Слован Братислава триумфира с купата на Словакия, Ожболт вкара победния гол 08 юли 2020 | 21:49
Отборът на Слован Братислава, чийто капитан е българският национал Васил Божиков, спечели за 16-и път купата на Словакия по футбол.

Във финала Слован победи с 1:0 Ружомберок. Единственият гол в срещата падна в 48-мата минута от дузпа, когато точен бе бившият нападател на Локомотив Пловдив Ален Ожболт. Словенецът донесе купата на България на "черно-белите" и преди година във финала срещу Ботев.

Слован имаше сериозно игрово предимство и логично се поздрави с успеха в срещата. Божиков игра през всички 90 минути, докато Ожбол бе заменен в 70-ата минута от испанеца Ноно.

Освен купата, през този сезон Слован триумфира и с титлата в първенството. За нея столичният тим изпревари Жилина с цели 19 точки.

Добави коментар Коментари (4)

фънк (Гост) 4 отговор
11 юли 2020 | 10:12

вижте им съблекалнята на Слован. бая напред са. Рейтинг: 0 0

гост (Гост)
11 юли 2020 | 18:57

Стадионът им е нов, но като отбор Слован е доста по-слаб като ниво от Лудогорец да кажем Рейтинг: 1 0

. (Гост) 3 отговор
08 юли 2020 | 22:27

Честото все пак на Божиков, макар този Слован да е слаб отбор за европейското ниво. Рейтинг: 4 3

гост (Гост) 2 отговор
08 юли 2020 | 22:24

Божика е трагичен откакто се направи на голям мъж и заряза убавата волейболистка. Рейтинг: 2 5

08 юли 2020 | 22:23

Ева е истинска жена! Вдига самолета на мъжкари, а не на мамини синчета със селски манталитет като Божиков! Рейтинг: 5 4

pl (Гост)
08 юли 2020 | 23:16

Ева направи МЪЖ от женчото Божиков. Рейтинг: 3 2

Българи зад граница

Стилиян Петров: Истината е, че футболът не сближава, а разделя хората 22 октомври 2020 | 18:31
Станислав Шопов направи първа тренировка с отбора на Хееренвеен 21 октомври 2020 | 17:39
Сензация в Румъния: отборът на тримата българи нанесе първа загуба на лидера (видео) 23 октомври 2020 | 23:15
Жоро Костадинов поднови тренировки с Арсенал (Тула) 20 октомври 2020 | 17:51
Лясков сменен при победа на Олимпия (видео) 19 октомври 2020 | 01:17
Николай Тодоров донесе точка на Инвърнес 24 октомври 2020 | 21:45
Левски ще търси изход от кризата с наглед лесно гостуване в Червен бряг 21 октомври 2020 | 07:35
Чорбаджийски подписа с отбор в Полша 20 октомври 2020 | 14:12
"Българският" Академика (Клинчени) се провали в края срещу ФКСБ 19 октомври 2020 | 22:52
Костов не помогна на Олимпиакос срещу Аполон 19 октомври 2020 | 21:24
Родриго се завръща в групата на Черно море за Янтра 19 октомври 2020 | 13:15
Арсенал (Тула) би и изпревари Урал (видео) 19 октомври 2020 | 05:57
Седем от седем за Университатя (видео) 19 октомври 2020 | 02:40
Льовен на Кристиян Малинов шокира Андерлехт 19 октомври 2020 | 02:06
Български вратар прави фурор в Англия 18 октомври 2020 | 17:14
Новак изненада Хайдук на "Полюд" (видео) 18 октомври 2020 | 21:57