Драма в Хърватия - жертва на ЦСКА-София се размина с ШЛ (видео) 26 юли 2020 | 00:10
Хърватското първенство предложи невероятна развръзка в последния кръг. Интрига около титлата нямаше и хегемонът Динамо (Загреб) финишира с 15 точки преднина, но три отбора спореха за второто място, което дава право на участие в квалификациите на Шампионската лига. В крайна сметка печеливш се оказа Локомотива (Загреб). Столичният тим спечели с 2:1 прекия двубой с Осиек след гол автогол на Даниел Лончар в 88-ата минута. По този начин Локомотива събра 65 точки, а Осиек остана на 4-о място с 62. Ако домакините бяха победили, те щяха да са втори, а ако мачът беше завършил наравно, сребърните медали щяха да са за Риека.

Риека нямаше никакви проблеми срещу гостуващия Истра 1961 и се наложи с 4:2. Всички попадения за домакините бяха дело на Антонио-Мирко Чолак в рамките на 36 минути. Така за състава на Симон рожман остана да следи резултата от сблъсъка между Осиек и Локомотива, който се играеше по същото време.

Преди началото на сезона Осиек отпадна от ЦСКА-София в Лига Европа, но още тогава пролича, че отборът има сериозен потенциал. Срещу Локомотива никой от съперниците не посмя да рискува до почиката, но през второто полувреме и двата тима нямаха избор, защото Риека вече водеше убедително.

Гостите от Загреб откриха с гол на Кристиян Яшич в 54-ата минута, но много скоро Мирко Марич изравни. Така се стигна до 88-ата минута, когато центриране от десния фланг по атаката на Локомотива доведе до два рикошета и след този в тялото на Лончар топката спря във вратата.
Хайдук (Сплит), който допреди няколко седмици също имаше амбиции за второто място, завърши сезона с разгромна победа с 4:1 при гостуването си на аутсайдера Интер (Запрешич). Бившият отбор на Борислав Цонев не оказа никаква съпротива и изпадна от елита след серия от 15 поредни загуби.

Кристиан Димитров беше титуляр за Хайдук и получи жълт картон в 36-ата минута. Българинът се присъедини към "белите" през зимата от Ботев (Пловдив), като записа общо 14 мача, в които вкара 1 гол и получи 5 жълти картона.
Двубоят в Запрешич се разви по доста любопитен начин. До почивката резултатът беше 0:0, а в началото на второто полувреме Марио Вушкович от Хайдук получи два жълти картона за една минута и беше изгонен. Това не попречи на тима от Сплит да поведе с попадение на Мийо Цакташ и автогол Дамир Гъргич. Последва червен картон за Никола Солдо от Интер, който предреши изхода на мача.

Цакташ се разписа още веднъж в 75-ата минута и събра на сметката си общо 20 попадения, като подели голмайсторския приз с Антонио-Мирко Чолак от Риека и Мирко Марич от Осиек.
В добавеното време съперниците си размениха по един гол чрез Басер Жради за Хайдук и Комнен Андрич за Интер.

Хайдук ще играе в Лига Европа заедно с Риека и Осиек, а на Истра 1961 предстои бараж за оставане в елита срещу втородивизионния Оринет.

Локомотива (Загреб)
88' Danijel Loncar  Danijel Loncarавтогол
Мирко Маричгол Мирко Марич  57'
53' Kristijan Jakic  Kristijan Jakicгол
53'
Kristijan Jakic
Мирко Марич
57'
Danijel Loncar
88'

Добави коментар Коментари (2)

Фен на ЦСКА 1948 (Гост) 2 отговор
27 юли 2020 | 01:34

И тук е надбягване с ЕДИН "КОН" както в България.Предлагам Динамо,Лудогорец,Ювентус и другите ставали шампиони на страните си в последните поне 4 години подред да ОСНОВАТ ОТДЕЛНА ЛИГА. Рейтинг: 0 0

ггг (Гост)
04 август 2020 | 15:52

По-зле е. Локомотив е сателит на Динамо. С тази разлика, че Динамо е традиционен гранд, дори в Югославия. Рейтинг: 0 0

Пилето (Гост) 1 отговор
26 юли 2020 | 11:36

Каква футболна драма! Рейтинг: 1 0

Балкани

Лясков на пейката при загуба на Олимпия 20 септември 2020 | 22:27
4 от 4 за Университатя, но без Антони Иванов 20 септември 2020 | 00:27
Отборът на Страхил Попов поднесе втора поредна изненада (видео) 21 септември 2020 | 22:19
Пашов и Чандъров титуляри при равенство на Академика (видео) 20 септември 2020 | 21:52
Университатя пречупи Астра с два бързи гола 30 август 2020 | 23:11
Лийдс вади 20 милиона за 18-годишен хърватски талант 31 август 2020 | 12:37
Сепси се спаси от домакинска загуба, Димитров влезе като смяна 19 септември 2020 | 23:02
Отборът на Станислав Костов с втора победа като гост 18 септември 2020 | 21:45
Бивш защитник на Борусия (Дортмунд) отива в Турция 18 септември 2020 | 16:58
12 положителни проби в Бешикташ 18 септември 2020 | 13:44
Билия смени Милан с турски новак 15 септември 2020 | 05:22
Университатя громи без Антони Иванов (видео) 15 септември 2020 | 03:55
Историческа победа за Страхил Попов и компания (видео) 14 септември 2020 | 22:41
Новият отбор на Станислав Костов допусна неприятна загуба у дома 14 септември 2020 | 02:02
Сепси с Ради Димитров стигна до инфарктно реми срещу Астра 14 септември 2020 | 01:40
Олимпиакос стигна до пореден дубъл на Гърция (видео) 13 септември 2020 | 14:21