Манчестър Юнайтед не успя да победи, но се доближи на точка от заветната цел (видео) 22 юли 2020 | 21:50
Манчестър Юнайтед има нужда от точка в гостуването си на Лестър в последния кръг на Премиър лийг, за да си осигури участие в Шампионската лига през следващия сезон. Тази вечер "червените дяволи" завършиха 1:1 с Уест Хам на "Олд Трафорд", благодарение на което не само влязоха в топ 4, а в този момент са и пред Челси заради по-добрата си голова разлика от лондончани, които по-късно гостуват на Ливърпул. Селекцията на Оле Гунар Солскяер изигра слаб мач и изоставаше в резултата на почивката, след като получи гол от дузпа, отсъдена заради изключително нелепа проява на Пол Погба. Микейл Антонио (45+2) бе точен от бялата точка. Мейсън Грийнууд (52) изравни, но след това Юнайтед не направи нищо, за да спечели двубоя. С тази точка Уест Хам пък си гарантира и математически оставането в Премиър лийг.

Не се оправдаха предположенията, че Оле Гунар Солскяер може да извади Давид Де Хеа от титулярния състав. Испанецът отново стартира, въпреки че направи сериозни грешки в полуфинала за ФА Къп срещу Челси, който Юнайтед загуби с 1:3 и по този начин прекъсна серията си от 19 поредни срещи във всички турнири без поражение. Пол Погба, Антони Марсиал и Мейсън Грийнууд се завърнаха сред 11-те, а Тимъти Фосу-Менса също получи шанс за сметка на Аарън Уан-Бисака, който остана на пейката за началото.

Мениджърът на Уест Хам Дейвид Мойс, който се завърна на "Олд Трафорд", не направи никакви промени в сравнение със състава, който започна при победата над Уотфорд в предишния кръг.
Още в третата минута домакините създадоха нелоша възможност. Бруно Фернандеш намери Марсиал отдясно, след което французинът стреля много добре по диагонала, но Фабиански изби.
"Чуковете" в началото се бяха прибрали дълбоко в своята половина и "червените дяволи" владееха топката в 80% от времето, но многоходовите атаки на домакините не носеха никакви опасности пред вратата на Фабиански. Лондончани пък се стараеха да стигат при своите нападения до корнери пред вратата на Де Хеа, но и от тези статични положения не последва нищо. След средата на първото полувреме обаче "чуковете" изравниха играта и намалиха значително предимството на домакините по отношение на владеенето на топката.

Фабиански спаси един изстрел на Рашфорд, а пробив на Брендън Уилямс отляво създаде суматоха в наказателното поле на гостите, след което се получи рикошет в Диоп. Гийнууд стреля, но ударът му бе блокиран от Огбона.
В края на полувремето едно центриране отдясно стигна до Антонио, който опита изстрел с глава, топката рикокшира в Линдельоф и се озова в ръцете на Де Хеа.
В добавеното време на първата част Поп Погба се изяви по изключително нелеп начин, след като вдигна двете си ръце, за да предпази лицето си при един удар на Райс. След намесата на ВАР съвсем правилно бе отсъдена дузпа в полза на Уест Хам. Антонио я изпълни хладнокръвно за 0:1.
На почивката Солскяер замени Фосу-Менса с Уан-Бисака.
Скоро след подновяването на играта Юнайтед изравни. Грийнууд направи двойно с Марсиал на границата на наказателното поле, след което стреля в близкия ъгъл - 1:1.
Изравнителният гол обаче не смути гостите, които продължаваха да търсят победата. В 62-рата минута Де Хеа трябваше да показва класа и го направи, след като изби удар на Боуен, след който топката рикошира в Уилямс. Малко по-късно Райс стреля много добре от границата на наказателното поле, но топката профуча в близост до левия ъгъл на вратата на домакините. Много активен в състава на "чуковете" след почивката бе Боуен, който тормозеше отбраната на "червените дяволи" със своята скорост.
Тимът на Солскяер пък така и не успя да създаде нито една сериозна опасност след изравнителния гол.

Андрий Ярмоленко7 Андрий Ярмоленко
90' Jarrod Bowen  Jarrod Bowenизлиза
Андрий Ярмоленко  Андрий Ярмоленковлиза
Маркъс Рашфордизлиза Маркъс Рашфорд  85'
Одион Игаловлиза Одион Игало
Бруно Фернандешжълт картон Бруно Фернандеш  81' Артур Масуаку  Артур Масуакужълт картон
78' Микейл Антонио  Микейл Антониоизлиза
Себастиан Але  Себастиан Алевлиза
75' Аарън Кресуел  Аарън Кресуелизлиза
Артур Масуаку  Артур Масуакувлиза
Маркъс Рашфорджълт картон Маркъс Рашфорд  70'
Мейсън Грийнуудгол Мейсън Грийнууд  51'
Тимъти Фосу-Менсаизлиза Тимъти Фосу-Менса  46'
Аарън-Уан Бисакавлиза Аарън-Уан Бисака
45' Микейл Антонио  Микейл Антониодузпа
0
45'
Микейл Антонио
Мейсън Грийнууд
51'

Добави коментар Коментари (39)

ко стаа (Гост) 39 отговор
23 юли 2020 | 11:44

Няма дузпа, няма победа... Нищо те съдиите ще ви се реваншират срещу Лестър Рейтинг: 1 0

Добри (Гост) 38 отговор
23 юли 2020 | 01:55

Преди малко FA обявиха, че Хауърд Уеб излиза от пенсия за един мач, че да свири последният кръг в Лестър. Рейтинг: 19 13

23 юли 2020 | 00:55

Промени трябват радикални Олето ако изтьрве 4 място да идва нов треньор Най големия колос на Англия сега е карикатура Погба само за резерва Спира и дьрпа отбора назад Халфове трябват бьрзи креативни Да пробиват да влизат на скорост Този отбор сега е мька Най добрия днес беше Матич подаваше извежда бори се нищо че е на 30 години Дали заслужават Шампионска лига Много сьм разочарован Ако така играят ще са най лесния сьперник на всички отбори Отбора купува нещо като играчи но те са за втора дивизия Нямат качества Поне 5 нови играчи 3 халфа и защитник и двама централни нападатели Иначе ще са пак мька в червено Рейтинг: 20 2

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

Фен на Юнайтед (Гост) 36 отговор
23 юли 2020 | 00:17

Този равен е с цената на победа. Дори Юнайтед да бяха победили с един гол разлика, ако не бъркам пак им трябва поне равен в последния кръг:- Рейтинг: 12 4

аха (Гост)
23 юли 2020 | 01:00

така е, прав си Рейтинг: 7 1

... (Гост)
23 юли 2020 | 02:28

Абе не е точно така. Ако бяхте били, последния кръг и да загубите, можеше да разчитате Уулвс да вземат Х от Челси. А сега ако ви бият Лестър, то на Челси им стига и равен. Рейтинг: 10 1

1912 (Гост)
23 юли 2020 | 09:10

И с 2 гола да бяха били Юнайтед, ако паднат в Лестър дори с 1:0, пак остават СЛЕД Лестър. Рейтинг: 1 1

До Милуол (Гост) 35 отговор
22 юли 2020 | 23:39

Що не си гледате долата дивизия, а се занимавате с майсторите? Рейтинг: 4 3

Millwall (Гост)
23 юли 2020 | 00:07

Догодина дерби,щото сте големите майстори.И тази година на късмет останахте. Рейтинг: 2 8

В е л и к и я (Гост) 34 отговор
22 юли 2020 | 23:30

Юнайтед се връщат към стила от началото на сезона, бизедеен , ходят по терена като мухи без глави и разчитат на случайни избухвания на някои от нападателите си и на шанса също .. !Няма да се учудя ако Лестър се мобилизира в последния мач и ги ощави .. ! Рейтинг: 19 1

Jared Bowen (Гост) 33 отговор
22 юли 2020 | 23:08

Важното е,че се спасихме.В този мач отново се видя,че Джаред Боуен е най-великият футболист на всички времена!Само Уест Хем и Джаред Боуен!!! Рейтинг: 14 10

22 юли 2020 | 23:26

Чукове,ще ви чукаме Рейтинг: 2 7

Офф (Гост)
22 юли 2020 | 23:15

Този наистина е страхотен играч! Браво, заслужено си взехте точката. Много опасни и бързи футболисти имат УХ. Рейтинг: 10 1

WHU (Гост)
22 юли 2020 | 23:14

А бе и Мишо Антонио си го бива,,, Рейтинг: 7 0

22 юли 2020 | 23:35

Първо научи как се пише този играч и тогава му използвай името в коментари смешен палячо.Жалък си като отборчето ти Рейтинг: 1 7

22 юли 2020 | 22:45

Юнайтед и Чуковете ни гарантираха зрелищна неделя. Победителят взима всичко. Като всеки неутрален зрител на Премиършип, страшно много харесвам стила и реализирания проект на Лисиците. Тях ще подкрепям. Успех и на Юнайтед и феновете им! Даже може и да стане някоя луда врътка ако Челси вземе та загуби двата си мача, които са доста сериозни. Да видим. Ще има драма във финалния ден. Супер! Рейтинг: 26 0

22 юли 2020 | 23:04

Станахме повече от 3-ма кандидати тия манаф4ета да го поиздухат туй яко горещо ди Зупето...и то заслужено! Рейтинг: 3 16

Юнайтед и Лестър (Гост) 29 отговор
22 юли 2020 | 22:25

Юнайтед прави равен с Лестър ! Челси падат от Ливърпул и Улвърхемптън и какво се случва? Руското отборче яде пишката! Рейтинг: 23 9

Jay (Гост) 28 отговор
22 юли 2020 | 22:19

Олето не е за Юнайтед,живея в Норвегия,гледам ги всеки ден.Спокойни до ненормалност.Вибратор да им нашиеш в гъза няма се сепнат.Лошото е че го прехвърля на отбора Рейтинг: 18 1

22 юли 2020 | 22:06

На Челси им трябва 1 точка в последните 2 мача и се класират на 1000000000000% за ШЛ . Лестър и Юнайтед ще се сборят за последната квота , най-вероятно Юнайтед ще я вземе . Ама ако Челси допусне 2 загуби ,може да излети от ШЛ и ще се сърдят само на себе си Рейтинг: 10 3

1912 (Гост)
22 юли 2020 | 22:14

Като нищо! Днес, ако паднат от Ливърпул, и вълците ще ги думнат в Лондон ! Рейтинг: 13 1

. (Гост)

Като гледам Ливърпул са излезли с титулярния състав и играят на Анфийлд, а последния мач срещу Уувърхямптън, а на тях им трябва задължителна победа, за да си осигурят Лига Европа, че Арсенал може да спечели купата. Рейтинг: 10 1

Вижоще

Англия

Манчестър Сити се задоволи с минимална победа (видео) 31 октомври 2020 | 16:24
Ван де Беек: Тренировките са хубави, но имам нужда да играя 31 октомври 2020 | 02:25
Моуриньо: Сегашният Гарет Бейл е различен отпреди седем години 31 октомври 2020 | 11:21
Официално: Манчестър Сити привлече сравняван с Кристиано 31 октомври 2020 | 15:03
Манчестър Юн може да се включи в битката за титлата, допуска мениджърът 30 октомври 2020 | 14:08
Почина световен шампион с Англия 30 октомври 2020 | 20:19
Челси и Арсенал проявяват интерес към вратаря на Шахтьор (Донецк) 31 октомври 2020 | 15:41
Почетино започва работа като телевизионен анализатор 31 октомври 2020 | 13:52
Арсенал следи унгарски талант от РБ Залцбург 31 октомври 2020 | 05:41
Гуардиола: Щастлив съм в Сити и се надявам да остана още дълго 31 октомври 2020 | 03:44
Уулвърхамптън надви Кристъл Палас и се изравни с лидерите (видео) 30 октомври 2020 | 23:57
Стилиян възхитен от доброто начало на Астън Вила 30 октомври 2020 | 22:42
Тиаго Силва готов да играе за Челси след получената почивка 30 октомври 2020 | 18:28
Гигс: Могат да минат 15-20 г. до нова титла на Манчестър Юн 30 октомври 2020 | 17:48
Клоп с три варианта за центъра на защитата утре 30 октомври 2020 | 16:49
Нападател на Уест Хам ще пропусне мача с Ливърпул 30 октомври 2020 | 15:36