Куриозен гол донесе равенството, Астън Вила и Уест Хам ще радват Висшата лига и догодина 26 юли 2020 | 20:15

Астън Вила запази мястото си във Висшата лига, след като завърши 1:1 в гостуването си на Уест Хам в Лондон в последния кръг на този сложен и нетипичен сезон във Висшата лига. Головете отбелязаха Джак Грийлиш в 84-ата и Ярмоленко минута по-късно.

Бирмингамци бяха по-активния от двата отбора и търсеха повече победата от самото начало, но така и не успяваха да намерят път към вратата на Лукаш Фабиански. Най-опасното положение за първата част дойде в нейния край след пас в наказателното поле, който попадна в краката на Джак Грийлиш, той стреля в десния долен ъгъл, но стражът спаси.

Втотото полувреме играчите на Дийн Смит също бяха по-търсещия тим, но така и не намираха начин да преодолеят дефанза в известна степен разконцентрирания си опонент, който може би бе малко по-спокоен, след като си осигури оставането в английския елит след хикс на “Олд Трафорд” срещу Манчестър Юнайтед в миналия кръг.

В 84-ата минута гостите все пак успяха да отбележат. Топката бе хвърлена от тъч към Кайнан Дейвис, той разигра със свой съотборник, направи залъгващо движенеи и подаде на Джак Грийлиш около дъгата. Капитанът напредна няколко метра и отбеляза с плътен удар.

Тяхната радост трая обаче само минута, тъй като домакините успяха да изравнят в първата си атака след подновяване на играта с куриозен гол. Разконцентрираните играчи на Вила не успяха да се намесят в няколко сблъсъка, топката достигна до Андрий Ярмоленко на ъгъла на наказателното поле и стреля, ударът му рикошира в крак на защитник, придоби балонна траектория, която заблуди Пепе Рейна и влетя в мрежата.

До края на срещата не се случи нищо забележително, но и двата отбора постигнаха основната си цел и запазиха местата си във Висшата лига.

Фелипе Андерсон Фелипе Андерсон8 Марвалъс Накамба11 Марвалъс Накамба
90' Махмуд Хасан-Трезеге  Махмуд Хасан-Трезегеизлиза
Ануар Ел-Гази  Ануар Ел-Газивлиза
Марк Нобълизлиза Марк Нобъл  87'
Фелипе Андерсонвлиза Фелипе Андерсон
Андрий Ярмоленкогол Андрий Ярмоленко  85'
84' Джак Грийлиш  Джак Грийлишгол
76' Конър Хурихейн  Конър Хурихейнизлиза
Марвалъс Накамба  Марвалъс Накамбавлиза
Фредерик Жилбер  Фредерик Жилберизлиза
Кортни Хаус  Кортни Хаусвлиза
68' Мбвана Самата  Мбвана Саматаизлиза
Райън Фредериксжълт картон Райън Фредерикс
41' Мбвана Самата  Мбвана Саматажълт картон
0
84'
Джак Грийлиш
Андрий Ярмоленко
85'

Добави коментар Коментари (11)

Тв (Гост) 11 отговор
27 юли 2020 | 09:29

Този мач Вила си уреди Х, като знаеше в 30 та минута Арсенал Уотфорт 3 на 0. Нямаше за какво да се напъват Уест хям направиха им услуга! Рейтинг: 1 0

Тне Ноlte End (Гост) 10 отговор
27 юли 2020 | 08:40

Up the Vila.Уест Бром се върна.Лийдс се върна.Ще бъде интересно. Рейтинг: 0 1

Jarrod Bowen (Гост) 9 отговор
27 юли 2020 | 02:11

Тези Астън Вила не стават за нищо.Добре че този мач нямаше за какво да играем,защото иначе щяхме да ги отнесем с 3:0.Само Уест Хем и Джаръд Боуен!!! Рейтинг: 3 9

Астън Вила (Гост)
27 юли 2020 | 06:30

Гледах целият мач,Вила смаза от игра тия клоуни,накрая с късмет се измъкнаха от загубата тия Уест Хем само Астън Вила!!! Рейтинг: 7 3

k (Гост)
27 юли 2020 | 09:42

Ей изсипанят ти кой мачи си гледал, не съм фен на Вила ама гледай реално на нещата палячо..., че аман от такива вмирисани проститутки, като тебе, където пишат лайнарии постоянно. Рейтинг: 2 1

Барса фен (Гост) 8 отговор
26 юли 2020 | 23:35

Браво на Вила! Добре, че изпаднаха тия дърводелци Уотфорд и Борнемут. Догодина дано и Брайтън ги последват. Рейтинг: 13 2

Ох (Гост) 7 отговор
26 юли 2020 | 23:21

И във Англия нямало нагласени срещи Рейтинг: 4 6

Крис (Гост) 6 отговор
26 юли 2020 | 22:48

Хубаво е че Вила се спасиха, както и Уест Хям. Но и двата отбора направиха сезон много под очакванията. Единствено слабото представяне на последни 3 отбора ги спаси. Толкова пари и накрая трагедия и треперене до края. Дано догодина се представят по-добре. Рейтинг: 21 2

27 юли 2020 | 00:03

В кой век си?Футболът върви напред и вече тези отбори не са онова,което бяха преди години.Щом искаш да гледаш "грандове" от миналото,пусни си мачовете им от преди 30-40-50 години или си ги гледай в долните нива на английският футбол. Рейтинг: 2 9

Футбол (Гост) 3 отговор
26 юли 2020 | 20:56

Астън Вила на Стилиян Петров преди години същите като Лестър до март в топ 4 и после Арсенал ги изпревари. Рейтинг: 11 0

Алкохоликът от Лудогорец (Гост) 2 отговор

Жалко,че Астън Вила не изпаднаха.Изключително жалък отбор,не заслужаващ място във Висшата лига.Трябваше Борнемут да се спасят или поне Уотфорд,а Астън Вила да изпадне редом с Норич. Рейтинг: 3 40

Барса фен (Гост)
26 юли 2020 | 22:51

Смени спорта смешник, футбола не е за теб. Добре, че изпаднаха тия дървари Уотфорд и Борнемут. Рейтинг: 20 2

Grozdan Morchev (Гост) 1 отговор
26 юли 2020 | 20:54

Другата година е ред да напуснат Висшата лига недоразуменията Бърнли и Брайтън. Рейтинг: 21 3

ddd (Гост)
27 юли 2020 | 11:51

аман от алкохолици ,разбирачи и лудогопец Рейтинг: 0 0

Англия

Защитата победи в дерби без голови положения 28 февруари 2021 | 20:24
Солскяер: Сигурно съм сляп, няма съмнение, че имаше дузпа 28 февруари 2021 | 21:22
Ливърпул живна с победа над последния (видео) 28 февруари 2021 | 23:05
Тотнъм разби Бърнли само за половин час, Гарет Бейл с два гола 28 февруари 2021 | 17:58
20 години, откакто светът се запозна с треньора Клоп 28 февруари 2021 | 16:37
Тотнъм се нуждае от таланта на Бейл, коментира Моуриньо 28 февруари 2021 | 19:41
Ерик Гарсия е чакан в Барселона през лятото 01 март 2021 | 06:28
Харви Барнс се нуждае от операция 01 март 2021 | 06:15
Томас Тухел: Много съм доволен 28 февруари 2021 | 21:11
Бейл за критиките: Мълча си, за да не кажа нещо глупаво 28 февруари 2021 | 19:09
Арсенал напомни за добрите години с обрат срещу Лестър (видео) 28 февруари 2021 | 15:59
Кристъл Палас и Фулъм изнесоха постна продукция 28 февруари 2021 | 15:58
Гуардиола след 20-ата победа: Това е едно от най-големите ми постижения 28 февруари 2021 | 13:46
Тухел обясни на какво може да се дължат проблемите на Тимо Вернер 28 февруари 2021 | 13:00
Клоп: Салах е много важен за нас и се надяваме да бъде така за много дълго време 28 февруари 2021 | 12:49
Солскяер: Ако си в Ман Юнайтед и ти харесва да губиш, значи си на грешното място 28 февруари 2021 | 12:12