ЦСКА-София унищожи Берое и влетя в Европа (видео+галерия) 12 юли 2020 | 22:50
ЦСКА-София извоюва по безапелационен начин квотата си за Лига Европа, след като разгроми Берое с 5:0 в мач от последния, 31-ви кръг на efbet Лига. Резултата откри Евандро (4), а Валентин Антов удвои (24). След почивката на два пъти се разписа Тиаго (70, 77), а Али Соу (81) оформи крайното 5:0.

Преди началото на двубоя домакините поздравиха легендарния Димитър Пенев по случай 75-годишния му юбилей.

ЦСКА-София се нуждаеше само от точка, която да му осигури второто място и директна квота за Лига Европа, но футболистите на Стамен Белчев не заложиха на това, поеха инициативата още с началния съдийски сигнал и не я изпуснаха до последните минути.

Напористата игра на червените даде резултат още в 4-ата минута. Тиаго намери Евандро в наказателното поле, бразилецът овладя, след което вкара в близкия ъгъл на Ганев за 1:0. Само 180 секунди по-късно домакините като по чудо не отбелязаха второ попадение. Малинов пусна към Соу, който отклони с глава на празно пространство в наказателното поле на Берое. Защитник на заралии се размина с топката, но Кери стреля над вратата очи в очи с Ганев.

Логичното се случи в 24-ата минута, когато ЦСКА-София стигна до второ попадение. В тази ситуация двама футболисти в червено излязоха срещу един в зелено от центъра на терена. Тиаго напредна и подаде към Антов, който влезе навътре и от границата на наказателното поле пусна топката покрай излизлия около точката на дузпата Ганев.

В 34-ата минута и Берое застраши противниковата врата за първи път. Това стори Иван Минчев, който стреля добре от фаул над стената, но Бусато демонстрира рефлекс и изби в корнер.

През първия четвърт час на втората част домакините намалиха драстично темпото и поради тази причина заралии изравниха играта. Това се промени в 63-ата минута, когато червените се възползваха от грешка на противниковата отбрана при разиграване на топката, Антов отне и подаде към Соу, който шутира от 20 метра, но в аут.

Две минути по-късно Берое пропусна първото си и единствено чисто голово положение. След центриране от фаул топката бе върната към Макоута, който от метър и половина стреля с глава в аут.

В 70-ата минута отбраната на старозагорци допусна нова груба грешка. Антов дриблира на скорост отляво в половината на гостите и намери Соу. Таранът преодоля със спринт двама защитници и въпреки че си бутна малко дълго топката, Ганев закъсня да излезе, а след това атакува неразчетено Соу и го повали на земята, за което реферът Георги Давидов отсъди дузпа. Тиаго я реализира с шут в горния десен ъгъл за 3:0.

Седем минути по-късно португалецът се разписа още веднъж. Резервата Пинто, за когото това бе последен мач с червената фланелка, изведе брилянтно Енрике, който от своя страна пусна към Тиаго и халфът без проблем вкара на празна врата втория си гол в мача.

Наказателната акция на ЦСКА-София продължи и в 81-ата минута, когато централният защитник Георги Маджаров не успя да изчисти топката и тя бе овладяна от Соу, който останал сам срещу вратаря оформи крайното 5:0.

5:0 Али Соу 81

ЦСКА-СОФИЯ: 13. Бусато, 19. Турицов, 28. Гълъбов, 11. Занев, 18. Мазику, 26. Антов, 15. Малинов, 8. Кери, 20. Тиаго, 10. Евандро, 22. Соу

БЕРОЕ: 33.Ганев, 5. Мезаг, 10. Макоута, 11. Фал, 19. Василев, 20. Фуртадо, 21. Йосипович, 22. Мерло, 25. Ангелов, 27. Стоянов, 73. Минчев

Енрике Рафаелвлиза Енрике Рафаел
52' Никола Маринов  Никола Мариновизлиза
Георги Маджаров  Георги Маджароввлиза
46' Крум Стоянов  Крум Стояновизлиза
Никола Маринов  Никола Мариноввлиза
41' Крум Стоянов  Крум Стояновжълт картон
39' Теди Мезаг  Теди Мезагжълт картон
Евандро
4'
Валентин Антов
24'
Тиаго Родригес
70'
77'
Али Соу
81'

Добави коментар Коментари (159)

... (Гост) 159 отговор
13 юли 2020 | 21:15

Да не отпаднат пак на жребия... все пак са първият отбор в Европа отпадал още на жребия Рейтинг: 1 1

Тъпчо (Гост)
15 юли 2020 | 05:48

Леца даже не е там... Рейтинг: 1 0

PARIONLINE (Гост) 158 отговор
13 юли 2020 | 17:36

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. ----------------- P A R I N E O B U X L I V E Рейтинг: 0 0

ZAPAD (Гост) 157 отговор
13 юли 2020 | 16:20

цдна-литекс - отбора на малцинствата позор за БЪЛГАРИЯ.Най-успешния и обичан отбор е само един ЛЕВСКИ СОФИЯ Рейтинг: 1 4

13 юли 2020 | 11:45

Вижте как Перукан Михайлов ще продължава да съсипва Левски София с присъствието си https://youtu.be/4Kgnfbe7H18 Рейтинг: 0 0

13 юли 2020 | 09:54

Дупена купена булка. Берое най редовно се дупи. Дупена купена булка. Рейтинг: 2 5

ОРАНЖЕВИ КЛЕТНИЦИ (Гост) 152 отговор
13 юли 2020 | 09:50

Много ми е странно, защо оранжевите армейци непрекъснато споменават, че при фалит Левски ще играе в "А" окржъжна група ?!?! Нямам спомен, преди да се прекръсти на Литекс, техния мил покойник ЦСКА да е играл в "А" окръжна ?!?! Помня, че игра във "В"!! Рейтинг: 6 6

13 юли 2020 | 08:48

До УЕФА са пуснали ВАДУЦ и АЕК ЛАРНАКА за служебно връщане на ЕВРОИДИОТА в ЛИГА ЕВРОПА. Рейтинг: 16 1

Тарас Хибридоленко (Гост)
13 юли 2020 | 11:51

Не мижитурка, от УЕФА постоянно получават писма, че тирето е ребрандирания Литекс, ама за това дума не обелваш нали нерез шугав... Рейтинг: 0 5

Армеец (Гост)
13 юли 2020 | 12:55

Ако сме Литекс няма от ФИФА и УЕФА да искат да се плаща за бивши футболисти на ЦСКА Рейтинг: 3 0

Армеец (Гост) 148 отговор
13 юли 2020 | 08:45

Няма мое няма твое всички клеца ме Берое Рейтинг: 11 3

Армеец (Гост) 147 отговор
13 юли 2020 | 08:44

БРАВО АРМЕЙЦИ!!!!!!! (Гост) 146 отговор

Така се НАКАЗВАТ игралните СИМУЛАТИВНО с/у ГОВЕДАТА в Стара Загора. Рейтинг: 15 0

Само ЦСКА (Гост) 145 отговор
13 юли 2020 | 08:18

Сините мишлета за малко изпълзяха от дупката и сега вече пак са си там,където им е мястото Рейтинг: 18 2