Челси надхитри “вълците” и ще играе в Шампионската лига (видео) 26 юли 2020 | 19:56
Отборът на Челси приключи сезона победоносно, надигравайки с 2:0 Уулвърхамптън на “Стамфорд Бридж” в среща от последния кръг на Премиър лийг. Попаденията отбелязаха Мейсън Маунт и Оливие Жиру в добавеното време на първата част.

Така лондончани си осигуриха участие в Шампионската лига през следващия сезон, завършвайки четвърти в класирането с 66 точки. Третият Манчестър Юнайтед има същия актив, но и по-добра голова разлика. Уулвс пък останаха седми с 59 точки, отстъпвайки на шестия Тотнъм отново по голова разлика. Така отборът ще се надява днешният им съперник да победи Арсенал във финала за Купата на ФА, за да получи възможността да играе в Лига Европа и през следващата кампания.

Франк Лампард бе направил само две промени в стартовия си състав, но те бяха важни. След като допусна пет гола срещу Ливърпул, Кепа Арисабалага отстъпи мястото си на Вили Кабайеро. Включилият се много силно във въпросния мач Кристиан Пулишич пък замени Вилиан. Подобно на своите съперници, гостите също бяха подредени в 3-4-3 с Педро Нето, Раул Хименес и Диого Жота в атака. Мат Дохърти пък бе титуляр в своя мач номер 300 за клуба.
Първият удар в мача дойде в 12-ата минута, когато Рийс Джеймс засече с глава центриране от фаул, но топката излезе в аут. Следващото положение пред Челси дойде чак в 39-ата минута, когато изстрелът с глава на Жиру се оказа неточен. "Сините" обаче нанесоха двоен удар по своя опонент в добавеното време на първата част. Тогава Маунт откри резултата директно от пряк свободен удар. Малко след това домакините организираха бърза контраатака, при която английският национал изведе Жиру срещу Руи Патрисио. Нападателят преодоля вратаря и прати топката в мрежата му за 2:0. Преди двата отбора да се оттеглят на почивката съдията се допита до ВАР, за да прецени дали да покаже червен картон на Хименес за удар без топка срещу Антонио Рюдигер. Той обаче реши, че няма основания за това.
Подобно на първото полувреме, и през второто почти липсваха положения за гол. Единственият точен удар за гостите отправи Диого Жота в 57-ата минута, който обаче беше уловен от Вили Кабайеро. “Сините” също имаха само един точен изстрел за втората част, дело на Тами Ейбрахам в добавеното време, но успяха да запазят аванса си от две попадения до края на мача.

ЧЕЛСИ - УУЛВЪРХАМПТЪН 2:0

1:0 Маунт (45+2')
2:0 Жиру (45+4')

Челси: Кабайеро, Аспиликуета, Рюдигер, Зума, Джеймс, Жоржиньо, Ковачич, Алонсо, Маунт, Жиру, Пулишич

Уулвърхамптън: Патрисио, Боли, Коуди, Сайс, Дохърти, Дендонкер, Невеш, Кастро, Нето, Хименес, Жота
Рубен Лофтъс-Чийквлиза Рубен Лофтъс-Чийк
84' Диого Жота  Диого Жотаизлиза
Жордао  Жордаовлиза
83' Леандер Дендонкер  Леандер Дендонкержълт картон
Оливие Жируизлиза Оливие Жиру  78'
Тами Ейбрахамвлиза Тами Ейбрахам
Кристиан Пулишичизлиза Кристиан Пулишич
Калъм Хъдсън-Одойвлиза Калъм Хъдсън-Одой
59' Мат Дохърти  Мат Дохъртиизлиза
Даниел Поденсе  Даниел Поденсевлиза
Рубен Невеш  Рубен Невешизлиза
Жоао Моутиньо  Жоао Моутиньовлиза
58' Джонатан Кастро  Джонатан Кастроизлиза
Рубен Винагре  Рубен Винагревлиза
46' Педро Нето  Педро Нетоизлиза
Адама Траоре  Адама Траоревлиза
Мейсън Маунтгол Мейсън Маунт  45' Педро Нето  Педро Нетожълт картон
Оливие Жиружълт картон Оливие Жиру
Оливие Жиругол Оливие Жиру
22' Диого Жота  Диого Жотажълт картон
Мейсън Маунт
45'
Оливие Жиру
45'

Добави коментар Коментари (15)

доктора (Гост) 15 отговор
27 юли 2020 | 18:37

Не те знам какъв вълк си, по- скоро те оприличавам на малък мелез, сиреч помияр, не пиши за отбори за които си нямаш реч, каква история имат, какво са спечелили, лапай си гранулите и тихо! Рейтинг: 0 0

Челси с купата (Гост) 14 отговор
27 юли 2020 | 07:49

Умрете хейтъри... Рейтинг: 5 2

1912 (Гост) 13 отговор
27 юли 2020 | 00:37

Шпорталци-кретени. Някой от вас да е чувал, че носителят на ЛЕ влиза директно в групите на ШЛ за следващия сезон? А да е чувал, че Вълците играят в ЛЕ ? Рейтинг: 4 1

Барса фен (Гост) 12 отговор
26 юли 2020 | 23:16

Честито на Челси! Радвам се за тях, в началото на сезона ги отписваха, а сега са в топ 4 и с реални шансове за трофей! Лампард го заслужава! Рейтинг: 17 0

26 юли 2020 | 21:09

Браво на най- интелигентните фенове на футбола, тези на Челси, с много разбиране за играта, без грубости и най- вече с любов и вярност към отбора , независимо къде се намира! Рейтинг: 39 5

26 юли 2020 | 20:29

Честито на истинските фенове, не да инфантилните идиотчета. Добър сезон и добър завършек. Юнайтед и Челси. Бяха два от отборите с не много добъра перспектива, но доказаха че заслужават да са в ШЛ. Рейтинг: 31 5

Cha (Гост) 8 отговор
26 юли 2020 | 20:11

В началото на сезона смятах, че ще сме 10ти, но нямаше да имам против при положение, че загубихме Еден Азар, а Лампард имаше само 1 година начело на Дарби. С трансферен бан и играчи които не беше подбрал самият той, а с това разполагаше. Какво само направи Супер Франк! Топ 4, организирана игра, а може би и най-важното, 5-6 юноши с огромнс роля за позицията ни! Какъв проект за бъдещето си имаме! САМО ЧЕЛСИ! Рейтинг: 53 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

hrdtch (Гост) 7 отговор
26 юли 2020 | 20:04

излязох без очаквания за този сезон, когато Франки беше назначен. Без трансфери, налагане на млади, освежаване на отбора и какво по-хубаво от това ? Излизаш без очаквания за твоя отбор и се класира за Шампионска лига и финал за ФА къп. Имаше и смешни загуби, но важен е крайния резултат. Хейтърите да се пляскят, градим нещо 1-2 години, което ще ни носи девиденти в следващите 5-6. Честито на всички сини фенове, предстоят успешни годинию Рейтинг: 36 1

26 юли 2020 | 20:03

Явно след рестарта Тотнъм заслужаваха повече класиране в ЛЕ от нас : В този мач нищо не показахме и заслужено загубихме. Колко несправедливо е да викам за един от най-нехаресваните от мен отбори - Челси срещу втория ми отбор в Англия - Арсенал. От друга страна пък както и да завърши финала за ФА, все единия от моите отбори ще играе в ЛЕ. И весе пак.. предпочитам си Уулвс! А за мача - заслужено загубихме и играта никак не ни вървеше. Най-лошото е че не може да се оправдаем с умора, че няма ЛЕ в момента. Рейтинг: 6 1

Laziofan (Гост)
26 юли 2020 | 23:26

Печелите Лига Европа и изхвърляте Челси от шампионската лига... Рейтинг: 1 8

... (Гост)
26 юли 2020 | 20:10

Няма как да имаш 14 равенства през сезона и да се надяваш да постигнеш нещо от към класиране!!! Рейтинг: 4 0

НКВ (Гост)

Прав си. Равенствата ни изядоха главата. От друга страна 90% от равенствата са постигнати от губещи позиции, така че те не трябва да са ни оправдание : Рейтинг: 4 0

... (Гост)
27 юли 2020 | 00:02

Само дето тва няма как да стане, щото топ 4 твърдо е в ШЛ, а ако ЛЕ се вземе от Уулвс, ще имат просто 5-ти участник. Рейтинг: 5 0

До Laziofan (Гост)
27 юли 2020 | 00:12

Да не си спрял да гледаш футбол преди 6-7 години? Според най-новите правила, ако някой спечели ЛЕ и е извън топ 4 в съответното първенство, то не се взима квота на отбор, който е завършил 4-ти. Тоест ако вземат ЛЕ, англия ще има 5 отбора директно в групите на ШЛ. Поредния нищо не разбиращ от футбол индивид, но нали трябва да си излее мозъчните напъни...... Рейтинг: 8 0

1912 (Гост)
27 юли 2020 | 00:43

Точно така е! Но тогава Англия ще загуби една квота за ЛЕ, защото не може една федерация да играе с повече от 7 отбора в двата турнира. Ако това стане и ако Арсенал спечелят ФА Къп, тогава супата ще я д.ухат Тотнъм... Рейтинг: 2 0

26 юли 2020 | 18:54

Кучета умрели,много ревахте за фаула на Ливърпул ама видяхте ли колко пари струвате! Рейтинг: 2 21

Az (Гост)
26 юли 2020 | 18:56

Абсолютно никакъв фал Рейтинг: 2 12

Az (Гост)

Колко нелогичен и несправедлив е този спорт. Вместо дървото Алонсо да получи жълт картон за симулация, получава свободен удар. Рейтинг: 5 11

666 (Гост)
26 юли 2020 | 19:40

Атлетика така да те пердаши пред Копа... И Тва е шампиона на Англия... Смях! Рейтинг: 15 1

26 юли 2020 | 17:38

АЙДЕЕЕ СИНИТЕ , МАЧКАЙ. ГОРДОСТТА НА ЛОНДОН. ДОБЪР СЪСТАВ, ОЧАКВАМЕ ПОБЕДА.СУПЕР ФРАНКИ ВИНАГИ ЗАД ТЕБ Рейтинг: 23 2