Уулвс зае позиция пред Тотнъм в очакване на големия финал на сезона (видео) 21 юли 2020 | 00:19
Уулвърхамптън направи предпоследна крачка към класиране за евротурнирите, след като в последното си домакинство надви Кристъл Палас с 2:0 в двубой от 37-ия кръг на Премиър лийг. Този успех изкачи отбора до шесто място - на точка пред Тотнъм. В последния кръг “вълците” се изправят срещу Челси на “Стамфорд Бридж”, а тимът на Жозе Моуриньо гостува на Палас. Този резултат на “Молиню” означава, че Шефилд Юнайтед губи всички шансове, но пък такива все още има Арсенал, който е с мач по-малко. За Лига Европа със сигурност ще се класират петият и шестият в крайното класиране, а е възможно тази чест да има и седмият, но само ако Челси спечели ФА Къп. При равенство в точките първо се гледа головата разлика.

Уулвс имаха известни проблеми с лондончани само през първото полувреме. В 27-ата Джефри Шлуп пропусна да вкара за Палас, като ударът му мина много близо до гредата.

Домакините успяха да поведат в 41-вата, когато Даниел Поденсе реализира дебютния си гол за клуба, разписвайки се на празна врата след подаване на Мат Дохърти. Всичко тръгна от грешка на футболист на “орлите” и последващ извеждащ пас на Жоао Моутиньо.

През втората част беше по-лесно за състава на Нуно Еспирито Санто. В 59-ата Адама Траоре за малко да удвои, но вратарят Висенте Гуаита отрази. В 68-ата обаче Траоре си проправи път през двама футболисти на съперника и се стигна до пас към Джонатан Кастро, който беше точен за 2:0.

За Кристъл Палас това е седма поредна загуба, като в шест от тези мачове отборът дори не е вкарвал гол. Столичани обаче не са застрашени от изпадане.

Уулвърхамптън го очаква и доиграване в настоящия сезон на Лига Европа. Там “вълците” са на осминафинал срещу Олимпиакос, като първата среща в Гърция завърши 1:1. Реваншът в Англия ще е на 6 август.

Адама Траорежълт картон Адама Траоре  78'
73' Джефри Шлуп  Джефри Шлупизлиза
Жайро Ридевалд  Жайро Ридевалдвлиза
Даниел Поденсеизлиза Даниел Поденсе  72'
Диого Жотавлиза Диого Жота
Джонатан Кастрогол Джонатан Кастро  68'
Конър Коудижълт картон Конър Коуди  65'
64' Джеймс Маккарти  Джеймс Маккартижълт картон
Даниел Поденсегол Даниел Поденсе  41'
23' Мамаду Сако  Мамаду Сакоизлиза
Даниел Поденсе
41'
Джонатан Кастро
68'

Добави коментар Коментари (3)

тежко за вълците (Гост) 3 отговор
21 юли 2020 | 09:04

Уулвс няма как да бие Челси като гост, защото Челси излиза да се класира в ШЛ и ще вземе поне хикс. Това значи, че Точка на Тотнъм като гост на Палас, който е със 7 поредни загуби означава шесто място. Рейтинг: 4 1

с (Гост)
21 юли 2020 | 09:05

Поправям се. Точка за Тотнъм ако Уулвс падне от Челси. Ако Челси Уулвс са хикс, Тотнъм трябва да бие, но като цяло шпорите са фаворитът за шесто място Рейтинг: 2 1

НКВ (Гост)
21 юли 2020 | 12:15

Много условности има. Ако Челси бие утре вечер Ливърпул, ще му е все тая за последния мач. Единствено третото място може да загубят, но на 100% ще са в 4-та и ще играят в ШЛ. Иначе аз като фен на Уулвс също не съм оптимист за мача с Челси, но все пак сме на 5-то място по спечелени точки като гост... Рейтинг: 1 0

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

1912 (Гост) 2 отговор
21 юли 2020 | 08:14

Шпорталци, отново сте зле с аритметиката. Ако Чeлси не спечели ФА Къп, а Арсенал завършат на 6-то място, 7-ия ПАК ще играе в ЛЕ ! Рейтинг: 3 1

с (Гост)
21 юли 2020 | 09:03

Тотнъм им трябва само точка с Палас, за да са пред Арсенал. Няма как АРС да са шести. Да се молят да спечелят ФА Рейтинг: 0 2

НКВ (Гост) 1 отговор
21 юли 2020 | 00:33

През пурвото полувреме играхме трагично и само шанса беше на наша страна да отбележим гол. Явно проблема ни е да отбележим първи гол. През второто полувреме контролирахме мача и заслужено спечелихме. И все пак... мисля че Палас са едни от най-неудобните ни съперници и се радвам че успяхме да се наложим Рейтинг: 9 1