Лондонско дерби ще определи последния участник в Премиър лийг 30 юли 2020 | 23:49
Фулъм загуби с 1:2 от Кардиф Сити, но с общ резултат 3:2 се класира за финала в плейофите за определяне на последния нов участник в Премиър лийг. Там негов съперник ще е друг лондонски тим - Брентфорд, а победителят ще се присъедини към Лийдс и Уест Бромич, които си осигуриха директна промоция за елита.

Фулъм спечели гостуването си в Уелс с 2:0 и беше абсолютен фаворит преди реванша, но той се оказа много по-труден за футболистите на Скот Паркър, отколкото те очакваха. Звездата на тима Александър Митрович изгледа двубоя от трибуните на "Крейвън Котидж". Сръбският национал все още не е напълно възстановен от контузията си, но се очаква да е готов за сблъсъка с Брентфорд.
Кардиф започна по-силно и поведе още в 8-ата минута след центриране от корнер и гол с глава на централния защитник Къртис Нелсън. Домакините претендираха за нарушение срещу вратаря Марек Родак, но повторенията показаха, че такова няма.

Отговорът на Фулъм дойде в следващата атака с попадение на Неескенс Кебано. Той се оказа на точното място след центриране на Боби Рийд и изпревари Леандро Бакуна, за да прати топката в мрежата.
До почивката домакините доминираха и можеха да направят пълен обрат, но пропуснаха няколко положения пред вратата на Алекс Смитис. Мениджърът на гостите Нийл Харис предприе двойна смяна и със старта на второто полувреме в игра се появиха Лий Томлин и Натаниъл Мендес-Лейнг. В 47-ата минута Томлин за втори път изведе уелсците напред в резултата. Грешката за гола беше на централния защитник Майкъл Хектор, който не изчисти добре топката след спасяване на Родак.

Този гол изнерви футболистите на Фулъм, които вече не действаха толкова уверено. В 67-ата минута резервата Абубакар Камара стреля опасно, а секунди по-късно Смитис изби топката в гредата и запази преднината на Кардиф Сити.
Минутите до края бяха много нервни. Фулъм се стремеше да задържа по-продължително топката, но агресията на гостите им поогна да създадат няколко напрегнати ситуации пред Родак. Последният шанс за уелсците беше дълбоко в добавеното време, когато Роберт-Неста Глацел шутира от воле, но малко не му стига, за да прати двубоя в продължения.

Финалът между Фулъм и Брентфорд ще се изиграе на 4 август.

31 юли 2020 | 13:10

При първия гол на Кардиф си имаше откровено нарушение срещу вратаря.Още в реално време се видя как играч`на Кардиф блокира вратаря и му пречи да стигне до топката...Поредна съдийска грешка... Рейтинг: 0 0

31 юли 2020 | 03:52

Загубиха последния кръг 1-4, а Суонси спечели с 4-1 и ги изместиха с 1 гол голова разлика Рейтинг: 5 0

Армеец против литекс-софи (Гост) 3 отговор
31 юли 2020 | 02:17

А какво стана с Нотингам Форест, не трябваше ли и те да играят плейофи? Рейтинг: 8 3

az (Гост)
31 юли 2020 | 03:54

ами виж класирането направиха това което и левски не може да направи . а и горния коментар виж Рейтинг: 9 0

До номер 1 (Гост) 2 отговор
31 юли 2020 | 00:13

Личи си че нямаш понятие от това първенство и от последните 6-7 години Рейтинг: 2 3

Bulgarian White Peacocks (Гост) 1 отговор
31 юли 2020 | 00:11

Еми противоречиш си значи! В случая Брентфорд са фаворитите ; Рейтинг: 6 0

Англия

Новият вратар спаси Челси на "Олд Трафорд" (видео) 24 октомври 2020 | 21:20
Ливърпул този път надмогна недоразуменията на ВАР и се изравни на върха с Евертън (видео) 24 октомври 2020 | 23:43
Уест Хам удържа и спечели точка срещу Ман Сити (видео) 24 октомври 2020 | 16:22
Заха не остави шанс на Фулъм (видео) 24 октомври 2020 | 19:01
Тотнъм задържа Сон до края на кариерата му, южнокореецът се изравнява по заплата с Кейн 24 октомври 2020 | 16:20
Пет европейски гранда искат Адама Траоре, Уулвс му постави висока цена 24 октомври 2020 | 16:40
Хендерсън: Вържил остава позитивно настроен 24 октомври 2020 | 14:25
Ливърпул предлага нов договор на Фабиньо 24 октомври 2020 | 13:54
Бивш играч на Байерн пое закъсал в Чемпиъншип 24 октомври 2020 | 13:39
Това между Агуеро и съдийката беше нещо нормално, смята Пеп 24 октомври 2020 | 13:28
Кавани може да дебютира за Манчестър Юнайтед в дербито с Челси 24 октомври 2020 | 10:31
Самолетни неволи за Манчестър Сити 24 октомври 2020 | 02:40
Астън Вила си намери майстора (видео) 23 октомври 2020 | 23:55
Шюрле: “Бруталният” Моуриньо ми срина самочувствието 23 октомври 2020 | 20:45
Юнайтед иска Погба да подпише нов договор, но без да му увеличава заплатата 23 октомври 2020 | 20:03
Гуардиола се оплака от натоварената програма 23 октомври 2020 | 19:15