Лукаку и Алексис Санчес върнаха Интер на второто място (видео) 25 юли 2020 | 22:23
Интер разгроми Дженоа с 3:0 на “Луиджи Ферарис” в двубой от 36-ия кръг на Серия “А”. Това беше мач номер 3000 за "нерадзурите" в Серия "А" - нещо, с което не може да се похвали никой друг клуб в Италия.

В основата на успеха бяха бившите футболисти на Манчестър Юнайтед Ромелу Лукаку и Алексис Санчес. Лукаку откри резултата в 34-ата минута, а в добавеното време на двубоя за втори път наказа "грифоните". Между двете попадения на белгиеца се разписа и Алексис Санчес. Чилиецът вкара в 83-ата минута.

Победата позволи на Интер да се изкачи на второ място в класирането, изпреварвайки Аталанта. "Нерадзурите" изостават с 4 точки от шампиона Ювентус, който вероятно утре ще си подсигури поредната титла.

Дженоа се надяваше да стигне поне до равенство и да се доближи до голямата си цел - оставане в елита. Сега "грифоните" имат са на 17-о място с 36 точки, а първият отбор под чертата - Лече, е с 32 и мач по-малко.
Антонио Конте направи цели шест промени в своя състав след нулевото реми срещу Фиорентина. Така в защита започнаха Андреа Ранокия и Милан Шкринияр, а място в халфовата линия намериха Виктор Моузес, Марсело Брозович и Кристиан Бираги. Партньор на Лукаку в атака пък бе Лаутаро Мартинес.

Междувременно, домакините бяха подредени в 3-5-2, като атаката бе поверена на Андреа Пинамонти и Андреа Фавили. От състава на тима от Генуа отсъстваха Стефано Стураро и Иван Радованович. Първият удар дойде в 8-ата минута и беше дело на Пинамонти, но се оказа неточен. В 13-ата шут на Лукаку беше блокиран, а този на Кристиан Ериксен попадна право в ръцете на Матия Перин. В 22-ата Интер организира много добра атака, но ударът по земя на Брозович мина на сантиметри от вратата. В 28-ата Самир Ханданович спаси далечен шут на Петер Анкерсен. Малко след това Ериксен стреля над вратата.

В 32-ата Лаутаро преодоля Едоардо Голданига, но Кристиан Ромеро направи важно изчистване. Две минути по-късно обаче Бираги намери с центриране Лукаку, който с удар с глава откри резултата в полза на гостите.
Това беше 22-о попадение за белгиеца в Серия "А" и 28-о през сезона във всички турнири - негов личен рекорд.

В края на полувремето Роберто Галярдини фаулира Валон Бехрами и получи жълт картон, който ще го извади за дербито с Наполи в следващия кръг. От статичното положение Филип Ягиело шутира покрай гредата.
Интер стартира втората част колебливо и Конте бързо стори необходимото, за да извади тима си от летаргията. Данило Д'Амброзио, Борха Валеро и Алексис Санчес, като най-силно от тях се включи чилиецът. След негов пробив Борха Валеро можеше да вкара втори гол за "нерадзурите", но Петер Анкерсен се намеси решително.

Дженоа имаше своите добри моменти, но Кристиан Сапата стреля с глава над гредата, а в последните минути домакините заиграха "ва банк" и бяха хванати на контраатака. Алексис засече под гредата хубаво центриране на Моузес за 2:0, а в края Лукаку демонстрира, скорост, техника и прецизност при завършващия удар, за да довърши "грифоните".
До края на сезона на Интер предстоят домакинство на Наполи и гостуване на Аталанта.

На Дженоа остават визита на Сасуоло и мач у дома срещу Верона, който може би ще отговори на въпроса дали тимът ще запази мястото си в Серия "А".

Антонио Кандрева87 Антонио Кандрева
90' Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакугол
86' Самир Ханданович  Самир Хандановичжълт картон
83' Алексис Санчес  Алексис Санчесгол
Паоло Джилионевлиза Паоло Джилионе
74' Андреа Ранокия  Андреа Ранокияжълт картон
Андреа Фавилиизлиза Андреа Фавили  70'
Горан Пандеввлиза Горан Пандев
64' Кристиан Ериксен  Кристиан Ериксенизлиза
Кристиан Ромерожълт картон Кристиан Ромеро  45'
42' Роберто Галярдини  Роберто Галярдинижълт картон
34' Ромелу Лукаку  Ромелу Лукакугол
0
34'
Ромелу Лукаку
83'
Алексис Санчес
90'

Добави коментар Коментари (28)

до Шизофреника (Гост) 28 отговор
26 юли 2020 | 14:21

Курник10,ШЛ кога?Отговаряй повърня такава. Рейтинг: 0 0

La Beneamata (Гост) 27 отговор
26 юли 2020 | 10:03

Ревем и вкарваме.Ревем и вкарваме ,ама късно е чадо,мандалото лопна. Рейтинг: 3 0

1908 (Гост) 26 отговор
25 юли 2020 | 22:42

Evroidiotite si misliat kato edno vreme kakto igraehme kato deca..za po slabite 3 korni=duzpa..da ama 10 ,,KRAJBI>10 TITLI NE PRAVI TREBAL..I.D.I.O.T.O..NEVER.. Рейтинг: 3 8

Shefa (Гост) 25 отговор
25 юли 2020 | 22:41

Utre huive kato uzqde na samp uq she pochne filma Рейтинг: 6 6

1908 (Гост)
25 юли 2020 | 22:43

Absurd.sadiata ako triabva she hvarli topkata s race vav vratata na samp..kato vav Liubimec13.. Рейтинг: 6 8

25 юли 2020 | 22:18

Имаме си требъл, имаме си требъл.Нищо друго си нямаме, Нищо друго си нямаме. Рейтинг: 8 3

Обективен Принтерист (Гост) 20 отговор

Много ме сърби гъза,някой да ме почеши с кожната си палка,може и strap on Рейтинг: 9 1

Кашон ТВ (Гост) 19 отговор
25 юли 2020 | 22:15

Чудесно изигран мач.Отново чиста дузпа за врага, не свирена.Отново гол след фаул , не свирен и пак сме далеч от Ювентус. Рейтинг: 9 8

Т (Гост)
26 юли 2020 | 00:30

Какъв враг те гони тебе бе тъпан,това да не ти е война .Противник се казва Рейтинг: 2 4

Ало (Гост) 18 отговор
25 юли 2020 | 22:13

И сто години да се мъчат, повече от 2ро място няма да вземат. Рейтинг: 10 6

Обективен Принтерист (Гост) 17 отговор
25 юли 2020 | 22:12

Смачкаха ни от бой.Ако не ни помагаше съдията, да го бяхме налапали целия. Рейтинг: 10 4