Надеждата за Леганес е жива (видео) 12 юли 2020 | 22:32
Леганес се наложи с 1:0 над Валенсия и показа, че до последно ще се бори за оставането си в Ла Лига. Рубен Перес вкара от дузпа единствения гол в двубоя, а капитанът на гостите Даниел Парехо пропусна от бялата точка след почивката. Повече от половин час Леганес игра в намален състав заради червения картон на Джонатан Силва, но неговите съотборници удържаха победата.

Мачът започна по-добре за Валенсия и след силен удар на Гонсало Гедеш топката срещна гредата, но после "прилепите" за пореден път в последните седмици направиха груба индивдуална грешка в защита. Жофри Кондогбия блъсна футболист на Леганес в наказателното поле и домакините получиха дузпа, която Рубен Перес превърна в гол.
В 27-ата минута Муктар Диакаби стреля опасно с глава, но Иван Куеяр спаси. В края на полувремето реферът Марио Мелеро подмина претенциите на домакините за нова дузпа.

Веднага след почивката Феран Торес вкара гол, който беше отменен заради засада. В 53-ата минута Джонатан Силва спря контра на Валенсия с нарушение в центъра, което означаваше втори жълт картон за аржентинеца и човек по-малко за Леганес.
Скоро след това Родриго Тарин докосна топката с ръка в наказателното поле на домакините. Мелеро прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка, но Иван Куеяр спаси удара на Даниел Парехо. Голям шанс за гол пропиля и Алесандро Флоренци, който от няколко метра не уцели вратата.

В добавените 7 минути към редовното време футболистите на Леганес действаха с пределна концентрация и устискаха така ценната победа, която ги доближи на 3 точки от спасителното 17-о място. В оставащите си два мача отборът на Хавиер Агире ще гостува на Атлетик Билбао и ще приеме Реал Мадрид

Айтор Руйбалжълт картон Айтор Руйбал  80'
74' Габриел Паулиста  Габриел Паулистаизлиза
Канг-Ин Лий  Канг-Ин Лийвлиза
Роке Месажълт картон Роке Меса  70'
64' Хауме Коста  Хауме Костаизлиза
Денис Черишев  Денис Черишеввлиза
Даниел Вас  Даниел Васизлиза
Алесандро Флоренци  Алесандро Флоренцивлиза
Мигел Герероизлиза Мигел Гереро  62'
Роке Месавлиза Роке Меса
Джонатан Силвачервен картон Джонатан Силва  54'
46' Жофри Кондогбия  Жофри Кондогбияизлиза
Феран Торес  Феран Торесвлиза
Кевин Родригесизлиза Кевин Родригес  22'
Брайън Хилвлиза Брайън Хил
Рубен Пересдузпа Рубен Перес  18'
9' Даниел Вас  Даниел Васжълт картон