Победа и загуба за българите в Румъния 06 август 2020 | 00:31
Последният кръг в плейофа за оставане в Лига 1 на Румъния донесе смесени емоции за българите, които се подвизават там. Сепси с Ради Димитров в състава си победи с 1:0 Академика (Клинчени) и така си гарантира оцеляването. Българският бранител записа пълни 90 минути, а точен за успеха на неговия тим бе Дякону в 26-ата минута.

В същото време Волунтари на Божидар Митрев загуби с 0:2 като гост на Чиндия (Търговище). Българският страж обаче остана на пейката.

След този кръг Сепси се намира на 3-ото място във втората осмица с 34 точки. Волунтари пък е точно над чертата на 5-ото място с 31 точки.

Това обче не е окончателно класиране, тъй като Динамо (Букурещ) има 5 отложени мача заради заразени играчи с COVID-19. В момента отборът заема предпоследното 7-о място и изостава на 6 точки от спасителната 5-а позиция. Тепърва от федерацията трябва да решат как да процедират, тъй като е малко вероятно тези срещи да бъдат изиграни. Говори се, че "Кучетата" ще останат в елита, като Лига 1 ще бъде увеличена от 14 на 16 отбора.

Добави коментар Коментари (1)

........ (Гост) 1 отговор
06 август 2020 | 00:44

И в Румъния ли правят номера като в България.... Рейтинг: 2 0

Българи зад граница

Краев и Мидтиланд поведоха в Дания след впечатляващ обрат срещу Брьондби 25 октомври 2020 | 11:32
Кайсар на Стойчо Младенов записа загуба в Казахстан 26 октомври 2020 | 11:53
Олимпиакос (Никозия) направи впечатляващ обрат, Костов не влезе в игра 26 октомври 2020 | 02:11
Националът Камен Хаджиев е с контузия в глезена 26 октомври 2020 | 14:16
Олимпия допусна обрат, Лясков не игра 25 октомври 2020 | 23:03
Божиков остана на пейката за Слован в дербито с Дунайска Стреда 26 октомври 2020 | 01:23
Лясков аут за две седмици 26 октомври 2020 | 12:46
Новият отбор на Чорбаджийски с трета поредна загуба в Полша 26 октомври 2020 | 02:56
Академия Пушкаш загуби лошо без Хаджиев 26 октомври 2020 | 02:28
Вутов заменен при загуба на Мезьокьовешд-Жори 25 октомври 2020 | 23:30
Малинов и Льовен биха действащия шампион Брюж 25 октомври 2020 | 12:12
Николай Тодоров донесе точка на Инвърнес 24 октомври 2020 | 21:45
Сензация в Румъния: отборът на тримата българи нанесе първа загуба на лидера (видео) 23 октомври 2020 | 23:15
Стилиян Петров: Истината е, че футболът не сближава, а разделя хората 22 октомври 2020 | 18:31
Станислав Шопов направи първа тренировка с отбора на Хееренвеен 21 октомври 2020 | 17:39
Левски ще търси изход от кризата с наглед лесно гостуване в Червен бряг 21 октомври 2020 | 07:35