Риека се върна в битката за ШЛ след драма срещу Хайдук на "Полюд" (видео) 20 юли 2020 | 01:36
Бившият защитник на Ботев (Пловдив) Кристиан Димитров игра цял мач за Хайдук (Сплит), който загуби с 2:3 у дома от Риека и остана на 5-о място в класирането на хърватското първенство. Това ще е окончателната позиция на "белите". Отборът на Игор Тудор има с 4 точки по-малко от Риека и с 9 повече от Горица, а до края на сезона остава само един кръг.

Риека стигна до успеха в 93-ата минута и запази минимални шансове за второто място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. За да се случи това, тимът трябва задължително да спечели домакинството си на Истра 1961, а конкурентите му Осиек и Локомотива (Загреб), които имат с точка повече, да завършат наравно.
Хайдук загуби 4 от предишните си 6 мача, но в миналия кръг изненадващо се наложи над шампиона Динамо (Загреб). Срещу Риека сплитчани получиха гол в 19-ата минута, дело на Антонио-Мирко Чолак. Кристиан Димитров не се намеси достатъчно добре и не предотврати центрирането към нападателя на гостите.

В 39-ата минута Емем Едуок изравни, но в 45-ата отново Чолак върна аванса на Риека. Слд почивката Хайдук получи дузпа, която капитанът Мийо Цакташ реализира за 2:2, но в последните секунди на добавеното време Нино Галович с глава донесе скъпоценната победа на Риека.

Риека
90' Nino Galovic  Nino Galovicгол
Мийо Цакташдузпа Мийо Цакташ  69'
45' Антонио-Мирко Чолак  Антонио-Мирко Чолакгол
Емем Едуокгол Емем Едуок  39'
19' Антонио-Мирко Чолак  Антонио-Мирко Чолакгол
19'
Антонио-Мирко Чолак
39'
Емем Едуок
45'
Мийо Цакташ
69'
90'
Nino Galovic

Добави коментар Коментари (1)

JFK (Гост) 1 отговор
20 юли 2020 | 02:43

Тази притка от Ботев като го гледам в репортажа май е пробит... Маха с ръцете към съотборниците си , а поне първите два от головете са заради него . Да не кажа , че и за третия там вякъде тъпчеше неориентиран ... Рейтинг: 3 0

ФКСБ поиска отлагане на мач от Лига Европа 23 септември 2020 | 16:04
Официално: РБ Лайпциг подписа с голмайстор №1 на турското първенство 22 септември 2020 | 20:45
Забъркаха Кешерю в скандал в родината му 22 септември 2020 | 07:15
Румънска легенда даде България за пример 22 септември 2020 | 06:03
Отборът на Страхил Попов поднесе втора поредна изненада (видео) 22 септември 2020 | 04:57
Лясков на пейката при загуба на Олимпия 20 септември 2020 | 22:27
Пашов и Чандъров титуляри при равенство на Академика (видео) 20 септември 2020 | 21:52