Краев се сбогува подобаващо с Жил Висенте (видео) 25 юли 2020 | 01:08
Българският национал Божидар Краев изигра последния си мач за португалския Жил Висенте и не пропусна да се разпише, както го правеше често през сезона. Бившият футболист на Левски реализира един от головете за зрелищното равенство 3:3 срещу Пасош Ферейра и приключи кампанията в Примейра лига с 8 попадения.

Краев стана вторият най-резултатен футболист на Жил Висенте след Сандро Лима, който има 10 гола. 23-годишният българин е в Топ 20 на стрелците в Примейра лига преди останалите двубои от последния 34-и кръг.
Домкините имаха шанс в най-добрия случай да се преборят за 8-ото място в класирането, но им трябваше задължителна победа, за да изместят Морейрензе. Началото обаче беше по-добро за Пасош Ферейра и Маракаш откри резултата в 10-ата минута след центриране от корнер.

Малко по-късно Родригао надскочи защитниците на гостите и изравни с глава. В 21-ата минута Жил Висенте организира бърза контра, а Краев пробяга целия терен, за да се окаже на точното място и с добавка с глава да вкара третия си гол в последните 4 мача.
Двубоят продължи да е много открит и до почивката Дъглас Танке вкара за 2:2, а след нея противниците си размениха по още един гол. за Жил Висенте точен беше Лоуренси, а за Пасош Ферейра - Джало.

Краев игра до 82-ата минута, когато отстъпи мястото си на Карвальо. Отборът на родния национал финишира сезона на престижното 9-о място, въпреки че е новак в елита.

Самият Краев ще се върне в Мидтиланд, чиято собственост е. Ако остане в датския тим, нападателят ще може да участва в Шампионската лига.

В минутите преди днешния двубой българинът пусна в социалните мрежи снимка от съблекалнята, под която написа: "Подготвям се за мача, който ще бъде моят последен танц с екипа на Жил Висенте".

Жоао Афонсо Жоао Афонсо6 Луиш Карлос22 Луиш Карлос
89' Марко Соуса  Марко Соусаизлиза
Carvalhoвлиза Carvalho
74' Adriano Castanheira  Adriano Castanheiraизлиза
Lourencyвлиза Lourency
49' Matchoi  Matchoiжълт картон
Matchoi  Matchoiгол
43' Douglas  Douglasжълт картон
Rodrigaoжълт картон Rodrigao  40'
28' Douglas  Douglasгол
Божидар Краевгол Божидар Краев  21'
Rodrigaoгол Rodrigao  16'
10' Maracas  Maracasгол
10'
Maracas
Rodrigao
16'
Божидар Краев
21'
28'
Douglas
49'
Matchoi
Lourency
66'

25 юли 2020 | 11:59

Да вкараш 10 гола в шестото по сила първенство в Европа и то със средняк е много добро постижение. Рейтинг: 43 0

фънк (Гост) 19 отговор
25 юли 2020 | 11:31

единствения българин играещ в чужбина с отличен сезон. определено е надградил. Рейтинг: 50 1

25 юли 2020 | 11:07

Браво. Много добър сезон направи, особено след трудния период в Дания. Не се е предал или отказал от това да стане добър играч и моментен неуспех не го е отказал. Нека да продължава в същия дух. Рейтинг: 51 0

1914 (Гост)
25 юли 2020 | 11:10

Респект ! Рейтинг: 31 0

1914 (Гост) 15 отговор
25 юли 2020 | 10:29

Браво на Божко Краев ! Очевивидно е, че неговото място е в португалското или испанското първенство. Изглеждал възмъжал и прилича на спортист. При нас изглеждаше ясно как. Ако бяхме нормално управляван клуб - щеше и до момента да играе при нас, да изглежда както изглежда в момента, да вкарва по 20-25 ма сезона и да бъде продаден ма 2324 за няколко пъти повече отколкото взехме за него. След което да бъде заменен от друг юноша със същите качества ... Рейтинг: 40 1

25 юли 2020 | 09:43

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 1 1

Да (Гост) 12 отговор
25 юли 2020 | 08:17

Отиде на фризьор, че е за приличал на боабаб Рейтинг: 10 25

джепето (Гост) 11 отговор
25 юли 2020 | 08:14

Добре се развиват нещата при Краев до момента. Успешен сезон изпраща и то при положение, че нямаше време за адаптация и е сред малкото българи, играли в португалското първенство. Браво! Да е здрав и все така упорит, ще постигне още по-големи успехи. Националният ни отбор има нужда от проспериращи млади футболисти като него! Рейтинг: 70 1

Роско (Гост)
25 юли 2020 | 11:08

До 1995 година през португалското първенство бяха преминали 36 българи. Имаше статистика според която тогава сме изместили югославяните от второто място по чужденци в португалските две дивизии. Рейтинг: 10 0

Оранжев припок (Гост) 10 отговор
25 юли 2020 | 07:30

Той Краев се сбогува подобаващо, ама ЦСКА не можа, щото НаГришаПроститутките го изгониха с камъни от Армията. Рейтинг: 30 5

шОпски (Гост) 9 отговор
25 юли 2020 | 05:27

айде Гриша взимай го у литексо Рейтинг: 7 17

Стойкас (Гост)
25 юли 2020 | 07:32

Требе а го боядисаме со сажди, иначе не мой са интегрира в Централен Спортен Клуб на Африка Тире София. Рейтинг: 30 2

Вижоще

Други

Спортинг (Лисабон) оказа голяма чест на Кристиано 21 септември 2020 | 16:21
Велковски с асистенция за разгромна победа на Серкъл Брюж 21 септември 2020 | 23:57
Изтеглиха дербито в Беларус заради мача на Динамо (Брест) с Лудогорец 22 септември 2020 | 07:50
Ейолфсон с жълт картон за Розенборг, Ривалдиньо бележи в Полша (видео) 21 септември 2020 | 01:20
Стойчо Младенов с равенство в Казахстан (видео) 21 септември 2020 | 05:12
Спарта (Прага) направи впечатляващ обрат срещу Карвина 14 септември 2020 | 01:22
Феновете на Байерн трябва да влязат в карантина след завръщането си от мача за Суперкупата 22 септември 2020 | 18:24
Унгарски епидемиолог: УЕФА поема голям риск с пускането на фенове на финала за Суперкупата 22 септември 2020 | 17:43
Ракитич сложи край на кариерата си в националния отбор на Хърватия 21 септември 2020 | 20:30
Слован с равенство срещу Жилина, Божиков не игра 20 септември 2020 | 22:41
Мартин Минчев дебютира за Спарта с драматична победа (видео) 20 септември 2020 | 21:35
Каляри може да вземе конкурент на Десподов 20 септември 2020 | 14:13
Малинов остана на пейката при загуба на Льовен 19 септември 2020 | 22:22
Пионе Систо донесе първи успех на Мидтиланд, Краев с цял мач и жълт картон 19 септември 2020 | 21:33
Московски съд издаде присъда на фенове за скандирания "Да живее Беларус" 16 септември 2020 | 21:45
Трима в Хамилтън Академикал са с положителни тестове за COVID-19 16 септември 2020 | 14:48