Ливърпул завърши шампионския сезон с успех (видео) 26 юли 2020 | 19:54
Ливърпул спечели последния си мач за сезона, след като победи с 3:1 при гостуването си на Нюкасъл. Дуайт Гейл откри резултата след 26 секунди игра. След този момент отборът на Юрген Клоп доминираше и обърна мача. Ван Дайк изравни в 38-ата минута след удар с глава, а Дивок Ориги изведе "червените" напред след почивката. Малко преди края и влезлият като резерва Садио Мане се разписа.

Мърсисайдци станаха шампиони с актив от 99 точки и завършиха с преднина от 18 точки пред конкурента си Манчестър Сити. Точковият актив е рекорден за клуба, който изравни и рекорда за победи в един сезон - 32, който бе постиган на два пъти от Ман Сити.

Отборът на Юрген Клоп бе изненадан в самото начало на срещата. Нюкасъл поведе след 26 секунди. Джонджо Шелви изпълни бързо фаул и намери Гуайт Гейл. Защитата на гостите не бе подготвена, а нападателят напредна и прати топката покрай Алисон. Съдиите доста дълго проверяваха дали Гейл е в засада чрез системата ВАР, но попадението бе признато.

След ранния гол Ливърпул бързо се съвзе и започна да контролира събитията на терена, като постепенно ги пренесе в половината на съперника. В отсъствието на триото в атака Салах-Фирмино-Мане, което бе оставено на пейката, "червените" не изглеждаха толкова опасни в нападение. След половин час игра Минамино се освободи около границата на наказателното поле и отправи хубав изстрел, като топката се удари във външната страна на гредата.

Гостите все пак стигнаха до изравняване в 38-ата минута. Защитата на Нюкасъл не изчисти добре топката и тя се озова в Окслейд-Чембърлейн. Той напредна отдясно и центрира, а Ван Дайк с глава прехвърли Дубравка за 1:1.

Гостите все пак стигнаха до изравняване в 38-ата минута. Защитата на Нюкасъл не изчисти добре топката и тя се озова в Окслейд-Чембърлейн. Той напредна отдясно и центрира, а Ван Дайк с глава прехвърли Дубравка за 1:1. За нидерландеца това бе пети гол в първенството през този сезон. След пристигането си на "Анфийлд" през януари 2018 г. той има девет попадения във Висшата лига, като нито един друг централен защитник не може да се похвали с повече.

След почивката превъзходството на Ливърпул бе още по-голямо, въпреки че темпото не бе особено високо. Блестящо изпълнение на Дивок Ориги даде преднина на мърсисайдци в 59-ата минута. Той получи топката от Робъртсън пред наказателното поле на домакините и с много хубав изстрел я прати в мрежата. Белгиецът сложи край на головата си суша, която продължи 235 дни.

Клоп направи тройна смяна в 64-ата минута, която сериозно притесни "свраките". На терена се появиха Салах, Мане и Фирмино. Това доведе до доста повече положения пред вратата на Нюкасъл. Малко след влизането си Салах нацели гредата. Египтянинът бе доста активен и създаваше проблеми на защитата на съперника. Малко преди края Садио Мане показа качествата си и отбеляза красив гол.

Набил Бенталеб Набил Бенталеб42 Джеймс Милнър7 Джеймс Милнър
Мигел Алмирон Мигел Алмирон24 Алекс Окслейд-Чембърлейн15 Алекс Окслейд-Чембърлейн
Шон Лонгстаф Шон Лонгстаф36 Роберто Фирмино9 Роберто Фирмино
89' Садио Мане  Садио Манегол
85' Неко Уилиамс  Неко Уилиамсизлиза
Анди Керълвлиза Анди Керъл
64' Дивок Ориги  Дивок Оригиизлиза
Мохамед Салах  Мохамед Салахвлиза
Такуми Минамино  Такуми Минаминоизлиза
Роберто Фирмино  Роберто Фирминовлиза
Алекс Окслейд-Чембърлейн  Алекс Окслейд-Чембърлейнизлиза
Садио Мане  Садио Маневлиза
59' Дивок Ориги  Дивок Оригигол
Набил Бенталебизлиза Набил Бенталеб  49'
Шон Лонгстафвлиза Шон Лонгстаф
Алан Сент-Максиминизлиза Алан Сент-Максимин  46'
Жоелинтонвлиза Жоелинтон
38' Вирджил ван Дайк  Вирджил ван Дайкгол
Дуайт Гейл
1'
38'
Вирджил ван Дайк
59'
Дивок Ориги
89'
Садио Мане

Добави коментар Коментари (11)

ФК ШПАЛИР (Гост) 11 отговор
26 юли 2020 | 22:49

ЧЕСТИТА ТИТЛА И СТРАХОТЕН СЕЗОН! МНОГО ТЪП ПРОПУСНАТ МАЧ С БЪРНЛИ КОЙТО ЩЕШЕ ДА ДОНЕСЕ ДВА ФЕНОМЕНАЛНИ РЕКОРДА!! МИНАМИНО Е ПЪЛНО РАЗОЧАРОВАНИЕ,СГРЕШИХА С НЕГО,НЕ Е ЗА ОТБОР ОТ РАНГА НА ПУУЛ! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ТИАГО И ОЩЕ ЕДНО ДОБРО КРИЛО,ЗАЩОТО ЯВНО НЯМА ПАРИ КОЕТО Е МЕГА-СТРАННО ЗА НЯКОЯ ЗВЕЗДА.ДАНО ПОДПИШАТ ОГРОМНИЯ ДОГОВОР С НАЙК И ДА СЕ НАЛЕЯТ ОЩЕ СВЕЖИ ПАРИ.В АКАДЕМИЯТА ИМА МНОГО ИНТЕРЕСНИ И ТАЛАНТЛИВИ ИГРАЧИ КОИТО ТРЯБВА ДА ГИ РАЗВИВАТ ПОНЕ В ЧЕМПИЪНШИП КАТО БРЮСТЪР КОЙТО ИМА ОГРОМЕН ПОТЕНЦИАЛ И МОЖЕ ДА СТАНЕ ГОТОВ ДО ГОДИНА ДА ВЛИЗА СЕРИОЗНО В ПЪРВИЯ ОТБОР.. Рейтинг: 17 1

Този коментар е твърде голям. Ако искате да го прочетете натиснете тук

бъркаш (Гост)
26 юли 2020 | 23:21

за Минамино, изглежда по-обещаващ от много други, много по-обещаващ, отколкото например беше Окса, много по-обещаващ от Ориги дори, Минамино е ОК и му желая успех с Пуул, YNWA! Рейтинг: 14 3

123 (Гост) 10 отговор
26 юли 2020 | 21:43

Докерите да се благодарят на многото контузии в защитата на МСити този сезон, иначе и тая година щяха да гушкат калъфката. Особено с тоя разпад след пандемията. Рейтинг: 2 53