Джеко бележи, Рома с трета поредна победа (видео) 16 юли 2020 | 00:45
Рома се възползва от грешната стъпка на Наполи и вече има преднина от 4 точки на 5-ото място в Серия "А". "Вълците" надвиха с 2:1 Верона след попадения на Жордан Верету и Един Джеко, а Матео Песина беше точен за гостите с пета.

Джеко действаше на върха на атаката на Рома, подпомаган от Хенрих Мхитарян и Лоренцо Пелегрини. За гостите от Верона в предни позиции стартира Валерио Вере, а Матия Дзакани и Матео Песина бяха другите офанзивни фигури в състава на Иван Юрич.
Джанлука Манчини отправи първия опасен удар към вратата на Верона, а в 8-ата минута домакините получиха дузпа, отсъдена за нарушение на Алън Емпереур срещу Пелегрини. Останаха съмнения дали бранителят на гостите не стигна пръв до топката, но Енцо Мареска посочи бялата точка и Верету откри резултата.

В средата на полувремето Мхитарян удари греда след комбинация с Джеко, а шут на Бруно Перес беше блокиран от бранител в жълто. В добавенто време на първата част "вълците" направиха много красива атака, при която Леонардо Спинацола центрира на главата на Джеко и таранът реализира своя гол номер 15 през сезона.
Интригата се върна в 47-ата минута след не по-малко атрактивна комбинация. Подаването достави Дзакани, а Песина отклони топката с пета и показа, че Верона няма да се предаде. Рома обаче продължи да е по-активният отбор и Джеко пропусна от удобна позиция, стреляйки в аут.

В 65-ата минута Мхитарян също пропусна да вкара трети гол за "джалоросите", а в 68-ата Марко Силвестри спаси удар на Манчини. Верона допускаше много грешки в защита, а поредната от тях не беше наказана от Мхитарян.
В последните минути Верона не успя да притесни сериозно отбраната на Рома и "вълците" за трети път през сезона записаха три поредни победи. В следващия кръг отборът на Пауло Фонсека ще посрещне Интер, а Верона ще е домакин на Ааталанта.

Диего Перотивлиза Диего Пероти
83' Софиан Амрабат  Софиан Амрабатизлиза
Емануел Агиеманг-Баду  Емануел Агиеманг-Бадувлиза
Мигел Велосо  Мигел Велосоизлиза
Мариуш Степински  Мариуш Степинскивлиза
Браян Кристантежълт картон Браян Кристанте  78'
Николо Дзаниоложълт картон Николо Дзаниоло  71'
67' Матео Песина  Матео Песинажълт картон
излиза   66'
Браян Кристантевлиза Браян Кристанте
Лоренцо Пелегриниизлиза Лоренцо Пелегрини
Николо Дзаниоловлиза Николо Дзаниоло
Бруно Пересизлиза Бруно Перес
Давиде Дзапакоставлиза Давиде Дзапакоста
64' Валерио Вере  Валерио Вереизлиза
Валентен Ейсерик  Валентен Ейсериквлиза
Джанлука Манчинижълт картон Джанлука Манчини  63' Матия Дзакани  Матия Дзаканиизлиза
Еди Салседо  Еди Салседовлиза
47' Матео Песина  Матео Песинагол
Един Джекогол Един Джеко  45'
19' Мараш Кумбула  Мараш Кумбулаизлиза
Федерико Димарко  Федерико Димарковлиза
Жордан Веретудузпа Жордан Верету  10'
9' Мигел Велосо  Мигел Велосожълт картон