Челси победи Ман Юнайтед от четвъртия опит и ще играе на финал с Арсенал (видео) 19 юли 2020 | 22:03
Челси заслужено се класира на финала за ФА Къп, след като победи с 3:1 Манчестър Юнайтед на "Уембли". Тимът на Франк Лампард ще спори за трофея с лондонския си съперник Арсенал, който вчера елиминира Манчестър Сити в другия полуфинален сблъсък. Преди малко повече от година двата отбора се срещнаха на финала в Лига Европа, където Челси триумфира. След като три пъти през този сезон "сините от Лондон" бяха побеждавани от Манчестър Юнайтед, днес тимът на Франк Лампард заслужи напълно успеха си. Оливие Жиру и Мейсън Маунт се разписаха в края на първото и началото на второто полувреме, като голяма вина за тези попадения имаше Давид Де Хеа, който не се намесваше никак добре. Хари Магуайър довърши своя отбор с автогол в 74-тата минута. Бруно Фернандеш вкара почетното попадение на Юнайтед, след като бе точен от дузпа пет минути преди края.

Оле Гунар Солскяер бе направил цели пет промени в своя стартов състав. Брендън Уилямс, Ерик Байи, Неманя Матич, Фред и Даниел Джеймс стартираха. Мениджърът на Юнайтед промени и схемата - "червените дяволи" излязоха във формация с трима централни бранители. Пол Погба, Мейсън Грийнууд и Антони Марсиал останаха на пейката за началото.

Три бяха промените в 11-те на Франк Лампард. Вили Кабайеро започна на вратата. Мейсън Маунт и Рийс Джемс стартираха на местата на Рубен Лофтъс-Чийк и Кристиан Пулишич.
Челси започна по-добре и създаде две нелоши възможности в първия 1/4 час. Де Хеа изби удар от 25 метра на Рийс Джеймс, а малко по-късно Алонсо бе оставен да стреля с глава от шест метра, но топката премина над напречната греда. "Червените дяволи" бяха затруднени от пресата на съперника и изпитваха трудности да изнасят топката - нещо, което видяхме няколко пъти в последните им няколко мача.

В 32-рата минута Юнайтед регистрира и първия си точен удар. Бруно Фернандеш стреля добре от фаул, но Кабайеро бе на мястото си и изчисти в корнер.
Зума нанесе още един опасен, но неточен удар с глава за Челси.
В самия край на първата част се получи тежък сблъсък, при който Байи и Магуайър удариха взаимно главите си и трябваше няколко минути да получават помощ. Най-скъпият защитник бе превързан и продължи, докато Байи бе заменен от Антони Марсиал. Това промени и схемата на тима на Солскяер, който вече заигра с 4-3-3.

В осмата минута на добавеното време на първата част играчите в червено претендираха за дузпа, след като Зума закачи крака на Марсиал на границата на наказателното поле. Бранителят направи това в момента, в който изчистваше топката. Майк Дийн обаче не отсъди нарушение.

Три минути след това Челси поведе. Аспиликуета центрира много добре отдясно, а Жиру изпревари Линдельоф и засече от няколко метра. Де Хеа не успя да се намеси добре, топката мина под тялото му и влезе във вратата.
В самото начало на второто полувреме Челси удвои преднината си след груба грешка на Давид Де Хеа, който не успя да улови топката след един удар на Мейсън Маунт по земя от 25 метра.
Юнайтед имаше възможност бързо да се върне в мача, но удар на Рашфорд по диагонала рикошира в далечната греда. Малко след това в игра за "червените дяволи" се появи Пол Погба, който замени Фред. Гийнууд също влезе на мястото на Джеймс.
В 58-ата минута Де Хеа за първи път днес напомни за класата си, след като се разтегна максимално и изби много опасен удар на Жиру, след който топката рикошира в Матич.
В 65-ата минута Магуайър пропусна добра възможност с глава след центриране от корнер през вратата на Кабайеро, който не излезе добре. Топката обаче премина встрани от целта.
В 74-ата минута всичко приключи, след като Хари Магуйър засече с собствената си врата остро центриране на Алонсо отляво. Рюдигер също бе там и опита да засече, но в крайна сметка попадението бе  записано като автогол на централния бранител.

В 85-ата минута Бруно Фернандеш вкара почетния гол за Манчестър Юнайтед, след като реализира петата си дузпа в Англия. Тя бе отсъдена за нарушение на Хъдсън-Одой срещу Марсиал. Попадението е девето за португалеца с екипа на "червените дяволи".

Тимъти Фосу-Менса Тимъти Фосу-Менса24
90' Мейсън Маунт  Мейсън Маунтизлиза
Педро Родригес  Педро Родригесвлиза
Бруно Фернандешдузпа Бруно Фернандеш  86' Матео Ковачич  Матео Ковачичизлиза
Рубен Лофтъс-Чийк  Рубен Лофтъс-Чийквлиза
80' Оливие Жиру  Оливие Жируизлиза
Тимъти Фосу-Менсавлиза Тимъти Фосу-Менса
74' Хари Магуайър  Хари Магуайъравтогол
Пол Погбажълт картон Пол Погба  71'
Даниел Джеймсизлиза Даниел Джеймс  56'
Мейсън Грийнуудвлиза Мейсън Грийнууд
Фредизлиза Фред  55'
Пол Погбавлиза Пол Погба
46' Мейсън Маунт  Мейсън Маунтгол
0
45'
Оливие Жиру
46'
Мейсън Маунт
Хари Магуайър
74'
Бруно Фернандеш
86'

20 юли 2020 | 10:57

Не се безпокойте, и на Челшит ще им дойде реда. През август ще видите как Баварския колос ще ги изнасили на Алианц Арена. Само Ман Ю! Рейтинг: 5 13

ТИХОО! (Гост)
20 юли 2020 | 11:15

ТОЧНО НА АЛИАНЦ АРЕНА ВДИГНАХМЕ НАЙ-ВЕЛИКАТА СИ КУПА! ТАМ КОГАТО И КОЙТО ОТ ЧЕЛСИ СТЪПИ ВИНАГИ ЩЕ СЕ ЧУВСТВА ДОБРЕ! БАЙЕРН ЩЕ ГИ БИЕМ ДОГОДИНА С ТИМО И КАЙ ХАВЕРТЦ!!! ПЛАШИ НИ С ВТОРИЯТ НИ ДОМ!!! ПЪК УЕМБЛИ НИ Е ЗАДНИЯТ ДВОР! Рейтинг: 10 5

Челси1905 (Гост) 90 отговор
20 юли 2020 | 10:53

И аз си спомням през годините че преди да започне прехода във Челси и подмяната на легендите ни с млади деца от школата, Ман Ю нямаха победа на стамфорд бридж 6 години и не само Ман Ю не можеха да ни бият а и много други отбори. Няма значение във колко мача сте ни били този сезон, важното е че Челси спечели най-важната среща. И сме на финал, а Ман Ю, ще гледа финала по телевизията. Дано гледат и финала на ЛЕ по телевизията, пожелаем на Ман Ю нулева година. И честита ви за 19 та отсъдена дузпа за Ман Ю през този сезон, каква голяма съдийска подкрепа . Само Челси Рейтинг: 12 5

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

ТИХОО! (Гост) 89 отговор
20 юли 2020 | 10:45

ПАДНАХТЕ ЛИ...ПАДНАХТЕ! ПАК БЕЗ ТРОФЕЙ В АНГЛИЯ! МНОГО ВИ ПАДНА ЛЕТВАТА! ВЕЧЕ И НА ТОП 4 СТЕ ДОВОЛНИ! НЯКОЛКО ПОБЕДИ, 5-ТО МЯСТО И МНОГО ШУМ! ФЕРНАНДЕС КАТО ГО НАРИТАТ ЩЕ СВЪРШИ МЕДЕНИЯТ МЕСЕЦ! МАЧКАЙ МАН Ю! Рейтинг: 14 0

Оставка (Гост) 88 отговор
20 юли 2020 | 10:44

Да подкрепим протеста срещу мафията с плакати БОКО ВЪН по прозорците на домовете ни!!! Рейтинг: 7 8

Комунетата по дърветата (Гост)
20 юли 2020 | 10:49

Велислава Дърева, ти ли си!? Венсеремус другарке!! Рейтинг: 6 5

До плиткоумния (Гост)
20 юли 2020 | 11:04

Кой ти говори за комунисти. Става въпрос за елементарни условия на нормален живот, но човекоподобни, като теб май само търсят комунисти по дърветата. Жалка картинка! Рейтинг: 7 5

20 юли 2020 | 11:23

А не, Корни била!!! Рейтинг: 5 3

Вашиту Ими (Гост) 87 отговор
20 юли 2020 | 10:33

1 загуба от 20 мача, първа загуба след три поредни победи само този сезон срещу Челси и австралопитеците изпълзяха от пещерите да хейтят Юнайтед. Rent Boys, living in your heads rent free. Рейтинг: 3 14

20 юли 2020 | 10:43

ОРИГИНАЛЕН ЛИ СЕ ИМАШ! ПАДНАХТЕ ЛИ...ПАДНАХТЕ! ПАК БЕЗ ТРОФЕЙ В АНГЛИЯ! МНОГО ВИ ПАДНА ЛЕТВАТА! ВЕЧЕ И НА ТОП 4 СТЕ ДОВОЛНИ! БИВШИ ШАМПИОНИ.... Рейтинг: 12 2

Челси1905 (Гост)
20 юли 2020 | 10:52

Вашиту Име (Гост)
20 юли 2020 | 11:27

Ахахахахааха, колко сте комплексирани, озлобели фенчета на Челси, Юнайтед срещу вас да тича пак няма да ни стигнете. Само да не стане, че вие гледате по телевизията как другите вземат купи? Рейтинг: 1 4

Челси1905 (Гост) 86 отговор
20 юли 2020 | 09:12

Само Челси! Рейтинг: 14 4

totnam (Гост)
20 юли 2020 | 12:20

моля биете съперничетата от северен лондон не че са силни ама съдиите ги харесват Рейтинг: 3 1

непристрастен (Гост) 85 отговор
20 юли 2020 | 08:51

Бити и е.ани бяха вчера Варчестър. Жал ме е за фенчетата им, играят с изпадащи и се кефят колко са добри и изведнъж изненада : Рейтинг: 18 12

20 юли 2020 | 06:53

19-та дузпа зя сезона с още два мача до края. Тези ще счупят всички рекорди за столетия напред. Рейтинг: 31 7

Фен на Юнайтед (Гост) 80 отговор
20 юли 2020 | 05:00

Когато спечелите всичко това дето Юнайтед са спечелили тогава пак се убадете.Този сезон ви бихме 3 пъти така че за какво да говорим въобще.Не ми казвайте че си мислите че днеска сте играли кой знае какво Юнайтед не играха нищо и ви подариха 3 гола от грешки а и Челси имаха 2 дена повече за почивка то днес се видя че Юнайтед не си даваха зор. Рейтинг: 14 31