Бенфика лиши Спортинг от третото място, Порто завърши сезона със загуба (видео) 26 юли 2020 | 01:34
Португалските грандове изиграха последните си мачове за сезона в Примейра лига. Шампионът Порто отстъпи с 1:2 при гостуването си на Брага, а със същия резултат Бенфика се наложи над Спортинг (Лисабон) в столичното дерби. По този начин Спортинг финишира на 4-о място в крайното класиране, с равни точки, но с по-лоши показатели от Брага.

Бенфика поведе в 28-ата минута с гол на Харис Сеферович. Швейцарският национал се разписа с глава. В средата на второто полувреме Спортинг организра много добра контра, при която топката стигна до Андраж Шпорар и словенецът я прати под плонжа на Одисеас Влаходимос. Малко преди края на двубоя Винисиус засече центриране от десния фланг и донесе трите точки на "лисабонските орли".
Тази развръзка беше добре дошла за Брага. На своя стадион отборът на Артур Жорже се оказа догонващ срещу Порто още в 6-ата минута след точен изстрел на Матеус Урибе. При попадението колумбиецът се контузи и вместо него влезе Серджо Оливейра. В 52-ата минута Рикардо Орта изравни с бомбен шут от границата на наказателното поле, а в 66-ата Франсерджио осигури успеха на Брага.

Голмайстори на първенството с по 18 гола станаха трима футболисти - Пици и Винисус от Бенфика, и Мехди Тареми от Рио Аве. Българският нациобал Божидар Краев се разписа 8 пъти за Жил Висенте.

Jotaвлиза Jota
87' Стефан Ристовски  Стефан Ристовскиизлиза
Родриго Баталия  Родриго Баталиявлиза
80' Jovane Cabral  Jovane Cabralизлиза
Кристиан Борха  Кристиан Борхавлиза
Nuno Mendes  Nuno Mendesизлиза
Лусиано Вието  Лусиано Виетовлиза
77' Вендел  Венделжълт картон
Chiquinhoизлиза Chiquinho  76'
Рафа Силвавлиза Рафа Силва
Андре Алмейдажълт картон Андре Алмейда  72'
70' Jovane Cabral  Jovane Cabralжълт картон
69' Andraz Sporar  Andraz Sporarгол
Габриелизлиза Габриел  66'
Florentino Luisвлиза Florentino Luis
Харис Сеферовичизлиза Харис Сеферович
Viniciusвлиза Vinicius
46' Gonzalo Plata  Gonzalo Plataизлиза
Tiago Tomas  Tiago Tomasвлиза
36' Луиш Нето  Луиш Нетожълт картон