Гуардиола изхвърли Реал Мадрид, неочакван антигерой провали "белите" (видео + галерия) 07 август 2020 | 23:53
Отборът на Манчестър Сити отстрани Реал Мадрид след победа с 2:1 и във втората среща от 1/8-финалите в Шампионската лига. Така момчетата на Джосеп Гуардиола продължават напред с общ резултат 4:2. Рафаел Варан беше големият грешник за “лос бланкос” на “Етихад” тази вечер. Френският бранител имаше кошмарна вечер, като подари и двата гола на английския тим - дело на Рахим Стърлинг (9) и Габриел Жезус (68). Първо Варан допусна топката да му бъде отнета в наказателното поле, а при второто попадение върна неточно към вратаря. За испанците се разписа Карим Бензема в 28-ата минута. На 1/4-финалите Сити ще срещне Лион, който се справи с Ювентус.

Джосеп Гуардиола постави в нападение Габриел Жезус, подкрепян от Рахим Стърлинг, Фил Фоудън и Кевин де Бройне. Зинедин Зидан заложи на Родриго и Еден Азар в близост до централния нападател Карим Бензема. Очаквано Едер Милитао замени наказания Серхио Рамос. В средата на терена се появиха Лука Модрич, Каземиро и Тони Кроос.
Срещата започна с висока преса на домакините. Испанският шампион трудно успяваше да изнесе топката. В четвъртата минута Дани Карвахал напредна отдясно и подаде по земя към Бензема в наказателното поле, който не се справи с овладяването. В деветата минута високата преса на "гражданите" даде резултат. Рафаел Варан не беше докрай съсредоточен при изнасянето от собственото си наказателно поле, Жезус отне и подаде към Стърлинг, който с лекота реализира - 1:0.
Попадението стъписа испанския гранд. В 12-ата минута гостите бяха подложени на няколко опасни удара, но успяха да ги блокират последователно. В 15-ата Стърлинг стреля мъничко над гредата. Три минути по-късно английският бързак разкъса защитниците на гостите с канонада от бързи финтове. в крайна сметка обаче ударът му беше блокиран.
В 21-ата "лос меренгес" показаха острота в атака. Еден Азар подаде към Бензема на дъгата. Френският нападател се завъртя и стреля - вратарят Едерсон плонжира и изби в корнер. В 28-ата минута мадридският тим стигна до изравняване. Родриго получи свободен отдясно и центрира. Бензема изпревари Фернандиньо, Аймерик Лапорт не прецени скока си - Карим реализира с глава от осем метра - 1:1.
В 37-ата Каземиро загуби топката и позволи скоростна акция на Сити. Жоао Кансело атакува отляво и отправи коварен удар с тупване пред вратаря. Тибо Куртоа внимаваше и изби. В 45-ата минута Де Бройне завъртя топката директно от корнер и измъчи белгийския страж, който изчисти с ръка от голлинията.
И втората част започна с по-активна игра на домакините. Стърлинг се измъкна от засадата, напредна и стреля към близкия ъгъл - Куртоа изби. В 54-ата Каземиро сгреши при изнасянето на топката, "гражданите" бързо развиха нападение, но последният пас в наказателното поле не беше прецизен. Илкай Гюндоган можеше да стреля, ала предпочете подаване, което се оказа дълго за Стърлинг.
Английският тим притисна своя съперник и много рядко му даваше да играе с топката.
В 62-рата гостите от "Сантиаго Бернабеу" се възползваха от грешка на Лапорт и организираха опасна контра на разредено пространство. Бензема напредна, но ударът му беше блокиран. В 66-ата Жезус се завъртя в наказателното поле, финтира Милитао и стреля - Куртоа успя да извади кълбото над гредата.
В 68-ата Варан не прецени добре висока топка, допусна тя да тупне и след това не върна достатъчно добре към вратаря. Жезус застигна топката и я търкулна покрай Куртоа за 2:1. Втора голяма грешка на френския бранител, донесла попадение. "Лос бланкос" реагираха мигновено, атакувайки с повече футболисти. Лука Модрич се сдоби с хубава възможност, но изстрелът му беше блокиран от Гюндоган.
С приближаването на последния сигнал "гражданите" все по-уверено владееха топката, а гостите от "Бернабеу" не показаха сили за съпротива.
Сезонът приключва за Реал Мадрид, който успя да стане шампион на Испания. Манчестър Сити продължава преследването на голямата си цел - трофея в Шампионската лига. Английският тим се отправи към Лисабон, където в следващия половин месец ще стане ясен победителят.
Николас Отамендивлиза Николас Отаменди
83' Даниел Карвахал  Даниел Карвахализлиза
Бернардо Силвавлиза Бернардо Силва
61' Родриго  Родригоизлиза
Марко Асенсио  Марко Асенсиовлиза
28' Карим Бензема  Карим Бенземагол
Рахийм Стърлинг
9'
28'
Карим Бензема
Габриел Жезус
68'

Добави коментар Коментари (177)

Ревал Смърдит (Гост) 177 отговор
09 август 2020 | 10:53

Ние сме машина за ПРОВАЛЯНЕ НА МЕГА-ТАЛАНТИ!Азар,Бейл,Иско..това са само неколцина от настоящето.В миналото имаме стотици.А тези,които ни бяха верни докрая.изгонихме като по..мия..ри.Лошото е,че и УЕФА вече не помага. Рейтинг: 0 0

Ники (Гост) 176 отговор
09 август 2020 | 09:24

В Испания ВАР, в ШЛ ВАРан.. Голям смях.. Това е сезона на Дюшекчийте и купата пак е в Мадрид.. Рейтинг: 1 1

Прас Прес (Гост) 175 отговор
08 август 2020 | 22:05

пак се осра!Изхвърлил ги!Гуардиола!И то сам! Рейтинг: 1 0

PARIONLINE (Гост) 174 отговор
08 август 2020 | 17:10

НАУЧЕТЕ КАК ДА ПЕ ЧЕЛИТЕ 999$ НА МЕСЕЦ ЧРЕЗ ИНТЕРНЕТ И ЗАПОЧНЕТЕ РАБОТА ОТ ВКЪЩИ. 100% РАБОТЕЩА СИСТЕМА. ВИЖТЕ ТУК. -----------------B G S E C U R E - P T C - S I T E - C O M Рейтинг: 0 0

Трябва да призная (Гост) 173 отговор
08 август 2020 | 16:09

Че отбора на Зидан не заслужаваше разгромен резултат, какъвто се прогнозираше но ръкостискането след мача беше толкова фалшиво и от двете страни. Зидан се прибра с подвита опашка.... това е истината. Рейтинг: 1 1

Варан палавникът (Гост) 172 отговор
08 август 2020 | 13:05

Белите к*рви съобразително се бяха пременили в розово да може Сити да ги нагъзи хубаво, а Варан беше най-палав от всички. След мача може и на някой гей бар да са се почерпили. Рейтинг: 7 4

08 август 2020 | 16:35

Точно така след мача белите сперми ще лягат надупени , транс геовете жалки то и във ЛАЛИга можеха да лягат ама купиха си съдията и вече там спат с него Рейтинг: 3 2

до М (Гост) 171 отговор
08 август 2020 | 12:37

Да головете паднаха от грешки но никой не знае дали ако ги нямаше грешките щяха да ви вкарат други голове и сити изпуснаха доста положения и мисля че заслужено продължават Рейтинг: 9 2

M (Гост)
08 август 2020 | 15:03

Никой не може да каже как щеше да се развие мача, но при 0:0 представи си ако Бензема беше открил. Тогава мача отиваше в съвсем друга посока. То дето нямаха желание, тоя Варан довърши всички Рейтинг: 2 2

M (Гост) 170 отговор
08 август 2020 | 12:02

Не, че съм очаквал да отстраним Сити, но не това беше начина. Тото ли играхме или Варан беше напълнил гащите без Рамос не знам, но провали отбора. Азар дори няма да го коментирам. Божинката е по-добър Рейтинг: 6 4

Аз (Гост)
08 август 2020 | 13:26

Тото ли играхме вика хахаха Вие сте отборът който плаща, а не който получава пари. Рейтинг: 6 8

08 август 2020 | 11:08

На Боеко любимите отпадат, а има пистолет върху шкафчето с кинти. Дано! Рейтинг: 6 0

Ерол (Гост)
08 август 2020 | 12:25

из една песен на Уикеда: "Бойко, защо го направи? Бойко ти имаше всичко..." Рейтинг: 3 0

Пук (Гост) 167 отговор
08 август 2020 | 11:05

Хайде да помислим кой пак щеше да продължи дори и да ги нямаше двете грешки. Рейтинг: 17 1

08 август 2020 | 10:57

Абе някой знае ли нещо за Борката Касабов??? Жив ли е? не съм го чувал от снощи, тела му е изключен. А на миличкия изобщо не му личеше, че е фен на осминареал Рейтинг: 19 3

Легасов (Гост) 164 отговор
08 август 2020 | 10:54

Ревете катунци, много ми е густо да ви чета мозъчните фекалии ежедневно. Реал ви е обзел животите Рейтинг: 7 10

Аз (Гост) 163 отговор
08 август 2020 | 10:36

Фейк Мадрид реално не са печелили нищо от 2014 г. Това им е последната истинска титла. Цели 6 години суша. Имат фенове само защото живеем в ерата на фалша. Когато всичко около нас е фалшиво е съвсем нормално уж най-титулованият отбор да е символ на същия този фалш. Основани от каталунци, а ги обиждат. Обиждат собствените си основатели, защото са фалшиви фенове и дори не знаят историята. Рейтинг: 13 9

Перфектна седмица за английските отбори в ШЛ 29 октомври 2020 | 17:00
Как Педри от Барселона очарова всички при триумфа в Торино 29 октомври 2020 | 16:50
В Англия се чудят защо Марсилия и Краснодар не уважиха Black Lives Matter 29 октомври 2020 | 11:07
Нагелсман: Трябва да си вземем поука от последните 20 минути на мача 29 октомври 2020 | 09:54
Борусия (Д) проби бетона на Зенит (видео) 29 октомври 2020 | 00:25
Динамо (Киев) изпусна победата в Унгария (видео) 29 октомври 2020 | 00:17
Севиля взе минимална победа след над 20 удара (видео) 29 октомври 2020 | 00:13
Барса тушира Юве в Торино, "хеттрик" от отменени голове за Мората (видео + галерия) 28 октомври 2020 | 23:53