Победа и фиеста по улиците отбелязаха края на сезона за отбора на Страхил Попов 18 юли 2020 | 21:55
Хатайспор победи с 3:1 Бурсаспор и завърши подобаващо сезона, в който си осигури промоция за елита на турския футбол. Българският национал Страхил Попов влезе като резерва в 78-ата минута на мястото на Месут Чайтамел.

Още преди този мач Хатайспор си беше осигурил първото място в класирането и днес част от титулярите получиха почивка. Гьокхан Карадениз и Бугра Чагъран дадоха солиден аванс на домакините до почивката. Тайфур Бингьол върна един гол в 74-ата минута, но в ответната атака Селим Илгаз сложи точка на спора.
След двубоя всички футболисти на Хатайспор отпразнуваха успеха с феновете си, които изпълниха централните улици на града. Играчите преминаха с открит автобус и поздравиха привържениците си.

Промоция за Сюпер Лиг заслужи и Ерзурум ББ, който разгроми с 4:1 Умраниеспор, а един от головете вкара бившият футболист на Черноморец (Бургас) Жагурта Хамрун. Плейофи за последното свободно място за елита ще играят Адана Демирспор, Акхисарспор, Карагюмрюк и Бурсаспор.