Отборът на Митрев загуби след обрат (видео) 30 юли 2020 | 23:04
Божидар Митрев отново остана на пейката, а неговият Волунтари отстъпи с 1:2 на Политехника (Яш) в среща от 12-ия кръг на плейофите във втората осмица на румънското първенство. Отборът на бившия страж на Левски поведе, но допусна обрат и пропусна да измести Академика (Клинчени) от осмата позиция.

Волунтари не е в добра форма през последните седмици, но въпреки това е далеч от зоната на изпадащите. Политехника пък се намира на 12-о място и има с 5 точки повече от първия под чертата - Динамо (Букурещ), но "червените кучета" са изиграли цели 5 мача по-малко. Пореден отложен мач заради COVID-19 в Румъния
Волунтари поведе с гол в 30-ата минута на Михай Капатана, който по красив начин прати топката във вратата на домакините. В 42-ата минута обаче изравни с куриозно попадение. Той се опита да центрира, а топката се отклони от крака на противиков футболист и заблуди вратаря Валентин Кожокару.

Победата на Политехника донесе нигериецът Майкъл Омо в 74-ата минута след хубава комбинация в наказателното поле и точен диагонален изстрел.

Тони Разван Градинару Тони Разван Градинару22 Mihai Capatina11 Mihai Capatina
Marius Ovidiu Mihalache Marius Ovidiu Mihalache4 Николас Горобсов25 Николас Горобсов
Milan Kocic32 Milan Kocic
Кевин Лукасенизлиза Кевин Лукасен  90' Claudiu Belu Iordache  Claudiu Belu Iordacheжълт картон
Alexandru Zahariaвлиза Alexandru Zaharia
Тони Разван Градинаружълт картон Тони Разван Градинару
Линас Климавичюсжълт картон Линас Климавичюс  85' Александру Тудорие  Александру Тудориежълт картон
Lucas Chacanaжълт картон Lucas Chacana  83'
Michael Omohизлиза Michael Omoh  82'
Мануел Ди Ориондовлиза Мануел Ди Ориондо
80' Пабло де Лукас  Пабло де Лукасизлиза
Стефан Каталин Тира  Стефан Каталин Тиравлиза
Андраз Струна  Андраз Струнаизлиза
Рикардиньо  Рикардиньовлиза
Michael Omohгол Michael Omoh  74'
Razvan Oneaизлиза Razvan Onea  73'
Lucas Chacanaвлиза Lucas Chacana
71' Alexandru Matan  Alexandru Matanизлиза
Daniel Benzar  Daniel Benzarвлиза
69' Пабло де Лукас  Пабло де Лукасжълт картон
61' Ion Gheorghe  Ion Gheorgheизлиза
Claudiu Belu Iordache  Claudiu Belu Iordacheвлиза
46' Александру Влад  Александру Владизлиза
Milan Kocic  Milan Kocicвлиза
Родни Лопес Кабралгол Родни Лопес Кабрал  42'
30' Mihai Capatina  Mihai Capatinaгол
10' Александру Влад  Александру Владжълт картон