Солскяер няма да пази играчите преди сблъсъка с Челси 15 юли 2020 | 14:52

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Оле Гунар Солскяер не възнамерява да дава почивка на основните си футболисти, за да ги запази свежи за полуфиналния мач с Челси в турнира за купата на Англия в неделя. Преди това, в четвъртък, "червените дяволи" гостуват на Кристъл Палас, който се намира в серия от пет последователни загуби.

"Изборът на състав за мача в четвъртък няма да бъде съобразен с мача в неделя. Неделният двубой няма общо с първенството и въобще не съм мислил за него", каза Солскяер.

Манчестър Юнайтед води битка с Челси и Лестър за трето и четвъртото място в първенството, като 20-кратните шампиони имат равен брой точки с Лестър - по 59, но малко по-лоша голова разлика. Челси е пред тях с 63 точки, но и с мач повече.

"Имаше няколко оплаквания преди мача със Саутхамптън в понеделник, но за него всички успяха да се възстановят. Надявам се, че тези хора и сега ще бъдат на линия, но е възможно да има едно или две нови лица в стартовия състав", добави мениджърът, който заложи на една и съща единадесеторка в последните пет шампионатни двубоя.

Най-сериозни се очертават проблемите в левия край на защитата, където и Люк Шоу, и Брандън Уилямс получиха травми в срещата със "светците" и не я завършиха. "Глезенът на Люк е подут и той ще получи цялото необходимо време, за да се възстанови. Брандън е с аркада и не знам дали ще може да играе. Никой от тях не тренира вчера", завърши Солскяер.

Жайро Ридевалдвлиза Жайро Ридевалд
78' Антони Марсиал  Антони Марсиалгол
Джеймс Макартъризлиза Джеймс Макартър  72'
Джефри Шлупвлиза Джефри Шлуп
65' Хари Магуайър  Хари Магуайържълт картон
63' Скот Мактоминей  Скот Мактоминейизлиза
Неманя Матич  Неманя Матичвлиза
62' Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудизлиза
Джеси Лингард  Джеси Лингардвлиза
45' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордгол
36' Аарън-Уан Бисака  Аарън-Уан Бисакажълт картон
0
45'
Маркъс Рашфорд
78'
Антони Марсиал

Добави коментар Коментари (5)

гавра (Гост) 5 отговор
16 юли 2020 | 00:27

Браво като сьдията гледаше отблизо балтийте на Саутхямптьн Нямат и един жьлт картон Аз се чудя защо стбора игра страхливо Причината е че тези мрьвки извадиха балтийте Осакатиха Люк Шоу счупиха главата на Брандьн Уйлям и елиминираха и Грийнуд Още два такива отбора и няма да има с кой да играе Олето Рейтинг: 5 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

15 юли 2020 | 22:14

Само това остава. Да жертваме първенство заради ФА. Безумно ми се струва! Рейтинг: 1 0

Xxx (Гост) 3 отговор
15 юли 2020 | 20:12

К'ва почивка, бе по. мак? Челси имат изигран мач в повече и, ще ви треснат на Уембли! Рейтинг: 1 3

Малее (Гост) 2 отговор
15 юли 2020 | 17:22

Кво ви пука ф. А къп да пуска 2рия отбор важно е 4място Рейтинг: 4 2

1 (Гост) 1 отговор
15 юли 2020 | 16:50

Само не разбирам защо единия отбор има 48 часа за почивка повече преди мача помежду им? С тази натоварена програма това е жестоко предимство за играчките на Абрамович. Рейтинг: 9 4

15 юли 2020 | 22:16

Два дена почивка преди мач с изпадналия Норич е абсолютно същото като два дена почивка преди полуфинал в ФА, за който другия отбор има два пъти повече време! Рейтинг: 5 1