Ман Юнайтед с четвърта поредна победа с три гола разлика (видео) 10 юли 2020 | 00:11
Манчестър Юнайтед продължи с великолепното си представяне през последните седмици. Отборът на Оле Гунар Солскяер спечели с 3:0 гостуването си на Астън Вила и записа четвърта поредна победа в първенството с три гола разлика. Той стана първият отбор в историята на Висшата лига, който постига това.

Бруно Фернандеш отново бе в основата на успеха на "червените дяволи". Португалецът откри резултата в 27-ата минута от спорна дузпа, която сам си изработи. След това той асистира на Пол Погба за третия гол в мача. Малко преди почивката Мейсън Грийнууд също се разписа.

Този успех доближи Юнайтед на точка от четвъртия Лестър и на две точки от третия Челси. Астън Вила пък остана в зоната на изпадащите, като четири точки го делят от местата над опасната зона.

Ман Юнайтед записа десети пореден мач в първенството без загуба и 17-и във всички турнири. Давид Де Хеа пък изпревари Петер Шмайхел като чужденецът с най-много мачове за "червените дяволи", след като днес игра за 399-и път с екипа на тима. С поредната дузпа, която получи тима, той изравниха рекорда за най-много отсъдени наказателни удари за един отбор в рамките на един сезон. Те изпълниха 13 през тази кампания.

Астън Вила започна предпазливо, но в първата част на двубоя играеше напълно равностойно на съперника си. Домакините дори стигнаха до първата по-сериозна възможност. След центриране на Конса топката стигна до Грийлиш. Положението бе трудно за него, той стреля от воле, но покрай вратата.

Бирмингамци можеха да поведат в 25-ата минута. Тогава Трезеге открадна топката от Погба и напредна, а защитата на гостите му остави пространство. Халфът стреля, а топката се удари от външната страна на гредата.

Малко след тази ситуация Ман Юнайтед поведе. Бруно Фернандеш се завъртя на границата на наказателното поле и след сблъсък с Конса падна в наказателното поле. Съдията отсъди дузпа, а разглеждането с ВАР не отмени решението му. Португалецът застана зад бялата точка и бе безпогрешен. За Фернандеш това бе седми гол в първите му 10 мача във Висшата лига.

Попадението помогна на "червените дяволи" да влязат в по-добър ритъм и те доминираха в следващите минути. Удар на Марсиал, който отлично си освободи пространство, бе спасен от Рейна. След това изстрел на Грийнууд също бе отразен от вратаря на Вила. Малко преди почивката Бруно Фернандеш имаше възможност да удвои аванса на гостите. Той стреля с глава от добра позиция, но топката мина над вратата.

Секунди преди почивката отборът на Солскяер стигна до втори гол. Отлична бърза атака завърши с попадение на Грийнууд. Марсиал отне топката в центъра и изведе младия талант. Двамата си подадоха още веднъж преди Грийнууд да заби топката с неспасяем изстрел покрай Рейна.

Така 18-годишният нападател продължава с отличните си изяви в почти всеки мач, в който получава шанс за изява. Той вече има девет гола в първенството този сезон. Само трима играчи са вкарвали девет или повече попадения в рамките на един сезон от Висшата лига преди да навършат 19 години: Майкъл Оуен (18), Роби Фаулър (10) и Уейн Рууни (9).

През второто полувреме превъзходството на Ман Юнайтед бе по-голямо и резултатът 0:3 е най-малкото, с което Вила можеше да си тръгне от стадиона. Първата възможност след почивката бе пропусната от Уан-Бисака, който получи прекрасно подаване от Рашфорд, но стреля неточно с глава. Попадение на Рашфорд пък бе отменено поради засада на Погба, който пречеше на вратаря.

Френският национал, който също играе все по-силно, се разписа малко по-късно. Той получи топката от Фернандеш, а защитата на Вила му позволи да си нагласи топката и да я насочи прецизно към левия долен ъгъл на Рейна. След час игра Антони Марсиал удари греда. Французинът нямаше ден, като пропусна няколко добри възможности да се нареди сред голмайсторите.

Гостите малко намалиха темпото, а Солскяер направи и петте си смени. Влезлият като резерва Даниел Джеймс отправи опасен удар 10 минути преди края, но топката мина покрай вратата.

Одион Игало25 Одион Игало
87' Фред  Фреджълт картон
Дъглас Луисизлиза Дъглас Луис  84'
Indiana Vassilevвлиза Indiana Vassilev
Марвалъс Накамбажълт картон Марвалъс Накамба  81'
79' Антони Марсиал  Антони Марсиализлиза
Одион Игало  Одион Игаловлиза
Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудизлиза
Даниел Джеймс  Даниел Джеймсвлиза
71' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешизлиза
Фред  Фредвлиза
66' Неманя Матич  Неманя Матичизлиза
Езри Конса Нгойожълт картон Езри Конса Нгойо  52'
45' Неманя Матич  Неманя Матичжълт картон
Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудгол
40' Аарън-Уан Бисака  Аарън-Уан Бисакажълт картон
27' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешдузпа
0
27'
Бруно Фернандеш
45'
Мейсън Грийнууд
58'
Пол Погба

Добави коментар Коментари (76)

Клоп (Гост) 76 отговор
10 юли 2020 | 16:16

Притеснен съм сериозно,Юнайтед са много добри.Имат изключителен мениджър.А аз имам голяма дилема за решаване следващия сезон.Да играем срещу тях с резервите и да пазя тиулярите за ШЛ,или да пусна женския отбор и да запазя децата за купите?ТЕГАВО Е! Рейтинг: 2 3

Howard Webb (Гост) 75 отговор
10 юли 2020 | 10:23

Манчета, ако такава дузпа се свири за Лив, ще отворите дупка в пространство-времето за да може и в друго измерение да почнете да викате колко ги бутат Лив. Не ми се правете сега на много разбиращи и футбол и как винаги имало ощетени. Кажете какво бихте изляли тук ако дузпата беше за Лив? А? Рейтинг: 2 8

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ИСТИНАТА (Гост)
10 юли 2020 | 12:54

Видяхте, че догодина ще имате конкурент в лицето на МЮ и взехте да пълните гащурите. Радвайте се на титлата и си трайте. Говорете си за отбора под статиите за него. На истинските фенове Юнайтед не ни пука за вас, за това кой ви е подпирал, колко дузпи са ви дали и т.н. Рейтинг: 7 1

Golemec (Гост)
10 юли 2020 | 13:03

Къв конкурент бе. Ливърпул ще отнесе тоя смешен отбор на Юнайтед с орехвалените футболисти с 5гола Рейтинг: 1 6

Тошо (Гост)
10 юли 2020 | 14:31

Да, да, това за отнасянето с 5-6 гола го слушаме вече няколко сезона, но реалността е друга. Много бързо забравихте, че доскоро Ливърпул имаше 10 последователни мача без победа срещу Юнайтед Рейтинг: 3 1

A (Гост) 74 отговор
10 юли 2020 | 09:15

Вила имаха превес до средата на полувремето и точно тази дузпа уби всякакво желание в тях за игра Рейтинг: 7 9

Ебалници (Гост)
10 юли 2020 | 10:19

Тук всеки коментира дузпата че била скандална. Иначе никой не обелва дума каква беше дузпата за Борнемут. Колко удобно...... Рейтинг: 9 0

10 юли 2020 | 09:02

Измислена дузпа - не. Пресилена дузпа - да. Но друг ви е проблема, виждат, че отбора играе бьрз, резултатен и красив футбол и се насирате. А най-сладкото е, че продадозме почти всички анонимници и в грьбнака на отбора ще има 4 човек от школата. Ще ви отправим всички 1 по 1 следващия сезон. Този имаме загуба само от Ливьрпуул. 3 победи над челси, две над сити. А тогава дори и не играехме така. Рейтинг: 28 6

име (Гост) 71 отговор
10 юли 2020 | 08:50

Много скандална дузпа. Но нищо, нека и Юнайтед подобрят някой рекорд - те за дузпи, ние за победи, точки, най-рано-станал шампион, най-много победи вкъщи, най-голяма разлика и... сигурно и някои други : Рейтинг: 6 17

Например, (Гост)

най-голям ще го ядете следващия сезон. Рейтинг: 11 3

след тази още 30г (Гост)
10 юли 2020 | 10:04

Поредния наркоман от Ливърпул,който 30г е бил в миша дупка и сега коментира. По-големи мишки от феновете на ЛиВАРпул няма Рейтинг: 4 1

PARIONLINE (Гост) 70 отговор
10 юли 2020 | 08:24

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

Светослав юнайтед фен (Гост) 69 отговор
10 юли 2020 | 08:14

Първо и най-важно: пичове,вие имате сериозни психически отклонения. Тази игра се крепи на феновете и всеки си обича отбора, напълно нормално е. Първо правило на всички големи лидери е да уважаваш противника. Да храниш някой отбор е обида към играта като цяло, а не познавам мъж, който не обича тази игра. Викаш, ревеш, радваш се, заедно с милиони фенове по света, защото е най-великата игра. Второ: За първи от години насам ми харесва как играем. За да върнеш отбора във форма трябва време, особено след ужасната форма на отбора години наред. Стискам палци за топ 4 и очаквам следващия сезон с нетърпение. Бъдете здрави и се наслаждавайте на играта. Рейтинг: 29 4

Фен на футбола (Гост)
10 юли 2020 | 09:27

Адмирации от мен за коментара, приятел! Желая ви успех! От фен на играта и Ливърпул. Рейтинг: 13 2

хахах (Гост) 68 отговор

Бруно Фернандеш беше възнаграден с дузпа за стъпването върху противников играч. Добре дошли в съдийчестър юнайтед Рейтинг: 11 19

10 юли 2020 | 07:55

Айдееее почна се. Когато не харесваш някой отбор и тий почне да мачка , се почва изливането на омраза. Ебати сте хейтърире Рейтинг: 17 6

mda (Гост)
10 юли 2020 | 09:01

поправка - 30 години ги подпират вече. Имат най-противните фенове и не играят никакъв футбол. Дано на тоя симулант Бруно му счупи краката някое английско ренде Рейтинг: 6 16

asdasd (Гост) 66 отговор
10 юли 2020 | 04:32

Спирталции гледайте мача гола за 2;0 беше в края на първото полувреме .... Рейтинг: 5 0

Говнайтед (Гост) 65 отговор
10 юли 2020 | 03:08

Пак в лига европа споко Рейтинг: 6 22

Dimitrov (Гост) 64 отговор
10 юли 2020 | 02:36

Грийнууууд пак пори малеле. Дузпа нямаше, но и без нея щяхме да спечелем мача... Сега само да попитам къде изчезнаха всички мишки фенове дето до преди няколко месеца искаха Оле да си ходи че имаше много такива... А сега ми го хвалите тъпани. Казах че му трябва малко време и няколко нови попълнения, както и че през първата част от полусезона трябваше да имаме повече точки но уви се дънихме в "лесните" мачове... Но ето че сега всичко почва да си идва на мястото... Само изчакайте до след лятото и гледай след това колко хейтъра пак ще изплуват тук Рейтинг: 27 7

Дузпичка (Гост) 63 отговор
10 юли 2020 | 02:06

27 penalties awarded in the last 2 seasons... 13 more than anyone in the league Рейтинг: 13 7

Nikred (Гост)
10 юли 2020 | 08:00

С измислени дузпи във всеки мач лесно се постигат изразителни победи. Рейтинг: 11 8