Гълъбинов с гол, асистенция и контузия 10 юли 2020 | 23:56
Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара гол, даде асистенция, но за голямо съжаление и се контузи в рамките на само 27 минути игра. Таранът, който демонстрира отлична форма през последните седмици отново бе титуляр за Специя при домакинството на Козенца от 33-ия кръг на Серия “Б”.
Националът на България даде аванс на “бяло-черните” още в шестата минута, когато се освободи от своя персонален пазач и заби топката с глава в мрежата на “вълците”. Гълъбинов избухна с хеттрик в Италия (видео) Попадението е негово шесто за сезона, но пето след подновяването на калчото преди няколко седмици. Отличната форма на българина продължи да радва домакините, които в 20-ата минута удвоиха своята преднина. Този път Гълъбинов асистира на Гуаси, който просто трябваше да се разпише.
За съжаление в 27-ата минута мощният нападател тръгна да спринтира за едно дълго подаване към него, но се хвана за дясното бедро и моментално поиска смяна. Лекарският щаб се опита да разбере какво му се е случило, а той се прибра в съблекалнята.
Гълъбинов вкара, но Специя се провали в края След почивката съотборниците на Гълъбинов вкараха още три гола и записаха разгромен успех с 5:1. Първо две попадения реализира Мастину (51, 55), а след това и резервата на българина Н`Зола (66) се разписа, но получи и картон, който ще го извади от следващата среща, където най-вероятно и родният национал няма да бъде на разположение.

Преди последното попадение на Специя, Брукини (61) отбеляза почетният гол за гостите.

Специя има вече актив от 53 точки, след като записа 15-ия си успех за сезона, като се изкачи на четвърта позиция. Гостите останаха на предпоследното 19-то място с 31 точки.

Добави коментар Коментари (2)

Вкаранга (Гост) 2 отговор
11 юли 2020 | 01:19

Десподов, Краев, Гълъбинов и Чочев, стига да са здрави, са задължителни за националния! Рейтинг: 26 2

Вкаранга (Гост)
11 юли 2020 | 11:03

Кристиян Димитров също е задължителен в центъра на защитата заедно с Божиков. Няма в момента централни защитници, играещи на по-високо ниво! Мартин Минчев не е за мен все още твърд титуляр, но в Спарта ще научи много и нищо чудно до баражите да е най-добрият избор за ляво крило. Рейтинг: 2 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

честно казано (Гост)
11 юли 2020 | 03:10

не мисля, че Чочев е показал с нещо , че мястото му трябва да е гарантирано след контузията. Естествено се надявам и това да стане. забравяш бившия най- добър защитник на Ботев, както и най- обещаващият , но също вече бивш играч на Морето. Като цяло има някаква по- добра основа от това , което гледахме СЛЕД отказването на 3те коня. Рейтинг: 4 0

дасдас (Гост) 1 отговор
11 юли 2020 | 00:40

Гълъбинов очевидно си играе в Италия. Не знам защо скоро не е бил викан Рейтинг: 17 1

11 юли 2020 | 01:21

Защото играчи като Ицо Великана, Пашов Скандинавеца, Крум Стоянов и Жоро Сърмата са по-добри... според националния селекционер! Рейтинг: 7 1

Българи зад граница

Димитър Велковски пред Sportal.bg: Ще съм щастлив, ако се озова в националния отбор (видео) 24 септември 2020 | 10:40
Велковски с асистенция за разгромна победа на Серкъл Брюж 21 септември 2020 | 23:57
Каляри набеляза заместник на Десподов 23 септември 2020 | 16:40
Шарльороа и Горанов подхлъзнаха Партизан след продължения 24 септември 2020 | 22:30
Стойчо Младенов с равенство в Казахстан (видео) 21 септември 2020 | 05:12
Спарта (Прага) направи впечатляващ обрат срещу Карвина 14 септември 2020 | 01:22
Станислав Костов дебютира за Олимпиакос Никозия 23 септември 2020 | 21:22
Унгарци представиха Вутов 23 септември 2020 | 17:36
Фатих Терим пожела Десподов 23 септември 2020 | 12:43
Антони Иванов напуска Университатя Крайова 22 септември 2020 | 13:03
Отборът на Страхил Попов поднесе втора поредна изненада (видео) 22 септември 2020 | 04:57
Десподов вече тренира с основната група 21 септември 2020 | 22:19
Георги Костадинов се размина с контузия в слабините 21 септември 2020 | 16:03
Слован с равенство срещу Жилина, Божиков не игра 20 септември 2020 | 22:41
Лясков на пейката при загуба на Олимпия 20 септември 2020 | 22:27
Пашов и Чандъров титуляри при равенство на Академика (видео) 20 септември 2020 | 21:52