Отборът на Петев приключи сезона с разгромна загуба (видео) 19 юли 2020 | 21:07
В последния си мач за сезона Ягелония (Бялисток) допусна тежка загуба с 0:4 от Лех (Познан). Отборът на Ивайло Петев не оказа никаква съпротива на домакините, които финишираха втори в крайното класиране и ще играят в Лига Европа.

Педро Тиба даде аванс на Лех в 6-ата минута, а в 13-ата се разписа Кристиан Гюткяер. До почивката гол на Ягелония беше отменен заради засада, а домакините вкараха още две попадени, дело на Якуб Камински и Гюткяер. Датчанинът стана голмайстор на първенството с 24 точни изстрела.
През второто полувреме Лех намали оборотите, а Ягелония така и нито веднъж не застраши вратата на Карол Шимански.

Поражението остави тима на Петев на последното място в първата осмица на полската Екстракласа, на точка след Краковия и на две след Шльонск (Вроцлав) и Погон (Шчечин). Шампион стана Легия (Варшава), следван от Лех и Пяст Гливице
В Лига Европа ще играе и носителят на Купата на Полша Лехия (Гданск), който финишира на 4-о място в първенството.

От елита изпаднаха Арка (Гдиня), Корона (Киелце) и ЛКС Лодз.

Filip Szymczakвлиза Filip Szymczak
70' Tomas Prikryl  Tomas Prikrylизлиза
Bartosz Bida  Bartosz Bidaвлиза
Jakub Kaminskiизлиза Jakub Kaminski  64'
Michal Skorasвлиза Michal Skoras
Педро Тибаизлиза Педро Тиба  60'
Filip Marchwinskiвлиза Filip Marchwinski
46' Jakov Puljic  Jakov Puljicизлиза
Педро Тиба
6'
Christian Gytkjaer
13'
Jakub Kaminski
32'
39'

Добави коментар Коментари (1)

LEWCKI (Гост) 1 отговор
19 юли 2020 | 21:35

Събличай! Рейтинг: 2 1

Други

Обявиха официално Франк де Бур за селекционер на Нидерландия 24 септември 2020 | 09:58
Конгресът на УЕФА ще се проведе в Швейцария 24 септември 2020 | 17:32
Монако взе талант на Бенфика, който бе спряган за Милан 24 септември 2020 | 15:32
Барселона с частичен реванш за погрома от Байерн 23 септември 2020 | 09:49
Стойчо Младенов с равенство в Казахстан (видео) 21 септември 2020 | 05:12
Невероятно! Три греди за три секунди! (видео) 23 септември 2020 | 14:36
Строгите правила в Швеция доведоха до преместване на контролата с Русия 23 септември 2020 | 17:45
Франк де Бур става селекционер на Нидерландия 23 септември 2020 | 07:55
Феновете на Байерн трябва да влязат в карантина след завръщането си от мача за Суперкупата 22 септември 2020 | 18:24
Унгарски епидемиолог: УЕФА поема голям риск с пускането на фенове на финала за Суперкупата 22 септември 2020 | 17:43
Изтеглиха дербито в Беларус заради мача на Динамо (Брест) с Лудогорец 22 септември 2020 | 07:50
Велковски с асистенция за разгромна победа на Серкъл Брюж 21 септември 2020 | 23:57
Ракитич сложи край на кариерата си в националния отбор на Хърватия 21 септември 2020 | 20:30
Спортинг (Лисабон) оказа голяма чест на Кристиано 21 септември 2020 | 16:21
Ейолфсон с жълт картон за Розенборг, Ривалдиньо бележи в Полша (видео) 21 септември 2020 | 01:20
Слован с равенство срещу Жилина, Божиков не игра 20 септември 2020 | 22:41