Реал Мадрид прекъсна серията си за финал, Леганес се размина с чудото (видео + галерия) 20 юли 2020 | 00:04
Испанският шампион Реал Мадрид завърши участието си в Ла Лига с равенство 2:2 при гостуването си на Леганес в среща от последния кръг. “Лос бланкос” си бяха подсигурили титлата предния кръг, но не успяха в опита си за 11-а поредна победа. “Краставичарите” от мадридското предградие на два пъти изравняваха и в края пропуснаха отлични възможности. Тимът на Хавиер Агире щеше да запази мястото си в Ла Лига при победа, но не успя да я постигне и потъва в Сегунда въпреки героичното представяне.

Новите шампиони излязоха в атака с Марко Асенсио, Карим Бензема и Винисиус Жуниор. Лукас Васкес застана на десния бек, а Едер Милитао придружаваше Серхио Рамос в центъра на защитата.
Срещата на “Бутарке” започна с шампионски шпалир. Футболистите на Зинедин Зидан бяха посрещнати с аплодисменти след завоюваната титла.
В шестата минута Феде Валверде изстреля силно топката от 25 метра, но вратарят Иван Куеяр плонжира и изби. В деветата Иско центрира от статично положение и капитанът Серхио Рамос реализира поредния си гол, реализирайки с глава от 12 метра - 0:1. Рамос вкара шестия си гол след паузата, точно толкова вкара и Лионел Меси.
"Лос пепинерос" отвърнаха с удар на Брайън Хил в 14-ата минута - топкаат беше уловена от вратаря Алфонс Ареола. В 18-ата Бензема изстреля топката над гредата. В 36-ата минута Каземиро закъсня и извърши нарушение на ръба на наказателното поле. Опасният пряк свободен удар не донесе попадения, а отклонена топка от стената.
В добавеното време на първата част шампионите получиха гол. Лукас Васкес допусна топка зад гърба си, Брайън Хил се вмъкна в наказателното поле, овладя и от малък ъгъл стреля между краката на вратаря Ареола - 1:1.
На почивката Зидан замени голмайстора Серхио Рамос и пусна Начо Фернандес. В 54-ата домакините сбъркаха при изнасянето на топката, Иско овладя и по фамозен начин изработи голово подаване за Асенсио. Малагийският халф се обърна и с външен фалц изведе своя съотборник. Асенсио нямаше проблеми да реализира сам срещу вратаря за 1:2.
В 61-ата Зидан извади своя централен нападател Бензема и пусна Лука Йович. Иско продължаваше да играе силно и да впечатлява с прекрасна техника. Домакините опитваха да отвърнат и нерядко атакуваха остро.
В 78-ата "бяло-сините" успяха да изравнят. След акция отляво резервата Асиле овладя пред погледа на Милитао и отбеляза от седем метра - 2:2. Това даде крилe на домакините. В следващата минута Авилес получи чудесна топка на втората греда, но не я уцели добре. В 84-ата топката беше отклонена от първа греда към Авилес, след което играчът на Лега Авилес насочи неточно от перфектна позиция. Повторенията показаха, че Лука Йович играе с ръка, но неумишлено. Съдията изчака консултация с ВАР и в крайна сметка решението беше, че няма дузпа. До края Лега продължи да атакува опасно, но така и не успя да вкара нов гол.
Реал Мадрид завърши участието си в Ла Лига, а на 7 август е големият мач с Манчестър Сити от 1/8-финалите в Шампионската лига.
Роже Асалегол Роже Асале
66' Браим Диас  Браим Диасжълт картон
61' Каземиро  Каземироизлиза
Роке Месавлиза Роке Меса
52' Марко Асенсио  Марко Асенсиогол
Хосе Ресиожълт картон Хосе Ресио  39'
9' Серхио Рамос  Серхио Рамосгол
0
9'
Серхио Рамос
Брайън Хил
45'
52'
Марко Асенсио
Роже Асале
78'

Добави коментар Коментари (31)

Г-н премиера (Гост) 31 отговор
20 юли 2020 | 11:22

Аз с пернишката миска сме фенове на Барцата и Каталунските вили. Поздрави българи! Хихихи! Рейтинг: 4 1

Мафията Вън (Гост) 30 отговор
20 юли 2020 | 11:13

Да подкрепим протеста срещу мафията с плакати БОКО ВЪН по прозорците на домовете ни!!! Оставка!!! Рейтинг: 3 3

Chavdar (Гост) 29 отговор
20 юли 2020 | 10:13

Спрямо детайлите най - долу в статията резултата е 1:3. Смях : Рейтинг: 0 3

И Ливъра и Байерн (Гост)
20 юли 2020 | 20:05

бяха махмурлии и се отпуснаха след изпълнението на целта. Освен това Зизу пусна странен втори отбор срещу отбор който се бореше на живот и см.ърт за спасяване... Фарса като всеки палячо и клоун са царе на театралните безсмислени победи хах Рейтинг: 2 0

ERNETPARI (Гост) 28 отговор
20 юли 2020 | 09:50

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

Лео Балетеса (Гост) 27 отговор
20 юли 2020 | 07:30

От малък обичам да чуккам балеринки по цвички. Още на 19 ги шиббах три пъти в един мач, и от тогава са ми любимки тея балеринки. Севиля, Балеринките и атлетите ги шиббам най-много, за да не забравят кой е бога на играта. Но сега без Глистиано Аналдо ми е скучно, тя ми беше любимата ккурвичка в бяло. Ама избяга, отиде да я шиббат пенсионери. А какво стана с Пичичи-то на Бензема? Рейтинг: 4 13

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Стига лъга ку.рво!!! (Гост)
20 юли 2020 | 20:10

Аутиста има мижавите и безлични 0.6 гола на мач в ЕлКласикото въпреки съдийските подаръци и пасовете на Шави и Иниеста - айде режи вени най-после Рейтинг: 2 0

Krasimir (Гост) 26 отговор
20 юли 2020 | 04:50

При мач без каквото и да е значение за Реал- не разбрах защо Йович трябваше да влезе последните минути.Бензема беше абсолютна нула през цялата среща.Поне на полувремето да беше направил такава смяна. Рейтинг: 15 1

аан (Гост)
20 юли 2020 | 08:57

Мариано по- скоро трябваше да влезе. Много е по-полезен от ментака Йович Рейтинг: 10 0

1918 (Гост) 25 отговор
20 юли 2020 | 03:12

Каталунски глисти кво ревете без гол в ел класико не моа да разбера Рейтинг: 18 8

FCB10 (Гост)
20 юли 2020 | 08:27

само да спомена отворко..че нямахте победа над барса 10+ el classico...близо 10 годинкиииии ..тихооо и лапай пумак Рейтинг: 9 14

И пак (Гост) 22 отговор

имаше чиста дузпа за Леганес,която съдията я подмина. Всеки мач са спорните положения в мач на Реал Рейтинг: 12 28

Ама Селта остават и пак ще ви гл слагат Рейтинг: 8 1

Горките калъфки пробити (Гост) 21 отговор
20 юли 2020 | 00:55

Как са радват кат деца на един безсмислен равен на третия отбор на Кралете, жалките катуни хахахах Рейтинг: 29 8

20 юли 2020 | 00:22

Браво на Реал, жалко за Лео Леганеса защото отпадна неговите приятели от Леганес. Сега вече не знам какъв ще е прякора му Рейтинг: 19 14

Leo Alavesa (Гост)
20 юли 2020 | 00:52

Leo Alavesa Рейтинг: 26 5

Е как (Гост)
20 юли 2020 | 07:24

Лео Балетеса му е прякора от 19 годишен, когато го шибна три пъти на балета. А вие тук за един гол на Мензиус се радвате че вкарал на Барса. Май забравихте кой отбор и футболист са ви еббали най-много, а балеринки? Рейтинг: 4 9

Р.М (Гост) 18 отговор

Лапайте цигански катун ! Що не ни бихте тогава цървули? Тихичко,лягайте си палячовци. Рейтинг: 22 8

Джуджака Дузпесьо (Гост) 17 отговор
20 юли 2020 | 00:19

Пууу, заминАха Майорка и Леганес!!! Поне идват Кадис, Уеска и вероятно Алмерия, ще има пак голчета на празна врата и дузпички другия сезон. Рейтинг: 20 10

Идиот съм , фен на Мадрид (Гост)
20 юли 2020 | 08:49

Майорка? За тази Майорка която си ви опъна ли става въпрос? Рейтинг: 3 6

Вижоще

Испания

Барса тушира Юве в Торино, "хеттрик" от отменени голове за Мората (видео + галерия) 28 октомври 2020 | 23:53
Севиля взе минимална победа след над 20 удара (видео) 29 октомври 2020 | 00:13
Куман: Това беше най-силният ни мач 29 октомври 2020 | 01:20
Нов закон в Испания удря по спортните клубове 28 октомври 2020 | 16:58
Ривалдо: ВАР не повлия на Ел Класико 28 октомври 2020 | 17:55
Пике може да напусне Барса след края на сезона по собствено желание 27 октомври 2020 | 20:28
Бензема се присъедини към Гигс и Меси в престижен клуб 28 октомври 2020 | 17:39
Барселона вече има нов президент 28 октомври 2020 | 16:18
ФИФА: Не знаем за никакво споразумение с Барселона 28 октомври 2020 | 14:55
Статистиката, която потвърждава думите на Бензема 28 октомври 2020 | 14:42
Шефът на Ла Лига: Бартомеу потвърди своето невежество за футболната индустрия 28 октомври 2020 | 12:50
Стоичков за Бартомеу: Най-накрая разбирачите си тръгнаха от Барса 28 октомври 2020 | 11:02
Бензема с шокиращ призив: Не подавайте на Винисиус, той играе срещу нас 28 октомври 2020 | 10:44
Джосеп Бартомеу: Решението за оставката е добре обмислено 28 октомври 2020 | 09:06
Симеоне: Искам да виждам този Жоао Феликс във всеки мач 28 октомври 2020 | 04:05
Зидан: Заслужавахме и повече от равенство 28 октомври 2020 | 02:22