главата на Лаказет. Ударът на нападателя обаче не бе достатъчно силен и топката отиде в ръцете на Шмайхел.

Лестър започна амбицирано второто полувреме. Удар на Ихеаначо от воле бе отразен от Мартинес. Тимът на Брендън Роджърс опитваше да упражни по-сериозен натиск върху съперника, но не създаваше достатъчно положения. В 67-ата минута след центриране на Айосе Перес Варди не успя да уцели топката, а Мустафи реагира и успя да го блокира. Арсенал отговори с гол на Лаказет, който бе отменен поради засада.

Изглеждаше, че тимът на Артета контролира мача, но това се промени 15 минути преди края, когато Еди Нкетия, появил се на терена малко по-рано, получи червен картон. Той влезе опасно в крака на на Джеймс Джъстин. Ситуацията бе разгледана със системата ВАР, но след няколко минути решение не бе взето. Тогава главният съдия Крис Кавана сам отиде да види повторенията на случилото се и бързо реши, че влизането заслужава червен картон.

Шест минути преди края Варди дочака своя момент. Отлично подаване на Демарай Грей го намери на великолепна позиция пред вратата и той не пропусна шанса. Тази ситуация също дълго бе разглеждана с ВАР. Причината бе, че преди топката да стигне до Варди Айосе Перес опита да играе с нея и ако го беше направил, можеше да се отсъди засада. В крайна сметка попадението бе зачетено.

Шкодран Мустафижълт картон Шкодран Мустафи  88'
84' Джейми Варди  Джейми Вардигол
82' Уилфред Ндиди  Уилфред Ндидиизлиза
Денис Прает  Денис Праетвлиза
Дани Себайосизлиза Дани Себайос  80'
Лукас Торейравлиза Лукас Торейра
76' Райън Бенет  Райън Бенетизлиза
Демарай Грей  Демарай Грейвлиза
Едуард Нкетиачервен картон Едуард Нкетиа  75'
Александре Лаказетизлиза Александре Лаказет  71'
Едуард Нкетиавлиза Едуард Нкетиа
Букайо Сакаизлиза Букайо Сака
Джоузеф Уилоквлиза Джоузеф Уилок
59' Келечи Ихеаначо  Келечи Ихеаначоизлиза
Пиер-Емерик Обамеянг
21'
84'

08 юли 2020 | 12:45

според мен лестът ще изпаднат от 4ката бая им е тегава програмата ,само срещу борнемут може да се каже че ще вземат 3 точки с сигурност почти Рейтинг: 1 2

гидо (Гост) 12 отговор
08 юли 2020 | 12:27

М да,ако не беше неопитноста на младия нападател не се виждаше Лестър как ще вкарат гол!С човек повече вече беше друга бира. Рейтинг: 0 0

пфу (Гост) 11 отговор
08 юли 2020 | 11:35

На мен отново не ми хареса играта на Лестър. Добре, че изгониха човек на Арсенал иначе не виждам как щяха да изравнят. Рейтинг: 0 0

Mmda (Гост) 10 отговор
08 юли 2020 | 08:45

Ne 4e gi opravdavam ama perez butna topkata pri gola i liniqta ne beshe postavena pravilno Рейтинг: 2 2

ici (Гост) 9 отговор
08 юли 2020 | 01:40

Ако бяха били ареснал щеше да стане още по интересно ,но си ги знаем че обикновено се дънят накрая Рейтинг: 3 2

ЛЕСТЪР FEN (Гост) 8 отговор
08 юли 2020 | 00:47

До към 60 тата минута Арсенал бяха по-добрия отбор, но след това предадоха игровото предимство на лисиците. Лестър понавлиза във форма, и ако постигне победи в следващите 2 кръга, като гост на Борнемут, и като домакин на Щефилд Юн, ще стане много интересно накрая. Може би мача в последния кръг между Лестър и Манчестър Юн., ще определи единия участник в ЩЛ. Челси пък има тежка програма до края и изобщо не се наемам да го прогнозирам, до къде, ще го докара. Рейтинг: 9 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

да (Гост) 7 отговор
08 юли 2020 | 00:25

Много криминално беше разгледан гола от ВАР. Показват линията на краката, а не пуснаха тази от рамото на Варди. Беше наведен напред и най-близката точка от тялото му до вратата не бяха краката. Все ми е тая, но линията не беше коректно поставена от ВАР. Рейтинг: 13 3

Offf (Гост) 6 отговор
08 юли 2020 | 00:15

Готин мач, Арсенал можеше да си го направят много по-лесен, можеха да дръпнат с 2-3 гола още първото, но не си използваха шансовете. Все пакк поради червения картон, и надмощието на Лестър след това, равният ми се вижда справедлив. И все пак трябва да св отчете, че след като останаха с 10 души, Арсенал доста сърцато си играха и заслужиха да не загубят мача. Късмет. Рейтинг: 17 2

/ (Гост) 5 отговор
07 юли 2020 | 23:18

Топчиите добре играят и спокойно можеше да дръпнат с повече на полувремето. Лисиците с подобно представяне ще изхвърчат от топ 4...както и предположих с подновяването на сезона. Рейтинг: 19 1

Анонимен (Гост) 4 отговор
07 юли 2020 | 23:11

Добри,Варди ще им вкара топки,сиреч тестиси,отвараш ли се мой чиляк. Рейтинг: 0 8

07 юли 2020 | 21:57

Надявам се артилеристите да продължат добрата си форма и да се увенчаят с победа над иначе силния си съперник! Рейтинг: 12 3

Англия

Солскяер: Защо да не се целим във финала на Шампионската лига 28 октомври 2020 | 12:41
Клоп захапа Премиър лийг в защита на... Ман Сити 28 октомври 2020 | 14:33
Пато поема към Чемпиъншип? 28 октомври 2020 | 13:32
Ромеро настоява контрактът му да бъде прекратен, за да се върне в Аржентина 28 октомври 2020 | 16:38
Пеп Гуардиола: Скоро Манчестър Сити ще бъде по-постоянен 28 октомври 2020 | 10:54
Лампард: Отношението към мен е различно от това към останалите мениджъри от топ 6 28 октомври 2020 | 11:42
Крауч вярва, че Тотнъм може да спечели титлата в Англия 28 октомври 2020 | 14:09
Евертън постигна известен успех с наказанието на Люка Дин 28 октомври 2020 | 12:02
Пикфорд нае бодигард, след като получи смъртни заплахи 28 октомври 2020 | 11:05
От "Олд Трафорд" са решили да активират клаузата на Упамекано 28 октомври 2020 | 10:19
Клоп: Случилото се е шок за отбора 28 октомври 2020 | 04:51
Манчестър Сити без никакви проблеми взе първа победа във Франция (видео) 28 октомври 2020 | 00:12
Ливърпул пребори Мидтиланд с исторически гол и дузпа, но проблемите все повече затискат Клоп (видео) 27 октомври 2020 | 23:55
Лампард връща Рюдигер в състава 27 октомври 2020 | 18:08
Солскяер за Лайпциг: Интересен за гледане тим с интересен треньор 27 октомври 2020 | 17:02
Артета и Еду били на различно мнение за най-скъпото попълнение на Арсенал 27 октомври 2020 | 16:59