Драма с три пропуснати дузпи доближи Киево до Серия "А" (видео) 05 август 2020 | 00:49
Киево е с една крачка по-близо до завръщане в елита на италианския футбол, след като елиминира Емполи в четвъртфиналите от плейофите в Серия "Б". Мачът завърши 1:1 след продължения и този резултат облагодетелства отбора от Верона, който продължава напред благодарение на по-предното си класиране в редовния сезон.

Двубоят беше изключително оспорван и дори драматичен. Реферът Давиде Герсини отсъди общо три дузпи, но нито една от тях не беше реализирана. Фатален се оказа пропускът от бялата точка на Амато Чичирети от Емполи в 87-ата минута. Евентуален гол, щеше да класира отборът от Тоскана в следващата фаза.
Съперниците отправиха над 40 удара към двете врати. В редовното време обаче гол така и не падна. В 56-ата минута Филип Джорджевич пропусна дузпа за Киево. Сърбинът стреля в долния десен ъгъл, но Алберто Бриньоли спаси.

Три минути преди края дойде златният шанс за Емполи. Дузпата беше отсъдена за нарушение на Емануеле Дзуели, а Чичирети не успя да преодолее стража Адриан Шемпер.
В първото продължение Микеле Риджоне подаде успоредно на голлинията на Гаритано и той откри в полза на Киево. Малко по-късно Емполи получи втора дузпа, но и тя бе пропиляна. Този път с изпълнението се нае Андреа Ла Мантия, който дори не уцели вратата.

Гостите все пак изравниха с гол на Тутино в 110-ата минута, но равенството не им вършеше работа. Киево удържа този резултат и се обра до полуфиналите.
Следващият съперник на "летящите магаренца" ще е Специя. Тимът на Андрей Гълъбинов се класира на трето място в редовния сезон и това му даде право да пропусне четвъртфиналите.

Утре е вторият четвъртфинален плейоф между Читадела и Фрозиноне.