Ман Юнайтед измъкна трудна победа на "Селхърст Парк" и остава в битката за ШЛ (видео) 17 юли 2020 | 00:17
Манчестър Юнайтед постигна трудна победа с 2:0 като гост на Кристъл Палас на "Селхърст Парк". "Червените дяволи" трябваше доста да се потрудят, за да си тръгнат с трите точки, но успяха да си свършат работата с попадения на Маркъс Рашфорд в 45-ата и Антони Марсиал в 78-ата минута. Домакините пък има за какво да съжаляват, тъй като стояха напълно равностойно през по-голямата част от срещата и също имаха своите шансове, като техен гол бе отменен след намесата на ВАР заради изключително тънка засада. Все пак Юнайтед постигна своето и с този успех запазва реални шансове да се пребори за място в топ 4 и да се класира за Шампионската лига.

"Орлите" излязоха с Джордан Аю като изнесен нападател, а по крилата действаха Уилфред Заха и Андрос Таунзенд. Триото в средата на терена бе съставено от Джеймс Макартър, Лука Миливойевич и Джеймс Маккарти.

Мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер пък бе избрал Антони Марсиал да бъде централен нападател с Бруно Фернандеш, Маркъс Рашфорд и Мейсън Грийнууд зад гърба му. Пол Погба и Скот Мактомини бяха двойката опорни халфове.

Кристъл Палас създаде първата голова възможност в мача още във 2-ата минута. Заха се освободи пред наказателното поле и шутира, но Давид Де Хеа бе заел добра позиция и спаси.

В 12-ата минута и гостите имаха нелош шанс. При едно центриране от корнер Хари Магуайър се извиси и стреля с глава, но над напречната греда.

В 30-ата минута Марсиал направи хубав пробив отляво и подаде за непокрития Грийнууд в наказателното поле, но младокът не успя да уцели топката добре и я прати встрани от вратата.

В 35-ата минута Погба падна след сблъсък със защитник в пеналта, но нямаше как да получи дузпа за подобно нещо.

Отново Хари Магуайър бе близо до гола в 39-ата минута, когато след центриране от корнер надскочи Мамаду Сако и стреля с глава, но покрай вратата.

Минута по-късно обаче Виктор Линдельоф сгреши при опит да пресече еднин пас и подаде топката в краката на Джордан Аю, който отправи мощен удар и Де Хеа трябваше да спасява.

В 41-ата минута гостите организираха атака на скорост, завършила с изстрел на Бруно Фернандеш, но отново неточен.

Две минути по-късно Заха се сблъска с Линдельоф в пеналта на Юнайтед, но и в този случай съдията не видя основания да посочи бялата точка.

В добавеното време на първата част гостите организираха хубава атака, Фернандеш подаде пас в коридор за Рашфорд, който елегантно си освободи пространство и вкара отблизо за 0:1.

След това и домакините имаха прекрасна възможност като Миливойевич стреля прекрасно от фаул и Де Хеа със сетни сили изби топката преди да влезе в сглобката на вратата.

Кристъл Палас започна силно второто полувреме и в 55-ата минута Джордан Аю засече центриране на Заха във вратата, но след разглеждане на ситуацията с ВАР се оказа, че ганаецът е бил няколко сантиметра в засада и попадението не бе зачетено.

Ново добро положение за лондончани имаше в 60-ата минута, когато Макартър стреля силно във вратата, но Де Хеа отново се намеси добре и улови.

Две минути след това "Червените дяволи" организираха хубава контра, завършила с диагонален удар на Рашфорд, но в ръцете на вратаря.

В 73-ата минута Джефри Шлуп напредна и шутира от границата на пеналта, но доста неточно.

В 75-ата минута Юнайтед бе много близо да удвои преднината си. Бруно Фернандеш бе намерен на точката на дузпата, но вместо да отбележи, отправи изстрел в гредата.

Три минути по-късно гостите добавиха втори гол на сметката си. Рашфорд стартира атаката, освобождавайки се от няколко съперници на левия фланг, комбинира с Бруно Фернандеш, след което подаде извеждащ пас за Марсиал, който с диагонален удар прати топката в мрежата за 0:2. За съжаление, след отбелязването на гола французинът се сблъска с Патрик ван Аанхолт и го контузи тежко.

В 87-ата минута Бруно Фернандеш отправи нелош удар в очертанията на вратата, но Висенте Гуаита спаси.

В 90-ата минута Заха се измъкна зад защитата, но Давид Де Хеа успя да скъси ъгъла и да избие с крак удара на нападателя.

В добавеното време и Гуаита показа добър рефлекс след диагонален шут на Рашфорд. По-късно пък гостите можеше да получат дузпа, след като Марсиал нахлу на скорост и бе спънат в наказателното поле, но съдията подмина безмълвен ситуацията.

В крайна сметка Манчестър Юнайтед измъкна победата и с 62 точки отново се залепи за Лестър, като двата тима имат равен актив и делят 4-ата и 5-ата позиция в таблицата. Кристъл Палас пък записа шеста поредна загуба и остава на 14-ата позиция с 42 точки.

Жайро Ридевалдвлиза Жайро Ридевалд
78' Антони Марсиал  Антони Марсиалгол
Джеймс Макартъризлиза Джеймс Макартър  72'
Джефри Шлупвлиза Джефри Шлуп
65' Хари Магуайър  Хари Магуайържълт картон
63' Скот Мактоминей  Скот Мактоминейизлиза
Неманя Матич  Неманя Матичвлиза
62' Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудизлиза
Джеси Лингард  Джеси Лингардвлиза
45' Маркъс Рашфорд  Маркъс Рашфордгол
36' Аарън-Уан Бисака  Аарън-Уан Бисакажълт картон
0
45'
Маркъс Рашфорд
78'

17 юли 2020 | 15:11

Сега чуковете ще ги наблъскат ли!?А после лисугерите!А преди това и сините лондорски дървари!?Мисля че ще хиксират с чуковете,лестър пада от тотнъм и последният кръг- мач ще е финал щото челси ще хиксира с пуля!Ако мунчу влезат в топ 4 ще изляза гол до психото и ще почна да рева да ме подрежат отдолу/скопят/и да ми забранят да зяпам голи жени и филми над 16 г!И ще поискам от фенове на мунчу/гейове-змейове/ да им козирувам и марширувам гол в баните пред емблемата на мунчу/сектата на Мун-сектата на футболната Сатана/! Рейтинг: 2 4

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Алкохоликът от Лудогорец (Гост) 43 отговор
17 юли 2020 | 11:52

Доволен съм,защото спечелихме.Важно е да влезем в топ 4 и ако ще да играем в стил отбор от Ефбет лига,влезем ли в топ 4,сезона е успешен.Може и една купа да спечелим,че тъкмо ще може да се подиграваме на лузърите,че имаме повече купи от тях.Умората беше явна.Надавам се Солскяер да разшири състава,защото с една и съща единайсеторка не можем да играем 38 кръга. Рейтинг: 7 3

МЮ (Гост) 42 отговор
17 юли 2020 | 11:44

още едно гостувана си взехме пък ни бяха доста трудни до скоро което е айляк жалко, че срещу саутхемптън не успяхме да вземе точките също труден мач, но отборът има прогрес и по отношение на резултати и по отношение на игра ГГМЮ Рейтинг: 8 3

!!! (Гост)
17 юли 2020 | 22:28

Пич, моля те, не пиши повече. Ужасно неграмотен си и нищо не ти се разбира. Плюс това ни излагаш! Рейтинг: 0 0

МЮ (Гост) 41 отговор
17 юли 2020 | 11:41

сега не разбирам като хората им го показаха, че засада има вярно не е 2 метра ама има кво пак мрънкат, че засада нямало Рейтинг: 6 1

lfc (Гост) 40 отговор
17 юли 2020 | 11:16

ВАРаджиите пак ги бутат, и пак не са в ТОП 4. Последният кръг губят срамно от Лестър с 0-4 и всичко СВЪРШВА! Преди това, разбира се, отпадане от Челси за ФА КЪП! А НИЕ ЛИ? НИЕ СМЕ ШАМП19НИ! Рейтинг: 8 13

Алкохоликът от Лудогорец (Гост)
17 юли 2020 | 11:50

Догодина вие лузърите ще ядете шпек салам на Грийнууд и Рашфорд! Рейтинг: 6 5

Георги (Гост)
17 юли 2020 | 14:39

Шамп20ни е по - добре от ШАМП19НИ. Другата таква лесна титла няма да взмете. Със сигурност бяхте най - добрия и най - постоянния отбор в Англия, но и всички останали отбори бяха мн зле. Реално тази година бяхте по - слаби от предния сезон, но пък конкурентите ви бяха на 10 пти по - зле Рейтинг: 3 1

чакащ свободата (Гост)
17 юли 2020 | 15:18

Ха дано стане както го искаш защото и аз така го искам!Но като раздавахте подаръци да не забравите и да дадете 1 т на сините дървари защото мунчу не го искате в шл а тия сините биха прекият ви конкурент нали!?Ако забравите това ще сте и гати и отбора и тогава по добре да си чупите купата/като Серхио Рамос преди години/!Не ви го пожелавам но след даването мача на Арсенал и то явно не би следвало да имат морал за хвърляне и точно срещу Челси! Рейтинг: 1 1

mdaaa (Гост)
18 юли 2020 | 13:07

Лампард, ако е умен и долен както беше Съра, в директния мач трябва да осакатят Фернандеш и Юнайтед нямат никъв шанс за никъде Рейтинг: 0 0

Мнение (Гост) 39 отговор
17 юли 2020 | 11:11

Труден мач беше. Някои играчи или нямаха ден, или имаше натрупана умора. Добре че миг гениалност на Рашфорд и Марсиал бяха достатъчни. Имахме и късмет, че техния нападател беше в засада със сантиметри. Вар се намеси добре тук. Рейтинг: 5 1

haha (Гост) 38 отговор
17 юли 2020 | 11:09

поредната съдийска победа. Да изсъхнат дано! Рейтинг: 7 9

МЮ фен (Гост)
17 юли 2020 | 15:09

Защо пак съдийска бе Пинко? При положение, че вече всеки гол се преглежда от ВАР дали е напълно редовен и след измерванията се вижда от всички пред екрана как онзи е с 5 см , но все пак е засада..., Ти какво искаш? - да признаят гола, само защото е срещу МЮ и да направят кефа на такива пъпчиви пубери като тебе? Та кое е съдиската победа? Пак някоя дузпа, която според вас е нередовна ли свириха? Какво? Два нормални редовни гола! Изпотиха се, не им беше лесен мач`като цяло, но и умората вече си казва думата, а в крайна сметка най-важни са 3-те точки! Рейтинг: 4 2

pff (Гост)
18 юли 2020 | 13:11

дори и да има засада, не даде чиста дузпа за Кристъл Палас, а да не говорим колко картона спести на Манчо. Нищо, то всичко се връща. Нали се сещаш, че добрата ви серия свършва в момента, в който някой изкара Фернандеш да почине 2-3 месеца в лазарета Рейтинг: 0 1

Xxx (Гост) 37 отговор
17 юли 2020 | 10:11

Уморени са момчетата... Кофтито е, че нямаме скамейка и разчитаме на едни и същи да се надяваме да няма контузий следващите мачове, че много лошо.. По едно време се зачудих, защо Оле пуска инстаграма...май искаше да си загуби мача... Едно отиграване не направи и всеедно играхме с 10 човека... Рейтинг: 5 0

Челси (Гост) 36 отговор
17 юли 2020 | 10:07

А всички обвиняваха Ливърпул че ги бута ВАР!?!??? Видяхте ли снощи, какво е аванта!!!! Мръсна селска сган!!! Рейтинг: 12 20

Фен на Челси възхвалява Л (Гост)
17 юли 2020 | 17:17

Що за джендър си ти!?! Рейтинг: 1 0

ИСТИНАТА (Гост) 35 отговор
17 юли 2020 | 06:26

Умора, умора, ама колко да са уморени? Те 3 - 4 месеца не играха. Вярно, че мачовете са на гъсто, ама първенството го подновиха съвсем скоро. Пък и не виждам как някой може да има претенции към МЮ след 19 поредни мача без загуба. Рейтинг: 34 7

17 юли 2020 | 10:03

Мачът си беше напълно нормален. Не знам как някой може да очаква всеки мач да бием с по 3-4 гола и невероятна игра. Няма такъв отбор, който може да го постигне. Въпреки, че и вчера и срещу светците можехме да вкараме поне по още един или два гола. Отбора сравнен с представянето си през първата половина на сезона има огромно израстване. Определено се виждат резултатите от работата, а идването на Бруно ускори нещата. Надявам се, че този прозрец ще затвърдим добрата тенденция при Оле, да се взимат качествени играчи от които имаме нужда и които имат желание да дойдат. А не просто да се купуват на килограм! Рейтинг: 15 0

Ха ха а (Гост)
17 юли 2020 | 10:05

Пак с ВАР, гнусни селяци!!! Рейтинг: 8 16

@7! (Гост) 34 отговор
17 юли 2020 | 06:03

A гнусна печка африка циганин маймуна нигерийци банан чернилка сажди рашфорд . Рейтинг: 4 29

Бомбето (Гост) 33 отговор
17 юли 2020 | 01:43

Погба неможе ли да го одари сърдечен удар тоя неразбиращ от футбол и нямащ си напретстава от схема или от позициониране...срам за нас заради него Рейтинг: 5 26

!!! (Гост)
17 юли 2020 | 09:58

"да го Одари Удар", ти сериозно ли си толкова неграмотен? А за "НЕ МОЖЕ", "напреДстава" или запетайките, изобщо няма да говорим! Рейтинг: 4 0

Бомбето (Гост) 32 отговор
17 юли 2020 | 01:37

Фен на Manchester United много ни потпряха и дузпа имаше и засадата много точно нагласена ама всички вие за погба нещо да кажете Рейтинг: 11 25

Ей, ромче! (Гост)
17 юли 2020 | 12:15

,, Бульгарското трудна да гувори, нал тъй?Нямъ букварь ни можи кажи какву иска, а? '' Рейтинг: 2 0

GGMU (Гост) 31 отговор
17 юли 2020 | 01:06

Тези спорове за дизпата и засадата са все тая. Много сме зле, направо ми се опъват нервите докато свърши мача. Голяма мъка срещу отбор с 6 поредни загуби. Рейтинг: 22 7

!!! (Гост)
17 юли 2020 | 01:14

Няма как всеки мач да го взимаме с по 3:0. Умората е фактор. Днешния мач, беше труден, но се справиха добре. Липсват ни качествени смени, нямаме опции да разнообразим играта. Вмомента сменим ли Бруно и играта ни рухва! Рейтинг: 39 2

Манчестър Сити се задоволи с минимална победа (видео) 31 октомври 2020 | 16:24
Ван де Беек: Тренировките са хубави, но имам нужда да играя 31 октомври 2020 | 02:25
Моуриньо: Сегашният Гарет Бейл е различен отпреди седем години 31 октомври 2020 | 11:21
Официално: Манчестър Сити привлече сравняван с Кристиано 31 октомври 2020 | 15:03
Манчестър Юн може да се включи в битката за титлата, допуска мениджърът 30 октомври 2020 | 14:08
Почина световен шампион с Англия 30 октомври 2020 | 20:19
Напусна ни легендата Шон Конъри, който за малко да се превърне във футболист на Манчестър Юнайтед 31 октомври 2020 | 18:23
Челси и Арсенал проявяват интерес към вратаря на Шахтьор (Донецк) 31 октомври 2020 | 15:41
Почетино започва работа като телевизионен анализатор 31 октомври 2020 | 13:52
Арсенал следи унгарски талант от РБ Залцбург 31 октомври 2020 | 05:41
Гуардиола: Щастлив съм в Сити и се надявам да остана още дълго 31 октомври 2020 | 03:44
Уулвърхамптън надви Кристъл Палас и се изравни с лидерите (видео) 30 октомври 2020 | 23:57
Стилиян възхитен от доброто начало на Астън Вила 30 октомври 2020 | 22:42
Тиаго Силва готов да играе за Челси след получената почивка 30 октомври 2020 | 18:28
Гигс: Могат да минат 15-20 г. до нова титла на Манчестър Юн 30 октомври 2020 | 17:48
Клоп с три варианта за центъра на защитата утре 30 октомври 2020 | 16:49