Севиля обърна Атлетик на "Сан Мамес" (видео) 10 юли 2020 | 00:56
Отборът на Севиля постигна пълен обрат срещу Атлетик Билбао в двубой от 35-ия кръг на Ла Лига и измести Атлетико Мадрид от третото място в класирането.

Андалусийците изоставаха с 0:1 след първите 45 минути, но с много силна игра и благодарение най-вече на Евер Банега, който се отчете с гол и асистенция, стигнаха до крайното 2:1. Така Севиля събра 63 точки, колкото има и Атлетико. Баските пък останаха девети с 48 точки.

Двубоят беше много жив и интересен. През първата част гостите от Севиля владееха повече топката, но имаха само един удар в очертанията на вратата. С пропуск пък се отчете Лукас Окампос, който беше изведен добре пред вратата, но не уцели вратата. Така се стигна до 29-ата минута, когато домакините откриха резултата чрез Андер Капа, който намери добре една рикоширала в защитник на Атлетик топка и я прати в мрежата.

След почивката гостите вдигнаха сериозно оборотите в търсене на изравнително попадение. В 56-ата минута далечен изстрел на Сусо намери очертанията на вратата, Унай Симон изби, но Серхио Регилон се подхлъзна и не успя да направи добавка. Последва нова възможност пред андалусийци, но Симон отново беше на мястото си. Опитите на Атлетик да изнесе топката по-далеч от половината си не се увенчаваха с успех.

Така се стигна логично до изравняването на резултата. Това се случи в 69-ата минута, когато Евер Банега порази вратата на домакините с удар директно от пряк свободен удар. В 74-ата минута Банега се оказа в ролята на асистент, след като Мунир Ел Хадади засече с глава негово центриране в наказателното поле и направи обрата на "Сан Мамес" пълен.

Футболистите на Атлетик живнаха и бяха близо до изравняване в 84-ата минута, но вратарят на Севиля Ясин Буну спаси. Севиля получи нов шанс за попадение, но Симон отрази удар на Окампос.В крайна сметка резултатът остана непроменен и така Севиля се поздрави с победата.

Дани Гарсияжълт картон Дани Гарсия  90'
89' Лукас Окампос  Лукас Окампосизлиза
Кенан Кодровлиза Кенан Кодро
74' Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададигол
69' Евер Банега  Евер Банегагол
Оскар де Маркосжълт картон Оскар де Маркос  68'
65' Лукас Окампос  Лукас Окампосжълт картон
64' Жоан Жордан  Жоан Жорданизлиза
Мунир Ел Хадади  Мунир Ел Хададивлиза
Юсеф Ен-Несири  Юсеф Ен-Несириизлиза
Люк де Йонг  Люк де Йонгвлиза
Oihan Sancetизлиза Oihan Sancet  46'
Оскар де Маркосвлиза Оскар де Маркос
44' Евер Банега  Евер Банегажълт картон