Гол в 96-ата минута остави Манчестър Юнайтед извън топ 4 (видео) 14 юли 2020 | 00:00
Манчестър Юнайтед пропусна възможността да се изкачи на трето място във временното класиране на Премиър лийг, след като допусна късен изравнителен гол и завърши 2:2 със Саутхамптън на "Олд Трафорд". "Светците" поведоха с гол на Стюарт Армстронг (12'), но Маркъс Рашфорд (20') и Антони Марсиал (23') направиха пълен обрат за по-малко от три минути. В 96-ата минута Майкъл Обафеми реализира изравнителното попадение, което остави "червените дяволи" на пета позиция с еднакъв брой точки с Лестър и една по-малко от Челси.

Иначе чудесната серия на тима на Оле Гунар Солскяер без загуба продължава. Отборът няма поражение вече в 18 поредни срещи.

За първи път от януари/февруари 1993 година Манчестър Юнайтед излезе с непроменен стартов състав в пети пореден двубой в Премиър лийг. Пол Погба и Бруно Фернандеш отново ръководеха играта в халфовата линия, а Маркъс Рашфорд, Атнони Марсиал и Мейсън Грийнууд оформиха скоростното нападателно трио на домакините.

В състава на Саутхамптън също нямаше никакви промени и Ралф Хазенхютъл заложи на еднаква единайсеторка за трети пореден път.
Двата отбора изиграха много интригуващо и динамично първо полувреме. Саутхамптън започна доста добре на "Олд Трафорд", като "светците" създаваха проблеми на Юнайтед с високата си преса. В десетата минута домакините можеха да поведат, когато Марсиал излезе очи в очи с Маккарти, но не успя да го преодолее. Минута след това пресата на Саутхамптън даде резултат. Дани Ингс притисна Погба, който загуби топката пред наказателното поле на "червените дяволи". Нападението продължи наляво към Редмънд, който центрира добре към Армстронг. Последният преодоля Де Хеа с второто си докосване.

Манчестър Юнайтед обаче отговори много бързо. В 16-ата минута гол на Рашфорд правилно бе отменен заради засада, но четири минути след това английският национал изравни. Пол Погба се реваншира отчасти за грешката си, след като намери Марсиал, който много добре задържа, след което асистира на Рашфорд, който стреля остро в далечния ъгъл - 1:1.

По-малко от три минути след това обратът бе факт. Атаката отново мина през Погба, който продължи към своя партньор в халфовата линия Бруно Фернандеш. Португалецът видя Марсиал отляво. Французинът се справи лесно с Уокър-Питърс и простреля Маккарти до близката греда.
В самия край на първата част Ромеу влезе доста опасно в краката на Грийнууд. Халфът на Саутхамптън обаче се отърва без никакъв картон в тази ситуация.
В началото на второто полувреме гостите имаха претенции за дузпа. Удар на Ингс бе блокиран от Магуайър в наказателното поле, но след това Армстронг се пласира пред тялото на централния бранител и падна, след като бе побутнат в гръб. Реферът даде знак, че играта трябва да продължи.
В 55-ата минута Рашфорд отправи много хубав удар от около 25 метра, след който топката профуча в близост до дясната греда на вратата на Маккарти.
Саутхамптън отговори с прострелно центрирана на Уорд-Праус отдясно, но Дани Ингс и Че Адамс не успяха да засекат.

Солскяер реши да замени Погба с Фред, а Шейн Лонг влезе е игра за "светците" на мястото на Адамс.

В 69-ата минута Рашфорд проби на скорост, размени подавания с Марсиал, но в последния момент не успя да прати топката във вратата, защото Бертранд се намеси и блокира изстрела му.
Люк Шоу получи контузия при опита си за едно центриране отляво и 1/4-час преди края бе заменен от Брендън Уилямс.
В последните минути Саутхамптън наложи натиск, а Юнайтед се затвори. В 86-ата Давид Де Хеа се отличи в много важна намеса, след като спаси силен удар на Редмънд, който проби добре отляво.
Юнайтед завърши двубоя с човек по-малко, след като  и Брендън Уилямс получи тежка контузия след болезнен сблъсък с Уокър-Питърс. Солскяер обаче бе направил всичките си смени.
Саутхамптън се възползва максимално от това и в шестата минута на добавеното време стигна до изравнителен гол. Уорд-Праус центрира от корнер, Беднарек продължи с глава на близката греда, след което Майкъл Обафеми засече отблизо за крайното 2:2.
Фред Фред17
Аарън-Уан Бисакажълт картон Аарън-Уан Бисака  90' Майкъл Обафеми  Майкъл Обафемигол
87' Ориол Ромеу  Ориол Ромеуизлиза
Брендън Уилямсвлиза Брендън Уилямс
70' Стюарт Армстронг  Стюарт Армстронгизлиза
William Smallbone  William Smallboneвлиза
64' Че Адамс  Че Адамсизлиза
Шейн Лонг  Шейн Лонгвлиза
Пол Погбаизлиза Пол Погба  63'
Фредвлиза Фред
56' Кайл Уокър-Питърс  Кайл Уокър-Питърсжълт картон
53' Джак Стивънс  Джак Стивънсжълт картон
44' Джеймс Уорд-Праус  Джеймс Уорд-Праусжълт картон
Антони Марсиалгол Антони Марсиал  23'
Маркъс Рашфордгол Маркъс Рашфорд  20'
12' Стюарт Армстронг  Стюарт Армстронггол
0
12'
Стюарт Армстронг
Маркъс Рашфорд
20'
Антони Марсиал
23'
90'
Майкъл Обафеми

Добави коментар Коментари (61)

Защо (Гост) 61 отговор
14 юли 2020 | 18:24

заблуждавате с това заглавие? Спокойно може да спестите минутата. Сега всички мачове се играят до 96-7-8-а минута, заради паузите за освежаване. Не е като съдията да е дал 4 минути продължение и да е удължил до фърги-тайм т.е. до домакински голс на ОТ. Рейтинг: 1 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

PARIONLINE (Гост) 60 отговор
14 юли 2020 | 16:20

СПЕ ЧЕЛЕЕТЕ ДО 699$ НА МЕСЕЦ. ЕДИНСТВЕНОТО КОЕТО ТРЯБВА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА СЕ РЕ ГИСТРИРАТЕ. БЕЗ ДА ВЛАГАШ СОБСТВЕНИ СРЕДСТВА 11 ТОП САЙТА. ЗА ПОВЕЧЕ ИНФО ТУК. -------------------------------------- B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

хаха (Гост) 59 отговор
14 юли 2020 | 13:45

имаше чиста дузпа за Саутхямптън, когато дървото бутна с ръце Ингс. Още поне 2-3 фала не свири съдията около наказателното на Юнайтед. Поне днес нямаше редовната симулация и олд трафордка. Не знам къв футбол гледат феновете на тоя отбор, но явно нямат идея какво значи добър футбол. Юнайтед са много далеч от него. Това, че се развъртяха срещу няколко слабака и срещу Шефилд Юнайтед без защита, нищо не значи. Ако днес им беше мачът срещу Шефийлд, резултатът щеше да е абсолютно наобратно. Рейтинг: 2 5

14 юли 2020 | 15:55

НИщо, нали ти разбираш от футбол. Да ти напомня, че и Мейсън Грийнуд трябваше да изгонят, че с глезена си ритна Ориол Ромеу. Изрод, за малко да му нацапа бутоните с кръв. Рейтинг: 2 2

... (Гост) 58 отговор
14 юли 2020 | 11:49

Полуръста и тоя съдия е хванал Рейтинг: 5 0

50/50 (Гост)
15 юли 2020 | 16:23

Абсолютно си прав колега и аз мисля така. Играха прекалено груб футбол срещу нас и да.... Само в Англия това не е картон... Дори жълт. Ако си спомняш мача с Ливърпул в който карагър счупи крака на нани, не получи даже картон. След толкова години даже и извинение не е получил. За да е велик един клуб Играчите му трябва да имат мъжкар ски манталитет, а не само голо его. Рейтинг: 0 0

14 юли 2020 | 11:15

Феновете на селяните от Челси нека се радват, сега им е паднало. Ще реват обаче като се класираме в Топ 4! Рейтинг: 9 10

Челси (Гост)
14 юли 2020 | 11:55

Най-скъпата част на Лондон, и точно ти да викаш селяни!?!? Пикото ти вреди сериозно... Рейтинг: 8 5

Фенчета на шити (Гост) 54 отговор
14 юли 2020 | 11:03

Другия път пак да се радвате на загуба срещу шити щото Лувъра остава втори Ша подобрите рекорда си за безтитлие от 27 сезона продажници Рейтинг: 5 1

14 юли 2020 | 10:14

Смятам че журналистите на цяло да забравили каква иеми работат. Работата на един спортен коментатор е да коментира мача кои на кого подава тъчове ъглови удари дуспи нарушение всичко това без да Исказват обаче мнение . Анализите се правят от анализатори хора разбиращи от футбол Рейтинг: 6 0

Ох (Гост) 51 отговор
14 юли 2020 | 10:09

Ще бъда кратък за коментаторите на англиските мачове. Катоги слуша човек колко разбират сигурно ако вземат да тренират българските национали световни шанпиони щени направят . То неса схеми то неса навлизане навътре пасове в дълбочина кои играч как се движел какви пространства отварял и ред ред други такива Рейтинг: 5 1

14 юли 2020 | 09:17

Не разбирам как не го разбират, че с този дефанзивен подход в края даваш на противника точно това което иска! Рейтинг: 9 0

Офф (Гост) 48 отговор
14 юли 2020 | 08:37

Жалко, много жалко. От 70-та минута знаех, че ще вкарат от статично след разбъркване в наказателното, бях сигирен. Изпуснаха си мача Юнайтед. Марсиал и Рашфорд с невиждани пропуски, Погба и Бруно бяха слаби и въпреки това не трябваше да бъдат сменяни. Тотална грешка на Оле да смени центъра, сто пъти преепопитам нападението да беше сменил, загубихме всякаква креативност. Лош късмет, че играехме с 10 души, а всъщност не знам защо светците не играеха с толкова още от първото полувреме. Не знам как този опит за прекратяване на кариерата на младия Грийнууд не беше забелязан пт ВАР. Отново доказателство, че ВАР е тотал щета и допуска много грешки. Но това естествено не очаквам сега от другите отбори някой да го спомене.. Но ако не беше в ущърб на Юнайтед, а на противника им който и да е той, само гледай какво става. Много омраза виждам в коментарите. Жалко. Но такива сте вие. Никой няма да каже, пе след паузата Юнайтед е отборът, който играе най-убедително, направиха рекорд по резултатност, играят атрактивен за окото футбол, вкарват красиви голове. Но пък и има защо хората да са озлобени след толкова десетилетия доминация. И все пак остават с най-благоприятната програма до края и всичко е в техни ръце. Рейтинг: 17 10

14 юли 2020 | 08:44

Жалко е бутането на този провинциален отбор!?!? Примерите са десетки!!! Рейтинг: 26 16

1912 (Гост)
14 юли 2020 | 08:48

Не, приятелю. Няма омраза, а свежи спомени от близкото ви минало, когато безобразно и скандално грозно мачовете ви се играеха 'до гол'... Това не се забравя! Нито отменените голове срещу вас, нито проспаните засади, нито несправедливо изгонените противници... Помним и част от 'контингента' ви : Хауърд Уеб, Майк Райли, Фил Дауд, Марк Клатънбърг, за съжаление!. Аткинсън, той още свири, б.оклукът му с б.оклук, и още толкова 'обединени юнаци'... Но ти не се тревожи ! Последният мач гостувате на Лестър. Сигурен съм, че вече е създадена организация за събитрието... Рейтинг: 28 14

до Офф (Гост)
14 юли 2020 | 10:50

Ако искаш отборите да излизат с 10 души срещу вас, а ? имало червен картон, Ромеу не го направи с умисъл, а като сме тръгнали да говорим за ощетяване, защо не дадоха чиста дузпа за Саутхямптън - бутане отзад в наказателното поле е чиста дузпа Рейтинг: 9 5

Самураят (Гост) 47 отговор
14 юли 2020 | 08:29

Умрялтед ще са несамо извън топ 4 но извън топ реалността!На 1.8 аз Самураят и Матрицата ще ги ликвдираме затриеме окончателно и няма да съществуват!Аааааа..... Рейтинг: 11 9

Вижоще

Англия

Ливърпул пребори Мидтиланд с исторически гол и дузпа, но проблемите все повече затискат Клоп (видео) 27 октомври 2020 | 23:55
Манчестър Сити без никакви проблеми взе първа победа във Франция (видео) 28 октомври 2020 | 00:12
Още двама нидерландци в сметките на Барса, битката ще е с Юве и Арсенал 27 октомври 2020 | 11:32
Солскяер обясни защо не разчита толкова на Ван де Беек 27 октомври 2020 | 16:16
Лампард връща Рюдигер в състава 27 октомври 2020 | 18:08
Артета и Еду били на различно мнение за най-скъпото попълнение на Арсенал 27 октомври 2020 | 16:59
Солскяер за Лайпциг: Интересен за гледане тим с интересен треньор 27 октомври 2020 | 17:02
Ливърпул показа 50-милионната нова база, на която ще се премести през следващия месец 27 октомври 2020 | 16:28
Гуардиола обясни защо не купи нов нападател през лятото 27 октомври 2020 | 12:08
Магуайър отговори на коментарите за неотсъдената дузпа 27 октомври 2020 | 10:59
Кейн: Този отбор може да постигне нещо специално 27 октомври 2020 | 05:46
Манчестър Юнайтед не се е отказал от Санчо и Холанд 27 октомври 2020 | 02:25
Моуриньо хвали Кейн и Сон след успеха над Бърнли 27 октомври 2020 | 01:44
Агуеро може да отсъства около месец 27 октомври 2020 | 01:08
Комбинацията Кейн-Сон отново донесе успех на Тотнъм (видео) 26 октомври 2020 | 23:57
Играчи на УБА се разписаха два пъти, но това им донесе една точка срещу Брайтън 26 октомври 2020 | 21:20