Рекордна дузпа и груба грешка узакониха завръщането на Ман Юнайтед в ШЛ (видео) 26 юли 2020 | 19:59
Манчестър Юнайтед спечели директната битка с Лестър за място в Шампионската лига, след като надигра с 2:0 "лисиците" на "Кинг Пауър Стейдиъм" в двубой от последния кръг. Бруно Фернадеш (71') даде преднина на гостите, реализирайки 14-ата дузпа за "червените дяволи" в Премиър лийг през този сезон. Този наказателен удар бе и нов рекорд в историята на Висшата лига за най-много дузпи, отсъдени в полза на един отбор в рамките на един сезон в лигата. Джеси Лингард оформи крайния резултат дълбоко в добавеното време след груба грешка на Каспер Шмaйхел. Така Манчестър Юнайтед успя да завърши на трето място в крайното класиране, след като "червените дяволи" изпревариха Челси по голова разлика. Лестър пък финишира   на пето място с четири точки по-малко. Въпреки че през по-голямата част от сезона, а по-точно в 325 дни, "лисиците" неизменно бяха част от топ 4, в крайна сметка тимът на Брендън Роджърс трябва да се задоволи единствено с Лига Европа, след като Лестър спечели само две победи в деветте си мача след рестарта на сезона.

Мениджърът на домакините Брендън Роджърс бе направил три промени в сравнение с мача с Тотнъм. Хамза Чъдури, Марк Олбрайтън и Келечи Ихеаначо бяха титуляри за сметка на Айосе Перес, Харви Барнс и Райън Бенет. Аарън Уан-Бисака се завърна отдясно на отбраната на Манчестър Юнайтед, като това бе единствената корекция в състава на Оле Гунар Солскяер.
Юнайтед започна по-активно и владеешедоста повече топката, докато домакините изглеждаха малко нервни в първите минути, но се защитаваха добре.

В деветата минута Ихеаначо се озова в наказателното поле, където падна след съприкосновение с Погба, който обаче веднага прибра крака си. "Лисиците" имаха леки претенции за дузпа, но щеше да е пресилено такава да бъде отсъдена.

Първата сериозна опасност бе пред вратата на Де Хеа. В 15-ата минута Матич сгреши на границата наказателното поле, домакините овладяха топката, а Ндиди стреля силно от 20-ина метра, но ударът му премина над напречната греда.
В 25-ата минута Лестър организира страхотна контраатака, при която Ихеаначо, Варди и Джъстин излязоха сами срещу Магауйър и Линдельоф. Ихеаначо реши да действа сам и стреля от 20 метра, Де Хеа изби, макар и не много сигурно, а Варди опита добавка, но фаулира стража на гостите и това сложи край на опасността.
В 32-рата Бруно Фернандеш прати топката във вратата на Шмайхел след страхотно подаване на Погба. Попадението обаче правилно бе отменено заради засада на португалеца.
До почивката двата отбора размениха по една добра атака. Първо Томас проби добре отляво и центрира към Варди, който обаче не успя да овладее топката, притиснат от Магуайър. Малко след това Юнайтед създаде най-добрата си възможност до момента. Центриране на Погба стигна до Рашфорд, но ударът на нападателя бе много неточен.
В добавеното време изстрел на Марсиал бе блокиран в последния момент от бившия играч на "червените дяволи" Джони Еванс. При последвалия корнер Рашфорд получи възможност да стреля от малък ъгъл, но Шмайхел спаси.
В самото начало на втората част Марсиал изскочи зад гърба на отбраната, но с много прецизна, макари и рискована намеса, Джъстин протегна крак и изби топката преди французинът да нанесе удар.
След около час игра Джейми Варди засече много добре с глава от трудна позиция центриране от фал, след което топката срещна сглобката на гредите на левия ъгъл на вратата на Де Хеа.
В 69-ата минута Фернандеш изведе Марсиал, който бе заклещен едновременното от Джони Еванс и Уес Морган. Двамата препънаха французина - дузпа за Манчестър Юнайтед, която бе валидирана от ВАР. Това бе рекордна 20-а дузпа за "червените дяволи" през този сезон и 14-а такава само в Премиър лийг. Бруно Фернандеш бе точен от бялата точка, давайки аванс на гостите.

До края Барнс, Морган и Грей пропуснаха три добри възможности да изравнят резултата, но дори да бяха успели, точката нямаше да е достатъчна за Лестър. В добавеното време домакините останаха дори с човек по-малко, след като Джони Еванс, който направи дузпата, влезе брутално в краката на Скот Мактоминей и получи червен картон.
В седмата минута на добавеното време резервата Лингард вкара втори гол, след като отне топката от направилия сериозна грешка Каспер Шмайхел.

George Hirstвлиза George Hirst
86' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешизлиза
Скот Мактоминей  Скот Мактоминейвлиза
Джейми Вардижълт картон Джейми Варди  83'
77' Мейсън Грийнууд  Мейсън Грийнуудизлиза
Денис Праетвлиза Денис Прает
71' Бруно Фернандеш  Бруно Фернандешдузпа
Джони Евансжълт картон Джони Еванс  68'
63' Виктор Линдельоф  Виктор Линдельофжълт картон
Келечи Ихеаначоизлиза Келечи Ихеаначо  58'
Айосе Пересвлиза Айосе Перес
9' Хари Магуайър  Хари Магуайържълт картон
0
71'
Бруно Фернандеш
90'

27 юли 2020 | 10:04

Евала на Манчо...голям отбор и голям смях едновременно. Колкото до Челси, които имаха бан за трансфери и нямаха нито един входящ, а голямата звезда на тима напусна и изнесоха сезона с школата си и имат същи бр точки колкото този "Велик" клуб Юнайтед, дето наляха една торба пари за футболисти и им дават едни от най-високите заплат в лигата + любезното съдействие на 14 дузпи абсолютн рекорд . Даже и за купа не се борята...наистина евала... Рейтинг: 4 6

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

GGMU! (Гост)
27 юли 2020 | 10:43

Кънчо ебалник разпорен... Челси защо не продължат да изнасят и другите сезони с млади играчи от школата... ами ще дадат над 200 милиона за трансфери? Отговори ми, че ми е много интересно... пък ако ти е трудно да сметнеш трансферите, които правят челси ела ще ти помогна ама първо ще ти разфасовам анусчето и тогава... Рейтинг: 2 3

Кънчо (Гост)
27 юли 2020 | 11:18

Пенделките изскочиха..щели да ме шляпат...мн искам да го видя това. Говорим за конкретния сезон бе паляк и да, ще продължат да разчитат на школата си. Ако не си разбрал се кове отбор за години. По-добре сметни юнайтед колко пари наляха за футболисти и заплати след съра и после смятай на Челси..смешници.. Рейтинг: 3 2

Nameless (Гост) 130 отговор
27 юли 2020 | 08:29

Аз, не мога да разбера защо коментирате само по заглавието на статията, да коментират само тези, които са гледали мача. Да си сложат ръка на сърцето и да кажат че това не беше Дузпа, двоен шпагат от двете страни на нападателя и препънат в ножица, това си е за червен картон, но не може да се каже за кой от двамата защитника трябва да е. Рейтинг: 11 5

Челси с купата (Гост) 129 отговор
27 юли 2020 | 07:56

Селските идиоти, без аванта не могат!!! Или съдията, или бивши играчи!!! Рейтинг: 10 19

Челси с кора ми (Гост)
27 юли 2020 | 08:12

Абе олигофрен отивай да си коментираш ФК Чукотка и не говори за големите клубове в Англия. Добре, че дойде тая руска мутра да си пере парите при вас, иначе нямаше да ви има на картата Рейтинг: 15 6

27 юли 2020 | 02:45

Като говорим за факти, да говорим до край. Добре 14 дузпи не са малко, ама и 19 мача без загуба във всички турнири също. Юнайтед не загуби нито веднъж след подновяването на сезона във ВЛ. Редно е да споменем и че е първият отбор печелил 4 последователни мача с 3 гола разлика във ВЛ. Така че 3тото място е напълно заслужено. А Лестър сами са си виновни, след като имаха такъв аванс, който просто профукаха. Рейтинг: 36 4

MU (Гост) 127 отговор
27 юли 2020 | 02:11

Старият мошенник ще оправи работите скоро. Съдиите ще засвирят пак яко с дежурна дузпа в всеки мач`и всичко ще е наред. Рейтинг: 14 20

Пламен (Гост)
27 юли 2020 | 07:33

Ей мишоче,марш в дупката! Рейтинг: 6 11

!!! (Гост) 126 отговор
27 юли 2020 | 01:45

Какво пак ревете бе чукотки? Като сте толкова добро какво направихте в двата мача с Юнайтед? А в мачовете с Ливърпул, Лестър, Сити и Тотнъм? Взехте 11 точки от тези десет мача, ние взехме 23! Това с бутане става нали? Бутане имаше, ама то беше в задниците на чукотките с 6 гола в двата мача! Хайде млъквайте и се потапяйте! Рейтинг: 21 5

27 юли 2020 | 07:52

Бихме всички това!?!? И ще вземем купата!?!? Рейтинг: 6 7

Кой точно сте били. Нали знаеш, че мачовете за купата не носят точки за първенството и какво общо имат двете? Или в шизофреничния ви свят щом си на финал за купата все едно си шампион? Рейтинг: 3 3

GGMU (Гост) 125 отговор
27 юли 2020 | 01:18

През сезона само 2 дузпи които ни ги дадоха бяха спорни и можеше и да не се отсъждат. Иначе с кое не сме заслужили да сме в ШЛ? Вторият полусезон имаме 2 равенства 2 загуби и 15 победи. Лестър имат 2 победи в последните си 9 мача. По Коледа бяха 15 точки пред нас, сами са си виновни. Ние си взехме мачовете, те не. Така че да ревете колко незаслужено сме били на 3тото място е напълно безсмислено. Честито на всички фенове на Юнайтед. Дано запазим това постоянство и през новия сезон. Рейтинг: 30 8

вуйче (Гост) 124 отговор
27 юли 2020 | 01:00

Най-противният и бутан отбор на света!!!Удариха дори Барцилонътъ!!! Рейтинг: 18 30

kkk (Гост)
27 юли 2020 | 01:09

Това не е статия за Юве или Реал ,а Барцелоната и Байерн ,никой не може да ги удари в тая насока. Рейтинг: 10 5

27 юли 2020 | 07:53

Абсолютно вярно!!!! Рейтинг: 5 4

kkk (Гост) 123 отговор
27 юли 2020 | 00:34

Юнайтед са 3-ти след може би 2-та най-добрите отбори в момента в Европа. Всеки вика ,какво щеше да стане ако Лестър не се бяха сгромолясали така,аз ще ви кажа -Чеeлси щяха да са 5-ти ,защото Юнайтед е пред тях . точkа Рейтинг: 30 8

ти си тъп (Гост)

защо да ги махам ,нали и Чукотка играха с Лестър в този период ,аман от идиоти. Рейтинг: 18 3

До инфантилен (Гост)
27 юли 2020 | 01:28

Какво да махаме? Юнайтед записа дубъл и срещу Челси и срещу Лестър. Какво по-добро доказателство? Челси бяха брутално изнасилени на Олд Трафорд! Ако баба ти беше мъжка, поне щеше да има един тъпунгер по-малко на този свят! Рейтинг: 23 3

Каспер Шмайхел (Гост) 122 отговор
26 юли 2020 | 23:52

Наистина не знаех, че е бил там. Движеше се като призрак. Никога не съм се сблъсквал с играч, който може да дриблира като Роналдиньо и да се движи като Индзаги през целия си живот Рейтинг: 21 0

zvan (Гост) 121 отговор
26 юли 2020 | 23:51

отколко века не сте играли в ШЛ. Рейтинг: 4 24

Да (Гост) 120 отговор
26 юли 2020 | 23:50

Английската Висша лига е компрометирана от много години. Винаги се е целял инфарктен завършек на сезона. Футболната мафия правеше така през последните 10 години, че шампионът да се определя в последният кръг. Този сезон бе изключение, поради което, квотите за ШЛ поддържаха интереса. Последните 2 равенства от 3 кръга на МЮ бяха нагласени с цел възбуждане на интереса към 38 кръг и интригата до край. Срещу У.Х. в 37ми бе видимо нежеланието на тима да победи. За пореден път... Простотията се заключава в това, че Лестър съвсем заслужено можеше да играе в ШЛ, но бе даден шанс отново на богатите. Дори при загуба днес, МЮ и Лестър влизаха за сметка на Челси. Но не. Няма феърплей. Абрама надделя. Спази се традицията от 3 сезона, последните 4-5 кръга да са пародия. През миналият даже беше най-забавно, когато в топ4 първенствата победителят бе ясен преди Нова година и цялата пролет се изигра на принципа Спорт тото, трето теглене. Рейтинг: 5 18

Howard Webb (Гост)
27 юли 2020 | 00:08

някой ше ми обясни ли защо спуткаля ми цензорираха горните коментари? Коя е думичката дето не им харесва Рейтинг: 3 7

Х (Гост)
27 юли 2020 | 00:12

Само не разбирам как точно се прави такава конспирация...то трябва да участват всички отбори и играчи и ръководства...на всеки реално мислещ е ясно,няма да обяснявам повече:- Рейтинг: 10 0

Павел (Гост)
27 юли 2020 | 00:18

спортала търка коментари ей тъй , тази стаитя преди 2 часа беше със 130 коментара,сега има към 100 нови а бройката е 124,оставете хората да пишат кот си искат де Рейтинг: 6 0

Бразилска магия пречупи Ман Юнайтед (видео) 02 декември 2020 | 23:54
Солскяер призна, че може би е трябвало да замени Фред на почивката 03 декември 2020 | 09:43
Артета очаква много труден трансферен прозорец за Арсенал 03 декември 2020 | 11:06
Лампард: Оливие Жиру е пример за младите в Челси 03 декември 2020 | 10:50
Хименес се възстановява бързо и може да бъде изписан през следващата седмица 03 декември 2020 | 12:05
Опашка от желаещи за халф на Борусия (Мьонхенгладбах) 01 декември 2020 | 04:41
Солскяер: Разочароващо е, че не успяхме да се класираме, но съдбата ни остава в наши ръце 03 декември 2020 | 10:20
Оливие Жиру влезе в историята на Челси 03 декември 2020 | 05:17
Жиру изригна с 4 гола, Челси разкъса Севиля (видео) 02 декември 2020 | 23:51
Микел Артета: Не вкарваме в най-важните моменти 02 декември 2020 | 18:23
Моуриньо притеснен за състоянието на Хари Кейн 02 декември 2020 | 17:15
Ман Сити подновява договора на Де Бройне 02 декември 2020 | 16:59
Робъртсън: Отношенията в отбора са на много високо ниво 02 декември 2020 | 15:07
Точкова система ще решава трансферите на Острова занапред 02 декември 2020 | 12:58
Ново условие да станеш мениджър в Англия - Солскяер нямаше да се "класира" 02 декември 2020 | 12:48
Арсенал няма да рискува с Давид Луис след ужасяващия сблъсък с Раул Хименес 02 декември 2020 | 09:54